Księżniczka Burundi

Kjell Eriksson Wydawnictwo: Amber Cykl: Komisarz Ann Lindell (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Prinsessan av Burundi
Elżbieta Frątczak-Nowotny
Amber
literatura szwedzka Ann Lindell
Prinsessan av Burundi
Komisarz Ann Lindell (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Frątczak-Nowotny
literatura szwedzka Ann Lindell

Oficjalne recenzje i

Iwona, księżniczka Burundi

[ 23 ] Link do recenzji

Jak sięgnąłem po 3 tom (1 po polsku) z Ann Lindell, to postanowiłem pójść za ciosem i kontynuować te przygody. Jeśli coś zacznę, to kończę. I muszę powiedzieć Państwu, że przy tej książce robiłem dwa podejścia. Może też ze względu, że nie miałem wersji papierowej, gdyż ciężko ją dostać, ale znalazłem wersję PDF. Natomiast z drugiej strony - tu potrzeba akcji. Akcja, akcja i...

Słabiutko, początek kiepski, zakończenie jeszcze gorsze. Dużo bohaterów, akcji mało, nie trzymające w napięciu, spodziewałam się czegoś wiele lepszego. Dużo wątków zostało otwartych i tak naprawdę nie skończonych.

Książkę oceniam na dobrą. Początek mnie bardzo zaciekawił, w zasadzie dużo się działo, więc nie wiało nudą. Jednak oczywiście końcówka mnie nie zadowoliła. Czegoś mi tam po prostu brakowało. I nie ukrywam, że troszkę się zawiodłam, myślałam, że to będzie super książka, jednak mogę o niej powiedzieć, że jest dobrą książką i pewnie o niej szybko zapomnę. Wiadomo tylko...

Jak widzę, że książka ta była najlepsza według Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalne to się dziwię. Tam jest tylu pisarzy kryminałów o niebo lepszych i nic. A ta powieść no cóż, rzadko się zdarza, ale teraz się zdarzyło -nie dokończyłam jej. Nie dałam rady. Zieję nudą i do tego masa nazwisk i postaci, a żadna nic nie wnosi. Zero, null nie polecam.

Tytuł nie pasuje do treści w mojej opinii.

Rozczarowujące zakończenie, wprowadzanie dodatkowych postaci (zupełnie bezsensowne) i zero akcji.

1927

150/2017

Czytałam tą książkę dawno, bardzo męczyłam się z dokończeniem jej. Jako kryminał rozczarowała mnie bardzo. Powiewa nudą, nie polecam!

Najlepsza powieść kryminalna 2002 roku według Szwedzkiej Akademii... zagadkowe morderstwo i wiele poszlak wskazujących na potencjalnego zabójcę. Czyta się bardzo sprawnie, kilka pobocznych wątków tylko wzbogaca powieść. Moim zdaniem znacznie lepsza niż "Ręka, która zadrży".

Miałam mieszane uczucia czytając tę pozycję. Nie nudziłam się przy niej ale też nie było fajerwerków.

Dyskusje

• 2014