Niedokończone opowieści

Amber
Unfinished tales
fantastyka, fantasy, science fiction
Radosław Kot

Już dawna ,bardzo chciałem przeczytać.Jeszcze się ,raz poznać historię ,magii i elfów.
Książka piękna,dużo się dowiedziałem .O choćby Sauronnie.

Niedokończone opowieści stanowią swego rodzaju dopełnienie historii jaką jest Sillmarillion. Opowiadają o losach Numenoru i Śródziemia, wydarzeniach, jakie rozgrywały się głównie w trakcie II i III Ery. Mamy tu swego rodzaju wyjaśnienie pewnych kwestii (jak historia Galadrieli i Celeborna), wypełnienie luk (losy Isildura), czy też takie „smaczki” jak genealogię rodów...

'Niedokończone opowieści' to świetna pozycja dla wszystkich fanów Władcy Pierścieni.

Książka zawiera wiele zapisków ze świata Śródziemia, które - jak sama nazwa wskazuje - nie zostały ukończone przez autora i tym samym, nie zostały przez niego wydane drukiem. Teksty te, po śmierci Tolkiena, zostały zebrane i zredagowane przez jego syna - Christophera.
Każdy wątek (jak i...

Na pewno książka ta by mi bardziej sie podobała w oryginale - tłumaczenie było niezbyt przyjemne. Przestarzały język.... Doceniam to, ile pracy tłumacze musieli włożyć w to - Tolkien jest dość wymagający do przetłumaczenie, ale i tak będę teraz czytała więcej po angielsku.

Żeby nie zmylić:
Tłumaczenie: 6 gwiazdek (to za poziom Tolkiena, który pewnie był dość trudny do...

Zbiór historii, których Tolkien nie dokończył, pozostawił w początkowych wersjach albo po prostu nigdzie wcześniej się nie pojawiły. Jednak wbrew temu, co by się mogło wydawać, nie jest to żadne odcinanie kuponów od sławnego nazwiska. "Niedokończone opowieści" to kopalnia wiedzy na temat świata oraz tego, jak Tolkien zamierzał go dalej rozwijać. Pozycja obowiązkowa.

Książka trzyma poziom, bogato opisany świat, wciągająca fabuła. Warto przeczytać.

Niedokończonych opowieści nie da się opisać jednym słowem. Czuć w nich ogromną siłę wyobraźni Autora, niezwykłą magię Śródziemia i Numenoru, która roztacza się na każdej karcie książki.
Czytając ten zbiór opowieści, czułam się, jakbym czytała historię prawdziwego świata, świata, który ma swój początek, swoją historię i jak to w historii bywa, jest wiele przekazów i wiele...

Aż serce boli, że te opowieści są niedokończone. Ale nieodzowne, by w pełni (albo pełniej) zrozumieć świat Tolkiena. Władca Pierścieni to jest tylko wycinek olbrzymiej historii, którą bez Niedokończonych opowieści nie pojmiemy, nie poczujemy jej pełnego smaku.

Tolkien niezaprzeczalnie był mistrzem, a jego piękne życie zaowocowało równie pięknymi dziełami - dzisiaj przychodzę do was z jednym z nich.
"Niedokończone opowieści Śródziemia i Númenoru" są inne od znanych szerzej powieści tego autora… są prawdziwie niedokończone. Książka ukazała się pod redakcją Christophera Tolkiena, syna J.R.R. i już we Wstępie zaznacza on, że to...

“Niedokończone opowieści Śródziemia i Númenoru” J.R.R. Tolkiena to zbiór historii, które rozgrywają się od Dawnych Dni Śródziemia po zakończenie Wojny o Pierścień. Opowieści te zostały zebrane przez syna autora, Christophera Tolkiena, który napisał przedmowę oraz zaopatrzył każdą historię w krótki komentarz i w razie potrzeby jego uzupełnienie.

Jak sam Christopher Tolkien...

4 274
    3 438