Tajemniczy ogród

literatura dziecięca
Jadwiga Włodarkiewicz

Opinie [1 054]

Na półkach: , , , ,

Piękna książka o przyjaźni, relacjach międzyludzkich i podejściu do życia. Historia z którą warto się zapoznać zarówno gdy jest się dzieckiem jak i wrócić do niej po latach, mając już własne dzieci i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie co jest gorsze: kiedy dziecko nigdy nie może robić tego, co chce, czy kiedy zawsze robi tylko to, co chce?

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa. Tak dobrze było do niej wrócić.

Książkę tę przeczytałam jak miałam 9 albo 10 lat była wtedy to moja lektura szkolna i tak się stała moją jedną z ulubionych książek w dzieciństwie. Jednak czytam ją czasami, ponieważ dalej jest moją jedna z ulubionych książek. Bardzo polecam przeczytać jest smutna, ale i szczęśliwa.

Warto wracać do tej książki. Nadal mam w głowie ogród, jaki sobie jako mała dziewczynka wyobraziłam. Książka przekazuje ponadczasowe treści i wspaniale się kończy. Na zawsze pozostanie dla mnie ważnym elementem kształtowania swojej wrażliwości.

Postanowiła odświeżyć sobie tę książkę z dzieciństwa i... zarwałam noc. Wspaniała lektura pełna tajemnic, magii pokazująca leczącą siłę przyrody, pasji i przyjaźni. Moim zdaniem nie tylko dla dzieci. Tym razem sięgnęłam po starsze tłumaczenie Jadwigi Włodarkiewiczowej, w dzieciństwie czytałam w jakimś innym tłumaczeniu i osobiście bardziej podoba mi się melodyjność i...

Naprawdę jedna z lepszych lektur szkolnych jakie czytałam. Uwielbiam do tej książki wracać :3

Niesamowita historia o sile przyjaźni, uzdrawiającej mocy wiary we własne siły, podążaniu za pragnieniami.
Odświeżyłam historię z lat dziecinnych, ale jej uniwersalizm jest nadal aktualny. Ukazuje zachowania dzieci niezmienne od lat i prawdę, która jest niezmienna: Największą krzywdę można wyrządzić dziecku albo mu wszystkiego zabraniając, albo mu na wszystko pozwalając.

Na półkach: , , , ,

Mary Lennox wraz z rodzicami mieszka w Indiach. Kiedy dziewczynka ma 10 lat wybucha epidemia cholery podczas, której umierają jej rodzice. Mary zostaje odesłana do Misselthwaite Manor do swojego wuja lorda Archibalda Carvena.
Dziewczynka, która była pozbawiona miłości jest początkowo bardzo niemiła, niegrzeczna, uważa, że wszyscy powinni jej usługiwać i spełniać jej...

Kochałam bardzo "Tajemniczy ogród". Ulubiona lektura. Po odświeżeniu stwierdzam, że jest straszna... dialogi nie z tej ziemi. Smutłam :(

Książka niby dla dzieci a mroczna,tajemnicza ,dość trudna w tematyce oraz momentami smutna ,z przesłaniem i szczęśliwym zakończeniem ,po prostu magiczna ,jedna z pierwszych którą wypożyczyłam i przeczytałam z własnej woli w dzieciństwie

32 088
    6 210