Księżniczka z lodu

Camilla Läckberg Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller 424 str.
Isprinsessan

kryminał, sensacja, thriller
zbrodnia intryga Szwecja Inga Sawicka

Kup książkę

Opinie [1 615]

Autorka w piękny sposób opowiada perypetie ludzkie, zwracając uwagę na to, jak bardzo każdy człowiek jest skomplikowany. Opisana zagadka kryminalna trzyma nas w napięciu i zmusza do myślenia "co też takiego się wydarzyło naprawdę?". Polecam serdecznie!

Zazwyczaj nie lubię książek pisanych przez kobiety, natomiast po przeczytaniu tej książki: WOW! Bardzo dobre, szczegółowe opisy, z każdą kolejną stroną zagłębiałam się coraz bardziej w zimowej scenerii Szwecji. Plastyczne opisy i charakterystyczna rola głównej bohaterki dopełniają całości.
Trzeba bardzo mocno się skupić na fabule, ponieważ autorka wprowadza dużo wątków...

Ta książka, to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale juz teraz wiem, że będziemy spotykały się jeszcze długo.
Czyta się rewelacyjnie, szybko. Bohaterowie nie są ani nudni ani zbyt wydumani.
A jeśli w połowie książki, w 3/4 czy prawie na końcu jest się pewnym rozwiązania, to na końcu okazuje się, że jednak niekoniecznie mamy rację :)
Zręcznie podsuwane nowe wątki, które...

Już dawno temu i wiele razy chciałam sięgnąć po tą serię, ale jakoś nie mogłam się zabrać i cały czas byłam przekonana, że nie bardzo będzie mi się podobać. Udało mi się rozpocząć serię z Fjällbacki dzięki audiobookowi, nie musiałam się przekonywać zbytnio ani "przedzierać" przez nią. Ogólnie jest całkiem ciekawa, ale czasem lekko mnie przynudzała. Nie podobało mi się...

Znam całą sagę,fajnie napisana, wciągający wątek kryminalny i dobrze naszkicowane postacie i charaktery bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z autorką. Przez fabułę przebiegłam szybko, bardzo wciąga. Akcja jest płynna, a bohaterowie nie są płytcy i mają własne charaktery

Książka wciąga od pierwszego rozdziału, nie mogłam się od niej oderwać, czytałam w każdej wolnej chwili, żeby tylko dowiedzieć się co się stało i dlaczego. Pomimo własnych domyslow koniec okazał się dość zaskakujący. Co chwilę wychodziły nowe fakty, w końcu wszystko zaczęło łączyć się w całość. W planach mam przeczytanie kolejnych części.

Bardzo dobra książka. Mimo, że to kryminał, książka jest lekka i przyjemnie się ją czyta. Na prawdę bardzo wciągająca.
Natomiast nie podoba mi się zakończenie, tzn. rozwiązanie zagadki, sprawca oraz motyw zabójstwa.

Bardzo wciągająca powieść. Praktycznie od pierwszego rozdziału nie można się oderwać od fabuły. Autorka tak zręcznie podsuwa fakty, że czytelnikowi od początku wydaje się, że już odgadł prawdę, już się jej domyśla, już ja ma w zasięgu ręki więc czyta zapamiętale żeby w końcu wykrzyknąć - miałem rację. Oczywiście tak nie jest, bo wątki gmatwają się, przeplatają, nowe fakty...

Nie przepadam za kryminałami, ale ten czytało się coś przyjemnie

Dyskusje

24 400