Plac dla dziewczynek

Lena Oskarsson Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
[Flickornas Torg]
literatura polska mistyfikacja wydawnictwa

Oficjalne recenzje i

Z fotografią w tle

[ 28 ] Link do recenzji

Podobno to jakiś Polak/Polka kryje sią za pseudonimem. Może te spekulacje miały pomóc książce się sprzedać, bo że potrzebuje duuużo promocji to fakt. Jak dla mnie : słaba powieść, prymitywne dialogi i bohaterowie, rozwiązanie "od czapy", ale czytając opinie w necie widzę, że sporo ludziom się podobała, mnie - ZDECYDOWANIE NIE!

(styczeń 2013)

Książka napisana mocnym i nieinfantylnym językiem.

Podejrzewam, że książkę napisał facet (pewnie ten niby-tłumacz), który najprawdopodobniej ma problemy w sferze seksualnej i wyraźne skłonności pedofilskie. Obrzydlistwo. Nie da się tego czytać.

Nędzna.

Co to w ogóle było? Czarna Owca kojarzyła mi się do tej pory z kryminałami na dobrym poziomie... Zaczynam zastanawiać się, czy "Plac dla dziewczynek" to nie jakiś eksperyment społeczny, żeby sprawdzić reakcję czytelników. Nie czytałam chyba nigdy bardziej obrzydliwej książki. Koszmarek stylistyczny i fabularny. Pomijając fakt, że cała historia średnio się klei, to język...

Kierując się opisem z tyłu książki spodziewałam się na prawdę ciekawego szwedzkiego kryminału, które tak lubię czytać. Niestety muszę przyznać, że się rozczarowałam. Książkę czyta się szybko, ale po kilkudziesięciu stronach, kiedy akcja powinna zacząć się rozwijać tutaj cały czas się wlecze. bez większych emocji podczas czytania. Jedynym zwrotem akcji w książce jest chyba...

Ta książka jest po prostu zła.
Gdyby wyciąć z niej opisy tego, co się dzieje w głowach bohaterów i w 85% dotyczy seksu, liczyłaby łącznie 25 stron. Nie wiem, co to za miasteczko, gdzie każdy jest niewyżyty seksualnie i na sąsiadów patrzy tylko pod względem tego, czy jest atrakcyjny czy odpychający, ale w końcu - z braku innych opcji- ląduje w łóżku z tą nieatrakcyjną osobą....

Mieszane uczucia. Z jednej strony wciągająca historia, ilość bohaterów i ich wątków mieszczące się w skali połapania kto kim jest, z drugiej ostatnie pięćdziesiąt stron to czysty kosmos.

Dyskusje

• Kryminał
  • 2013
  • 2014
  • Czarna Seria
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Plac dla dziewczynek