Księżniczka Burundi

Kjell Eriksson Wydawnictwo: Amber Cykl: Komisarz Ann Lindell (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Prinsessan av Burundi
Elżbieta Frątczak-Nowotny
Amber
literatura szwedzka Ann Lindell
Prinsessan av Burundi
Komisarz Ann Lindell (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Frątczak-Nowotny
literatura szwedzka Ann Lindell

Oficjalne recenzje i

Iwona, księżniczka Burundi

Link do recenzji

Słaba...
Fakt książkę czyta się dość szybko i łatwo przez nią przebrnąć, ale zdecydowanie nie jest warto! Po pierwsze powód morderstwa w tej książce jest mega banalny i nie ciekawy. Po drugie o zabójcy nie dowiadujemy się nic i poznajemy jego postać dopiero na samiutkim końcu książki. Ciekawy wątek pewnego bohatera w pewnym momencie jest urwany i okazuje się, że nie miał...

Jak sięgnąłem po 3 tom (1 po polsku) z Ann Lindell, to postanowiłem pójść za ciosem i kontynuować te przygody. Jeśli coś zacznę, to kończę. I muszę powiedzieć Państwu, że przy tej książce robiłem dwa podejścia. Może też ze względu, że nie miałem wersji papierowej, gdyż ciężko ją dostać, ale znalazłem wersję PDF. Natomiast z drugiej strony - tu potrzeba akcji. Akcja, akcja i...

Słabiutko, początek kiepski, zakończenie jeszcze gorsze. Dużo bohaterów, akcji mało, nie trzymające w napięciu, spodziewałam się czegoś wiele lepszego. Dużo wątków zostało otwartych i tak naprawdę nie skończonych.

Książkę oceniam na dobrą. Początek mnie bardzo zaciekawił, w zasadzie dużo się działo, więc nie wiało nudą. Jednak oczywiście końcówka mnie nie zadowoliła. Czegoś mi tam po prostu brakowało. I nie ukrywam, że troszkę się zawiodłam, myślałam, że to będzie super książka, jednak mogę o niej powiedzieć, że jest dobrą książką i pewnie o niej szybko zapomnę. Wiadomo tylko...

Jak widzę, że książka ta była najlepsza według Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalne to się dziwię. Tam jest tylu pisarzy kryminałów o niebo lepszych i nic. A ta powieść no cóż, rzadko się zdarza, ale teraz się zdarzyło -nie dokończyłam jej. Nie dałam rady. Zieję nudą i do tego masa nazwisk i postaci, a żadna nic nie wnosi. Zero, null nie polecam.

Tytuł nie pasuje do treści w mojej opinii.

Rozczarowujące zakończenie, wprowadzanie dodatkowych postaci (zupełnie bezsensowne) i zero akcji.

1984

150/2017

Czytałam tą książkę dawno, bardzo męczyłam się z dokończeniem jej. Jako kryminał rozczarowała mnie bardzo. Powiewa nudą, nie polecam!

Najlepsza powieść kryminalna 2002 roku według Szwedzkiej Akademii... zagadkowe morderstwo i wiele poszlak wskazujących na potencjalnego zabójcę. Czyta się bardzo sprawnie, kilka pobocznych wątków tylko wzbogaca powieść. Moim zdaniem znacznie lepsza niż "Ręka, która zadrży".

• 2014
  • Z biblioteki