Gra o tron

Okładka książki Gra o tron
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pieśń Lodu i Ognia (tom 1)
A Game of Thrones
Zysk i S-ka
2006-01-01
2006-01-01
Paweł Kruk

Okładka książki The Rise of the Dragon Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 0,0
The Rise of th... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Gwiezdny port Raya Golden, George R.R. Martin
Ocena 6,1
Gwiezdny port Raya Golden, George...
Okładka książki Podwójny pasjans George R.R. Martin, Melinda M. Snodgrass
Ocena 6,3
Podwójny pasjans George R.R. Martin,...

Okładka książki Świat lodu i ognia Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 8,1
Świat lodu i o... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Przystań wiatrów George R.R. Martin, Lisa Tuttle
Ocena 6,7
Przystań wiatrów George R.R. Martin,...
Okładka książki Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz William Irwin, Henry Jacoby
Ocena 6,2
Gra o tron i f... William Irwin, Henr...

Oficjalne recenzje i

Walka za naszymi plecami

Link do recenzji

594 17 44

Nie umiem odpowiednio ocenić, bo nie jest to mój ulubiony gatunek, ale postanowiłam dokończyć i klimat bardzo mi odpowiada, ale te wszystkie fantastyczne wątki trochę mnie nudzą.

Martin to jednak potrafi. Książkę przeczytałem w krotce po obejrzeniu pierwszego sezonu HBO, potem było już z górki. Nim zaczęli kręcić 3 sezon przeczytałem już wszystkie dostępne części książki i nadal czekam na Wichry Zimy. Właściwie w moment stałem się fanem świata Westeros.

Nie jestem fanem fantasy, a serialu nie oglądałem. Mimo to, a może właśnie dzięki temu, książka zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Nie ma tutaj oklepanego motywu "epickiej walki dobra ze złem, przy akompaniamencie muzyki ludowej". W zamian za to otrzymujemy kalejdoskop spisków, zdrad, brudnej politycznej gry, miłości i śmierci.
Pomimo ogromnej ilości wątków i bohaterów czyta się nad wyraz lekko.

Pomimo ogromnej ilości wątków i bohaterów...

Książkę przeczytałem bez większych emocji i bez chęci na poznanie dalszych losów bohaterów. Moim zdaniem jedynie postać Tyriona Lannistera i wątek Daenerys Targaryen wypadają dobrze, reszta przeciętnie.
Nie moje klimaty.

Nie moje klimaty.

Początek sagi, którą wszyscy znają dzięki ekranizacji HBO. Arcydzieło literatury fantasy, które w pełny sposób oddaje zdradliwość natury ludzkiej w dążeniu do świętego Graala, jakim jest władza. Bezwzględność prostoty oraz meandry równie bezlitosnych gierek salonowych. Człowiek pozostaje człowiekiem pomimo, a nawet wbrew okolicznościom, jakich doświadcza. Wątek Denerys jest najgłębszy i mroczny do imentu. Polecam rzucić się w wir tej skomplikowanej gry o tron, gdyż potrwa kilka dobrych tomów.

Fabuła tej powieści jest już chyba mniej więcej wszystkim znana. Większość z Was o niej słyszała lub oglądała serial, który w przypadku pierwszego tomu jest bardzo dokładną adaptacją.
Porywająca opowieść o władzy, zdradzie, honorze, miłości, o życiu w świcie intryg, walce o władzę i przetrwanie. A to wszystko otulone tajemniczym poczuciem zbliżania się czegoś o wiele bardziej przerażającego.
Doskonale wykreowani, prawdziwi i pełni emocji bohaterowie oraz pełna zwrotów akcja sprawia, że choć to prawie 1000 stronicowa księga, czyta się ją dość szybko.
Serdecznie polecam!

Nie miałam zamiaru sięgać po tą książkę. Zostałam postawiona przed faktem dokonanym i teraz wiem co by mnie ominęło.
Nie przeżyłabym wspaniałej przygody. Północ i południe przyciągnęły mnie do siebie i nie chciały wypuścić. Towarzyszyły mi wszystkie możliwe emocje.
Niesamowite rody, intrygi, naiwność i przebiegłość. Waleczność i honor. Chęć odebrania tego co swoje. Krew i miłość, także zdrada. Rodzinne więzy zostają rozerwane, chłopcy muszą stać się mężczyznami właściwie z dnia na dzień... Można tak długo, tu jest wszystko. Nie napiszę niczego, co nie zostało tu już napisanie. Dodatkową zaletą jest fantastyczna mapa na końcu książki, często do niej wracałam, śledząc choćby przebieg walk.
Nadchodzi zima.
A ja nie opuszczę tych ziem aż do końca.
Polecam!!!
Dziękuję! :)

Bardzo dobra powieść fantasy. Niedużo w niej magii i fantasy, ale wykreowani bohaterowie, wielowątkowa intryga oraz całkiem skomplikowany świat wynagradzają brak typowego sword&sorcery. Na tle innych, ostatnich produkcji fantasy książa zaciekawia i jest bardzo dobra. Aż chce się czytać więcej.

Czytając po oglądnięciu serialu jestem tak samo zachwycony. Nie wiedziałem że serial był taką dokładną adaptacją.

W końcu i ja zawitałam do Westeros i co też moje oczy odkryły. Bohaterowie, świat, historia wszystko zostało tak wspaniale wykreowane. Nic nie jest płaskie, cała przygoda jest naprawdę zawiła i skomplikowana a świat wielki. Postacie mogą uchodzić za prawdziwe osoby tak bardzo wyróżniają się na tle wszystkich i zachowują jakby naprawdę żyły.
Zakochałam się.

Zakochałam się.