Księżniczka z lodu

Okładka książki Księżniczka z lodu
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 1)
Isprinsessan
Czarna Owca
2012-10-01
2012-10-01
Inga Sawicka
zbrodnia intryga Szwecja Inga Sawicka

Pierwsza książka w 2022 roku. Nie jest dla mnie jakaś bardzo zachwycająca, ale mam wrażenie, że muszę poznać jeszcze naturę skandynawskich kryminałów, bo nie miałem aż tak wielu okazji do czytania ich w swoim życiu. Z drugiej strony, tamtejsze klimaty w książkach bardzo mi się podobają. To jest zupełnie inna rzeczywistość od naszej.

Czytam właśnie, po raz kolejny. Świetna - nastrojowa, intrygująca, niesztampowa, z bohaterami, do których łatwo się przywiązać. Jak to dobrze, że to początek serii!

Wracam do książki po kilku latach.

Camilla Lackberg jest Szwedzką pisarką, która wydała 10 tomów powieści Saga o Fjallbace. Jej powieści odkryłam dawno temu, gdy przypadkiem kupiłam trzeci tom "Kamieniarz". Tak bardzo spodobała mi się tamta książka, że kupiłam dwie wcześniejsze i później wszystkie następne z tej serii.

Główna bohaterka to Erika Falck, która po śmierci...

"Ksieżniczka z lodu" Camilli Läckberg to pierwszy tom serii o Fjällbace. W małym rybackim miasteczku, w którym każdy zna każdego, dochodzi do zabójstwa trzydziestopięcioletniej Alexandry - mężatki i współwłaścicielki galerii sztuki. Wkrótce życie traci też inny mieszkaniec miasteczka. Kto zabił Alexandrę i czy druga martwa osoba to również ofiara zabójcy? Tę zagadkę będą...

Częściowo domyśliłam się rozwiązania zagadki, a częściowo jednak mnie zaskoczyła. Ksiazke czyta się szybko bo bardzo chcesz się dowiedzieć co się wydarzyło. Mnóstwo tajemnic i wątków łączących się ze sobą w niesamowita historie.

O tej powieści napisano już wszystko, ale od siebie dodam, że to najlepszy skandynawski kryminał, jaki ostatnio czytałem. Oby cała seria była równie dobra.

"Księżniczka z lodu" Camilla Läckberg
Cudowne było zanurzyć się w tej historii!
Alex zostaje znaleziona w wannie, z podciętymi żyłami. Na wodzie jest warstwa lodu, na jej włosach też jest lód, który tworzy koronę. Samobójstwo??? Nie.
W sprawę zaangażowana jest Erika, przyjaciółka Alex z lat dziecięcych. Erika jest pisarką, chce napisać książkę o tych wydarzeniach, więc...

Książka wiele lat przeleżała u mnie na półce i dopiero teraz się za nią zabrałam z powodu nadmiaru czasu. Muszę przyznać, że rzadko zdarzało mi się czytać kryminały i niechętnie po nie sięgałam. Tak samo było i w tym przypadku. Jestem mile zaskoczona, bo wciągnęłam się niemal odrazu. "Księżniczkę z lodu" pochłonęłam w niecałe trzy dni. Napewno sięgnę niebawem po...

To ma być bestseller? Kryminał absolutnie przeciętny, niczym nie wyróżniający się. Styl autorki momentami nużący, bez efektu "wciągnięcia" czytelnika. Nie rozumiem tego całego szumu wokół Lackberg.

28 958
    6 694