Książka Roku 2020

Ostatni Jedi

Michael Reaves Wydawnictwo: Amber Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantastyka, fantasy, science fiction
Star Wars The Last Jedi
Star Wars: Gwiezdne wojny
gwiezdne wojny star wars jedi

Okładka książki Eternitys Wheel Neil Gaiman, Michael Reaves
4,5
Eternitys Wheel Neil Gaiman, Michae...
Okładka książki The Silver Dream Neil Gaiman, Michael Reaves
7,0
The Silver Dream Neil Gaiman, Michae...
Okładka książki Mroczne gry Maya Kathryn Bohnhoff, Michael Reaves
5,8
Mroczne gry Maya Kathryn Bohnho...
Okładka książki Gwiazda Śmierci Steve Perry, Michael Reaves
6,6
Gwiazda Śmierci Steve Perry, Michae...

Niestety, tak jak nie byłem zadowolony z zakończenia trylogi "Noce Coruscant", tak "Ostatni Jedi" sprawia wrażenie, że autor nie miał ponownie bladego pomysłu, jak zakończyć wątki postaci w sequelu. Co uderza najbardziej, to bardzo siłowa zmiana charakteru Jax'a (swoją drogą, dlaczego tłumacz odmienił to na Jaksa? 🤔) z pewnego siebie bojownika na smutnego, rozgoroczyonego...

Niespodziewanie interesująca kontynuacja losów bohaterów znanych z Nocy Coruscant. Zdecydowanie bardziej odpowiadająca mi historia domykając a losy Jax'a Pavana. Po przeczytaniu rozumiem dlaczego tak miałkie były Ścieżki Mocy.

Miałem nadzieję że ta powieść zamknie wątki i zakończy historię Jaksa Pavana. Niestety się myliłem, jego historia się nie kończy, zostają zasiane ziarna pod kolejne wątki które się nigdy nie rozwinęły. Szkoda... Ale czyta się przyjemnie.

świetna przygoda ! Przemyślana fabuła, ciekawa koncepcja mocy, sympatyczni bohaterowie. Ja bawiłam się wspaniale ! Na pewno sięgnę po inne powieści tego autora. 8/10

Po przeczytaniu książki "Darth Maul łowca z mroku", spodziewałem się, że Michaela Reaves`a napisał kolejną super powieść. Rzeczywistość szybko sprowadziła mnie na ziemię. Fabuła nudna i wydumana. 3/10

Kiedy w 2004r. George Lucas po raz ostatni objął stanowisko reżysera filmowego, a w szczególności kończył mającą sporo kontrowersji trylogię prequeli swojego dziedzictwa "Star Wars", nikt nie przypuszczał, że rzeczywiście będzie to jego twórczy koniec, taki ,z którego znamy go najbardziej. Po wejściu "Zemsty Sithów" na ekrany kin krytycy, fani i specjaliści dyskutowali,...

Książka dobra, choć jakoś ciężko mi się ją czytało. Może dlatego, że to dopiero druga książka z universum Star Wars, którą czytałem, oraz dlatego, że nie jestem szczególnym fanem serii.

Mimo wszystko, na pewno kiedyś wrócę do lektury przygód Ostatniego Jedi - Jaxa Pavana.

Kolejna część przygód Jaxa Pavana i spółki wypada przyzwoicie. Zmienia się klimat powieści na typowo starwarsowo-przygodowy, ale nie jest to bynajmniej wada. Akcja jest wartka, główny bohater dosyć długo męczy się ze swoją stratą co nadaje mu głębi, a Expanded Universe pojawia się często. Oczywiście są też wady. Nie każdemu spodoba się wzbicie się z mrocznych podziemi...

Miła przygodówka Star Wars. Bardzo szybko się czyta.

Najsłabsza część z całej serii, nie do końca rozumiem sens jej powstania (poza finansowym oczywiście ;)). Czytało się nie najgorzej, natomiast fabularnie jest to straszny średniak, pełen nielogiczności i bardzo naiwnych sytuacji.

• Chcę w prezencie
  • Star Wars Legendy