Tolkien Biografia

Tolkien. A biography.
biografia, autobiografia, pamiętnik
Michał Majchrzak
Tolkien White Biografia

Bardzo ciekawa biografia opisująca życie oraz przyjaźnie Tolkiena. Można razem z nim przenieść sie w swiat Hobbitow.

Bardzo ciekawa książka, polecam wszystkim fanom twórczości J.R.R.Tolkiena.

Tolkien ... moj kochany Tolkien . Cudowna , świetna , wspaniała. Widac po niej , że autor przyłożył się i zebrał wiele informacji na temat Tolkiena . Prosty język i co najważniejsze szybko się czyta . Dzięki tej lekturze wiele się dowiedziałąm o autorze Hobbita i byłam w szoku , że był tak bardzo wierzący , co najpierw ciężko mi było dostrzec w jego książkach . Również...

Świetna biografia Tolkiena. Napisana w przystępny sposób. Lekka, zawiera dużo rzeczowych informacji, do tego wzbogacona fotografiami. Polecam!

Pozycja obowiązkowa dla fanów Tolkiena i wszystkich innych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o życiu tego niezwykłego człowieka. Po przeczytaniu historii jego życia, książki przez niego napisane nabierają nowego koloru. Możemy przekonać się, jak osobiste przeżycia wpłynęły na wyobraźnię i jego sposób pisania, odkryć, jak bardzo on sam był pochłonięty przez...

Zazwyczaj nie pociągają mnie biografie, jednak biografii Tolkiena nie mogłam przepuścić. Napisana przez White'a książka wciągnęła mnie i zaspokoiła moją ciekawość związaną zwłaszcza z tworzeniem przez Tolkiena, gdzie dużą rolę odegrała jego osobowość (tu dowiedziałam się bardzo wielu ciekawych rzeczy o autorze, byłam zaskoczona niektórymi!).

Dla mnie to bardzo ciekawa...

Całkiem poprawna biografia. Znalazły się w niej wszystkie istotne informacje na temat autora, pozwalające wczuć się w czasy, w których żył i poznać "motywy" powstania jednego z najbardziej czarujących światów fantasy, Śródziemia.

Chyba najlepiej się ją czyta.

ciekawa i przyjemnie napisana biografia

Książka "Tolkien. Biografia" chyba powinna nosić trochę inny tytuł, Tolkien i jego dzieło na przykład. Autor bardzo sprawnie przeprowadził nas przez podstawowe fakty dotyczące życia Tolkiena, ale nie chciał, bądź nie był w stanie, zaprosić nas do świata Tolkiena. Bardzo dużo miejsca poświęcono na analizy dotyczące "Władcy Pierścieni", ekranizacji tego tekstu, za mało na...

Dyskusje

• Biografie