Księżniczka z lodu

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Isprinsessan
Inga Sawicka
Czarna seria
literatura szwedzka

Opinie [1 825]

Camilla LackBerg (ur.30 sierpnia 1974) to szwedzka autorka powieści kryminalnych obsadzonych w jej rodzinnej miejscowości Fjallbacka, polożonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji.Camilla z wykształcenia ekonomistka i absolwentka Akademii Ekonomicznej w Goteborgu.Ma dwoje dzieci Willego i Meję.W 2010 wyszła za mąż za Martina Melina,funkcjonariusza policji i pierwszego zwycięzcę...

Ciut za dużo domorosłej psychologii i wszystko wyłożone łopatologicznie. Poza tym dość przewidywalny kryminał i mało odkrywcza powieść obyczajowa. Nie wiem jakby było z czytaniem, ale słuchało się dość dobrze, dobry lektor, także chyba sięgnę po kolejne pozycje cyklu.

Nic dodać, nic ująć

Długo się zabierałam za sięgnięcie po książki tej autorki. Gdzie się znalazłam tam widziałam kogoś z jej książką. Traf chciał, że zaczęłam swoją przygodę właśnie z "Księżniczką z lodu".
Jest to lekki kryminał z kilkoma pobocznymi wątkami. Fabuła sobie płynie niepostrzeżenie, ani nie czuć jak ubywa stron. Jest to najmocniejszy element tej książki.
Bohaterowie są dość...

Pierwsze spotkanie z ta autorka. Ksiazka - dla mnie- strasznie sie ''ciagnie'', niestey. Ogólnie ciekawa opowiesc.

Bardzo dobrze się czytało, czasami trochę przewidywalna, w trakcie czytania domyślałam się co się stanie i to się sprawdzało. Nic mnie nie zaskoczyło, ale na nudne, długie zimowe wieczory jest super. Z pewnością sięgnę po kolejne części.

Ta książka rozbudziła we mnie sięgnięcie po kolejne książki Lackeberg i jest ta seria cała do dziś ze mną. Bardzo fajnie wprowadza w klimat kryminału i losy Patrika oraz Eriki.

Świetny wstęp do całej sagi.

Świetna historia, najlepsza z całej sagi do tej pory, a skończyłem czytać "Latarnika" i zaczynam "Fabrykę aniołków"
Podoba mi się rozwinięcie postaci, jedyna część w której postępowanie Anny wydaje się jeszcze w miarę logiczne.

Lekki język, dobrze i szybko się czyta. Niestety zwrot akcji jest dość przewidywalny.

Dyskusje

27 872