Britannica. Wielka księga pytań dlaczego

Kropka
2024-04-24
2024-04-24
Agnieszka Moore
wiedza edukacja ilustracje pytania odpowiedzi

Okładka książki Zebra Tolka Maddy McClellan, Sally Symes
Zebra Tolka Maddy McClellan, Sa...

Wszystko zaczyna się od jednego pytania: Dlaczego? Mając dziecko sama doświadczyłam tego, żeby zaspokoić jej ciekawość musiałam się sporo natrudzić. „Mame, a dlaczego niebo jest niebieskie?”, dlaczego śnieg jest zimy i biały? Dlaczego płaczemy jak kroimy cebule? To tylko kropla w morzu pytań, na jakie musiałam odpowiedzieć, a może inaczej starałam się odpowiedzieć, ale często, gdyby nie internet nie byłabym w stanie.

Dziś przychodzę do was z odpowiedzią i podaje pomocną dłoń, w której mam książkę, która zaspokoi ciekawość nawet najbardziej dociekliwego młodego pokolenia. Mamy 272 strony, które oprócz cudownej grafiki na końcu ma słowniczek, indeks i źródła fotografii i ilustracji. Kilka pytań, które ktoś z was usłyszał, a może sam je kiedyś zadawał własnym rodzicom!? Dlaczego nastaje noc i dzień, Dlaczego pada deszcz? Dlaczego kwiaty są kolorowe? Dlaczego rodzynki są pomarszczone? Dlaczego kangury mają torby? (sama się kiedyś nad tym zastanawiałam :p).

Uważam, że takie książki powinny być promowane, rozpowszechniane, gdzie się da, bo nie ma gorszej „zbrodni”, jak zniszczyć w dziecku tę ciekawość i fantazję w poznawaniu świata, okolicy, siebie. Moja Hela, mając 11 lat poznała mnóstwo odpowiedzi na pytania, które zadawała jako kilkulatka i sama sobie przypomniała jak oglądała tę książkę. Idealna na prezent, a dzięki twardej oprawie jestem przekonana, że posłuży niejednemu pokoleniu, co jest według mnie cudowne, że wartościowa literatura będzie przekazywana innym.

Polecamy z Helenką <3.

Mali odkrywcy są ciekawi świata i wszystkiego, co ich otacza, nieraz zaskakując tym swoich rodziców.
Z tą księgą nie straszne będzie już żadne dziecięce pytanie zaczynające się od słowa „dlaczego”. Otóż wewnętrz znajdziecie odpowiedź między innymi na pytania - dlaczego biedronki mają kropki? Dlaczego żółwie chodzą tak wolno? Dlaczego słonie mają trąby? Dlaczego śnię? Dlaczego skóra ma różne kolory? Dlaczego popcorn strzela? Dlaczego widzę siebie w lustrze? Dlaczego wulkany wybuchają? Dlaczego niebo jest niebieskie?

Odpowiedzi są konkretne oraz rzeczowe, a towarzyszące im ilustracje i zdjęcia imponujące i soczyście kolorowe. Na każdej rozkładówce znajduje się też dodatkowa ciekawostka. Wszystko zachęca, by odkryć tajemnice otaczającego świata, posiąść wiedzę i przeżyć ekscytującą przygodę.

Obcowanie z tą lekturą nie ma końca, ponieważ każdy rozdział zakończony jest krótką zabawą w dopasowanie nazwy do grafiki. Zagadnienia inspirują do rozmów i pobudzają chęć edukacji.

To prawdziwa skarbnica wiedzy!

Przedstawiam Wam prawdziwego giganta, pełnego ciekawostek i wiedzy. Zachwycająco wydana księga na swoich blisko 300 stronach odpowiada na pytania dotyczące różnych dziedzin. Podzielona została na rozdziały - małe stworzenia, zwierzęta domowe, dzikie zwierzęta, ciało, jedzenie, jak to działa, ziemia, kosmos - by móc sprawnie odnaleźć odpowiedź na zagwozdki Waszych pociech....

No nareszcie! Jakaś pomoc, żeby móc odpowiedzieć na te wszystkie mamo, a dlaczego..?! :-) i jeszcze jak wydana! No cudo!

• Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Britannica. Wielka księga pytań dlaczego