Burza słoneczna

Patronat LC
Åsa Larsson Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Rebeka Martinsson (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Solstorm
2013-09-25
2008-01-01
Beata Walczak-Larsson
Wydawnictwo Literackie
literatura szwedzka Rebeka Martinsson Beata Walczak-Larsson
Solstorm
Rebeka Martinsson (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2013-09-25
Beata Walczak-Larsson
literatura szwedzka Rebeka Martinsson Beata Walczak-Larsson

Okładka książki Pax. Maran Åsa Larsson, Ingela Korsell
0,0
Pax. Maran Åsa Larsson, Ingela...
Okładka książki Pax. Vitormen Åsa Larsson, Ingela Korsell
0,0
Pax. Vitormen Åsa Larsson, Ingela...
Okładka książki Pax. Zaraza Åsa Larsson, Ingela Korsell
8,2
Pax. Zaraza Åsa Larsson, Ingela...
Okładka książki Pax. Upiór Åsa Larsson, Ingela Korsell
7,8
Pax. Upiór Åsa Larsson, Ingela...
Okładka książki Pax. Wodnik Åsa Larsson, Ingela Korsell
8,3
Pax. Wodnik Åsa Larsson, Ingela...
Okładka książki Pax. Bjera Åsa Larsson, Ingela Korsell
7,5
Pax. Bjera Åsa Larsson, Ingela...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Morderstwo na tle zorzy polarnej

38 Link do recenzji

Ciekawie się zaczyna, ale w miarę upływu stron trochę ten klimat i intryga ucieka w miałkość. Chyba kilka tematów napisano skrótem, kilka uproszczeń i generalnie nie jest źle, ale wszystko dzieje się jakby z przypadku.
Książka, która równie szybko się zapomni jak i czyta.

Porządny, szwedzki kryminał. Na północy Szwecji w Kirunie w kościele Źródła Mocy zamordowany zostaje Wiktor Strandgard, popularny kaznodzieja, zwany Rajskim Chłopcem. O jego śmierć oskarżona zostaje jego siostra Saana. Pomóc jej może tylko dawna koleżanka prawniczka Rebeka Martinsson, która niezbyt chętnie wraca do swego rodzinnego miasta.
Książka trzyma w napięciu, a...

Za mną przeczytana kolejna książka. Debiut literacki,kryminał szwedzki.
Nie ukrywam męczyłam się trochę czytając tę książkę,nie mogłam się w niej odnaleźć, nie przemówiła do mnie.
Nie, nie jest to zła książka ale to nie było te czego oczekiwałam.
Prawniczka Rebeka zostaje wciągnięta w historię dawnej koleżanki, która znalazła ciało brutalnie zamordowanego brata. Ze...

Nie jest to zły kryminał, tylko wtórny i boleśnie przewidywalny. Jakby zszedł ze szwedzkiej taśmy do produkowania kryminałów. Wątek z protestancką sektą wydumany. Jedynie aura - mróz, śnieg i zorza polarna – nie zawodzi. Dochodzę do wniosku, że wolę kryminały rzemieślniczo gorzej wykonane, ale takie, które potrafią czymś jeszcze zaskoczyć.
Nie polecam, nie odradzam.

Mroczna, ciemna i zimna jak śnieżna Norwegia. Wypożyczyłam ją przez przypadek, nawet nie wiedziałam, że to pierwszy tom. Ale teraz już wiem, że przeczytam dalsze części. Bardzo przyjemny kryminał :)

Skandynawowie lubią masakry i niestety to kolejna z tego typu książek. Nie rozumiem tylko dlaczego przy okazji uśmiercać też zwierzęta

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do setnej strony sunęłam niczym taran.
Był mróz, był skrzypiący śnieg, przymrożone emocje, skandynawska powściągliwość, tajemnice, niedopowiedzenia... mniam, mniam.
Pięćdziesiąt stron dalej entuzjazm jakby nieco stracił z pierwotnego impetu. Zaczęło się pod górkę. Ale nie w tym dobrym znaczeniu.
Już było trochę za bardzo infantylnie, wątki zaczynały się z deka rozpadać,...

Asa Larsson napisała rasowy skandynawski kryminał: zimowe surowe krajobrazy krajów nordyckich, poważne społeczne problemy i brutalne zabójstwo. A w samym środku prawniczka, która chce pomóc przyjaciółce z dawnych lat, choć z ich przyjaźnią wiąże się okropna przeszłość. Książka jest ma wszystko, co trzeba.

Nie będę ukrywać, że książka skusiła mnie śnieżną, potężną zimą na okładce, a następnie nieznanym mi skandynawskim nazwiskiem. „Burza z krańców ziemi” jednak przeszła moje dość nieskomplikowane oczekiwania – dużo śniegu i ok. kryminał na zimowe wieczory pod kocykiem. Larsson użyła ciekawego i coraz bardziej popularnego zabiegu narracyjnego. Każdy rozdział czytamy i widzimy...

o książce i o filmie, zapraszam

Dyskusje

1 491