Kup teraz - 9 ofert w cenie od 14.29 zł do 25.47 zł

Mężczyzna, który przestał płakać

Ninni Schulman Wydawnictwo: Amber Cykl: Magdalena Hansson (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Pojken som slutade gråta
Ewa Chmielewska-Tomczak
Amber
literatura szwedzka
Pojken som slutade gråta
Magdalena Hansson (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Chmielewska-Tomczak
literatura szwedzka

W małym, sennym miasteczku dochodzi do serii podpaleń. Piroman używa tzw. koktajli mołotowa, które błyskawicznie dokonują spustoszenia. Sprawca na cel wybiera domy, które zostają doszczętnie zniszczone a mieszkający w nich ludzie spalają się żywcem zanim na miejsce dojada strażacy. Jakim kluczem posługuje się podpalacz? Czy coś łączy ofiary? Wiemy tylko, że kilka dni przed...

Magdalena Hansson... Postać antypatyczna. Bezbarwna, nudna, smętna - zarówno jako człowiek, jak i dziennikarka. O ile w pierwszej części (Dziewczyna ze śniegiem we włosach) tylko lekko irytowała, o tyle w części drugiej jest już pełnoetatową bohaterką działającą na nerwy. Jej gnuśność, niezdecydowanie, nijakość to cechy wychodzące na pierwszy plan.

Drugi tom cyklu o Magdalenie Hansson. Troszkę jestem rozczarowana, ponieważ miało być coraz lepiej a jakoś tego nie zauważyłam. Autorka widocznie jest mistrzem zakończeń, bo wtedy akcja podkręcona jest na maksa i nie można się oderwać, ale reszta książki taka sobie.

Książka jest puszką uwalniającą fantastyczny mikroklimat szwedzkiego miasteczka. Społeczność zamknięta w swoich hermetycznych granicach musi stawić czoło agresorowi kryjącemu się w ich szeregach. Zagadka do rozwikłania w postaci tajemniczych liścików wywołuje ciarki na plecach, a sceny z codziennego życia bohaterów zaciskają pętle niepewności. Jednocześnie zagłębiamy się w...

Kolejny tom serii mnie nie zawiódł. Schulman stała się jedną z moich ulubionych pisarek. Już nie mogę się doczekać aż przeczytam następną część.

Charyzmatyczni i skomplikowani bohaterowie, tajemnice z przeszłości i brutalne morderstwa to plus tej powieści. Jednak akcja jest monotonna, a same opisy spokojne i oszczędne. Być może po dobrej "Dziewczynie ze śniegiem we włosach", miałam zbyt duże wymaganie, co do kolejnej książki Ninnie Schulman, bo ta wypadła przeciętnie....

Początek tak do dziewięćdziesiątej czwartej strony całkowicie mnie rozczarował. Jakoś czułem, że nie czytałem kryminału, a jakiś obyczaj, gdzie poznajemy losy bohaterów z małego miasteczka i ich życie codzienne - powiem wprost odpychała mnie ta powieść od siebie.

Jak to bywa, jednak w powieściach warto być cierpliwym. Z czasem pojawiało się coraz więcej spraw...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dałabym wyższą ocenę, gdyby mnie złapał za gardło i nie puścił, ale... czytasz, myślisz, wyobrażasz sobie... nic nie rozprasza, nie drażni, przenosisz się w tamtą rzeczywistość. To jest zwyczajnie dobry kryminał, dobry!

Emocje, które towarzyszyły bohaterom udzielały się także mnie. Za to duży plus. Początek wciągający a potem jakby emocje trochę przygasły. Podsumowując wartka i ciekawa akcja od której nie mogłam się oderwać.

Zdecydowanie słabsze niż pierwsza część.. nie trzyma tak bardzo w napięciu. Mimo wszystko dobrze się czyta. Tym bardziej, że postacie przestają nam się już mylić (jak miało to miejsce przy cz.1), bo po prostu znamy je z poprzedniego tomu.

• 2013
  • 2014