ROZWIŃ ZWIŃ

Burza z krańców ziemi

Okładka książki Burza z krańców ziemi
Åsa Larsson Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Rebeka Martinsson (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Rebeka Martinsson (tom 1)
Solstorm
Otwarte
2008-01-01
2008-01-01
Beata Walczak-Larsson
literatura szwedzka Rebeka Martinsson Beata Walczak-Larsson

Okładka książki Pax. Maran Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 0,0
Pax. Maran Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Vitormen Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 0,0
Pax. Vitormen Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Zaraza Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 8,1
Pax. Zaraza Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Upiór Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 7,8
Pax. Upiór Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Wodnik Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 8,2
Pax. Wodnik Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Bjera Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 7,6
Pax. Bjera Ingela Korsell, Åsa...

więcej Więcej

Burzliwy tydzień w odległej Kirunie, gdzie do sprawy włącza się albo bardziej wkrada Rebeka Martinsson...

Która wprawdzie nie specjalizuje się w prawie karnym, ale już z miejscem, do którego się uda, i społecznością sporo ją łączy.

Książka jest wypełniona akcją, przez co czytelnik niemal od razu zostaje wrzucony na wysokie obroty. Również przeszłością, ponieważ bieżące...

1945
1931

Skandynawskie kryminały mają w sobie coś takiego, co przyciąga jak magnes.
Przynajmniej mnie.
Niby jest wszystko to, co w każdym kryminale być powinno a jednak atmosfera, klimat, przyroda są takie inne od dzieł pisarzy polskich czy anglosaskich.

Mamy na początku brutalną zbrodnię w dalekiej Kirunie. Prokurator - buc usiłuje sam wszystko rozwiązać.
Będąca w zaawansowanej...

Martinsson prawniczka, pewnego dnia w swoim adwokackim biurze dowiaduje się o śmierci niejakiego Wiktora Strandgårda. Jest to dla niej bolesne przeżycie ponieważ znała denata. Rebeka w przeszłości przyjaźniła się z siostrą denata Sanną.
Martinsson ze względu na stare znajomości postanawia odwiedzić Sannę i sprawdzić jak się czuje po śmierci brata.
Okazuje się, że Wiktor...

Skrajna wstrzemięźliwość potęguje pożądanie, często przy okazji spychając je z właściwych torów. Głoszenie skromności i troski o bliźnim częściej niż z prawdziwym ubóstwem idzie w parze z ubóstwem duchowym.
Nic nowego? I co z tego, skoro w tle panuje zaczarowana skandynawska zima?

Zagmatwana historia zabójstwa, mroczny, solidny, szwedzki kryminał z interesująco zarysowanymi postaciami kobiet - głównych bohaterek.

Ale nic ponadto :-)

Kryminał autorstwa Asy Larsson wpadł mi w oko już parę lat temu. Szukając inspiracji na kolejną książkę przeglądałem półkę "Chcę przeczytać". Ponieważ jeszcze żadnej książki tej autorki dotychczas nie czytałem aby bliżej poznać jej twórczość postanowiłem sięgnąć po tą pozycję.

Główną bohaterką jest prawniczka Rebeka Martinson. Pracuje na codzień w Sztokholmie w kancelarii...

Asa Larsson urodziła się - jak czytam na obwolucie - w 1966 roku, jest prawnikiem. Napisała już wiele kryminałów, cykl powieści, które otwiera Burza słoneczna zawiera 6 pozycji, a ostatnia (W ofierze Molochowi) została nagrodzona przez Szwedzką Akademię Kryminału. Z informacji od Wydawcy dowiedziałam się także, że Burza słoneczna doczekała się ekranizacji, z Izabelą...

Ciekawie się zaczyna, ale w miarę upływu stron trochę ten klimat i intryga ucieka w miałkość. Chyba kilka tematów napisano skrótem, kilka uproszczeń i generalnie nie jest źle, ale wszystko dzieje się jakby z przypadku.
Książka, która równie szybko się zapomni jak i czyta.

Porządny, szwedzki kryminał. Na północy kraju w Kirunie w kościele Źródła Mocy zamordowany zostaje Wiktor Strandgard, popularny, młody kaznodzieja zwany Rajskim Chłopcem. Policja jako potencjalnego mordercę typuje jego siostrę Saanę. Pomóc jej może tylko dawna koleżanka Rebeka Martinsson - prawniczka , która niezbyt chętnie wraca do swego rodzinnego miasta.
Książka trzyma...

Za mną przeczytana kolejna książka. Debiut literacki,kryminał szwedzki.
Nie ukrywam męczyłam się trochę czytając tę książkę,nie mogłam się w niej odnaleźć, nie przemówiła do mnie.
Nie, nie jest to zła książka ale to nie było te czego oczekiwałam.
Prawniczka Rebeka zostaje wciągnięta w historię dawnej koleżanki, która znalazła ciało brutalnie zamordowanego brata. Ze...

1 575
    1 026