Plac dla dziewczynek

Okładka książki Plac dla dziewczynek
Lena Oskarsson Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska mistyfikacja wydawnictwa

Oficjalne recenzje i

Z fotografią w tle

666 428 114

Przeczytałem ten tzw kryminał i z czystym sumieniem podpisuje się pod wszystkimi negatywnymi opiniami . Dopowiem tylko , że 5 dni straciłem bo mi się zachciało czytać ten gniot.

Fajna, trzymająca w napięciu

Fajna, trzymająca w napięciu

Podobno to jakiś Polak/Polka kryje sią za pseudonimem. Może te spekulacje miały pomóc książce się sprzedać, bo że potrzebuje duuużo promocji to fakt. Jak dla mnie : słaba powieść, prymitywne dialogi i bohaterowie, rozwiązanie "od czapy", ale czytając opinie w necie widzę, że sporo ludziom się podobała, mnie - ZDECYDOWANIE NIE!

(styczeń 2013)

(styczeń 2013)

Książka napisana mocnym i nieinfantylnym językiem.

Książka napisana mocnym i nieinfantylnym językiem.

Podejrzewam, że książkę napisał facet (pewnie ten niby-tłumacz), który najprawdopodobniej ma problemy w sferze seksualnej i wyraźne skłonności pedofilskie. Obrzydlistwo. Nie da się tego czytać.

Nędzna.

Nędzna.

Co to w ogóle było? Czarna Owca kojarzyła mi się do tej pory z kryminałami na dobrym poziomie... Zaczynam zastanawiać się, czy "Plac dla dziewczynek" to nie jakiś eksperyment społeczny, żeby sprawdzić reakcję czytelników. Nie czytałam chyba nigdy bardziej obrzydliwej książki. Koszmarek stylistyczny i fabularny. Pomijając fakt, że cała historia średnio się klei, to język bohaterów jest wręcz odrażający. Nawet patrząc na zwłoki, myślą o seksie. Co kilka stron ktoś zastanawia się, jak wygląda krocze innej osoby, a policjant ślini się na widok czternastolatki (ten wątek jest po prostu obleśny). Nie przeszkadza mi erotyka w powieściach, ale tutaj podana jest w tak odpychający i seksistowski sposób, że zastanawiam się, jakim cudem ta książka przeszła w wydawnictwie. Pomysł z "udawaniem" szwedzkiej autorki jest równie żenujący jak treść książki.

Kierując się opisem z tyłu książki spodziewałam się na prawdę ciekawego szwedzkiego kryminału, które tak lubię czytać. Niestety muszę przyznać, że się rozczarowałam. Książkę czyta się szybko, ale po kilkudziesięciu stronach, kiedy akcja powinna zacząć się rozwijać tutaj cały czas się wlecze. bez większych emocji podczas czytania. Jedynym zwrotem akcji w książce jest chyba tylko zakończenie, które niekoniecznie od początku było oczywiste. Poza tym bez większych rewelacji.

Ta książka jest po prostu zła.
Gdyby wyciąć z niej opisy tego, co się dzieje w głowach bohaterów i w 85% dotyczy seksu, liczyłaby łącznie 25 stron. Nie wiem, co to za miasteczko, gdzie każdy jest niewyżyty seksualnie i na sąsiadów patrzy tylko pod względem tego, czy jest atrakcyjny czy odpychający, ale w końcu - z braku innych opcji- ląduje w łóżku z tą nieatrakcyjną osobą. Policjant nie pamięta koleżanek ze szkoły, jeżeli nie były w jego typie, ale przypomina je sobie, gdy widzi biust... Język wulgarny, postaci płytkie. Szkoda czasu na ten wytwór.

Ta książka jest po prostu zła.

Dodaj cytat z książki Plac dla dziewczynek