Pan Lodowego Ogrodu - tom I

Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2012-05-11
2005-01-01
Data 1. wydania:
2007-01-01
Fabryka Słów
fantastyka polska literatura polska Dominik Broniek
Pan Lodowego Ogrodu (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-05-11
fantastyka polska literatura polska Dominik Broniek

Oficjalne recenzje i

Majstersztyk przez duże M

[ 158 ] Link do recenzji

Opinie [1 345]

Po dobrych ocenach i wielu poleceniach tej książki nie było innego wyjścia jak ją przeczytać. I teraz sam jestem w gronie osób które ją polecają 😉
Świetna fabuła, bohaterowie bardzo wyraziści. Przez całą książkę odkrywamy kolejne sekrety, tajemnice i niewiadome wykreowanego świata. Wszystko zawarte jest w genialnych sceneriach, w świetnie wykreowanym świecie. Opisy scen...

[Opinia dotyczy wszystkich czterech tomów łącznie, bo pół roku po lekturze już mi się wszystkie zlały w jedną całość. Mogą być bardzo lekkie spoilery do późniejszych tomów, więc każdy czyta na własną odpowiedzialność].

Mój problem z "Panem Lodowego Ogrodu" wynika chyba głównie z nadmiernych oczekiwań. Słyszałam o tej książce bardzo dużo dobrego i spodziewałam się lektury,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niezwykła to przyjemność zanurzyć się w tak doskonale wykreowany świat, jakim obdarza czytelnika Grzędowicz.
Mimo przeczytanych licznych dobrych opinii, bałam się, że będzie to kolejna nudna powieść, płaska i bez pomysłu. Tymczasem - bardzo miłe zaskoczenie. Świeże, niewyświechtane, pomysły i rozwiązania.
Brawo! Cieszę się, że rodzima fantastyka tak dobrze się prezentuje.

Mówi się, że w polskim świecie fantasy to już klasyka. Przesłuchałem w audiobooku i choć mam do tej książki sporo zastrzeżeń, to bez żenady przyznaję, że bawiłem się rzeczywiście nieźle.

Koncept jest tak prosty, że aż genialny. Po co pisać o całkowicie fantastycznej rzeczywistości i wyrywać z ram "tu i teraz", narażając się niepotrzebnie na niewiarygodność, kiedy można...

Świetna książka. Myślałam, że mi się nie spodoba. Sam pomysł fabuły, postacie, język. Jestem zachwycona.
I chce się dowiedzieć co dalej. Polecam!

Koncepcja zupełnie innego, odległego świata. Niesamowita wyobraźnia autora!

Bardzo dobra książka, którą z pewnością mogę polecić. Napisana w bardzo przyjemnym stylu, nie męczy i nie nudzi, wciąga jak powinna. Bohaterowie dobrze wykreowani. Niestety nie ma w sobie "tego czegoś", za co bym mógł ją pokochać, ale mam nadzieję, że następne tomy jednak mnie w sobie rozkochają.

Niesamowita podróż w nieznane, do świata, który stopniowo poznajemy. Przedstawione równolegle historie wprowadzają odrobinę zamieszania wg mnie, nie zmienia to jednak faktu, że przez całą książkę kibicowałam Vuko. Jeszcze nie do końca rozumiem o co chodzi z Czyniącymi itd., ale mam nadzieję, że w następnych częściach wszystko się wyjaśni.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaczęłam czytać i wsiąkłam. Napisana z ogromną wyobraźnią i dbałością o szczegóły. Zastanawiam się tylko czemu dopiero teraz to czytam....a tym którzy jeszcze nie czytali polecam:)

Jak na mój gust to jest za dużo szczegółowych opisów, ale samą historię i bohaterów uwielbiam

Jedna z najlepszych serii SF jakie czytałem,pisze jedna z ponieważ walczy o palmę pierwszeństwa z opowieściami z makhańkiego pogranicza.
Rewelacyjne pomysły, niespodziewane zwroty akcji i taka nienachalność która zawsze kojarzy mi się z książkami Grzędowicza. Magia w czystej postaci bez uciekania się do tanich wycieczek w erotykę lub bezsensowną przemoc. Póki co na obecnej...

Dyskusje

21 893