Pan Lodowego Ogrodu - tom III

Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu - tom III
Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pan Lodowego Ogrodu (tom 3)
Fabryka Słów
2012-05-11
2012-05-11
fantastyka polska powieść polska Dominik Broniek

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Świetna seria książkowa, moja druga ulubiona po Wiedźminie, kapitalny wykreowany świat i bohater który musi w nim przeżyć i nauczyć się na nowo zyć żeby wypełnić swoją misję. Gorąco polecam całą serię. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Krótko - o całym cyklu - to trzeba przeczytać.
Pozycja wybitna, dla mnie najlepsze polskie S-F/Fantasy w XXI w w wykonaniu I tomu.
III tom - trochę brakuje do jedynki, ale nadal to dobra i wciągająca opowieść.

Krótko - o całym cyklu - to trzeba przeczytać.
III tom - trochę brakuje do jedynki, ale nadal to dobra i wciągająca opowieść.

Polecam

Polecam

może nawet 7.5, lepsza niż II część, słabsza niż jedynka.

może nawet 7.5, lepsza niż II część, słabsza niż jedynka.

Trzyma poziom poprzedniczek. Wartka opowieść kontynuująca wątki z poprzednich tomów. Już nie mogę się doczekać finału opowieści.
Bardzo dobra fantastyka, a Vuko to twardziel z krwi i kości! Jego monologi niszczą. :)
Polecam.

Polecam.

Wreszcie zazębia się historia dwójki bohaterów przedstawianych w osobnych rozdziałach, pojawiają się inni bohaterowie z Ziemi. Historia dalej mocno wciąga i chce się ją poznawać dalej, trochę się bałem tego że będzie gorzej bo Vuko już nie jest taki jak na początku, już nie jest taki "ultra". Historia ciągle zaskakuje, pojawiają się nowe wątki, nie jakieś oklepane i przewidywalne.

Przeczytałem ten tom dzisiaj, w ciągu jednego dnia, będąc na urlopie nad morzem. Tylko ja i "Pan Lodowego Ogrodu", wspaniała, absolutnie wyjątkowa, brawa dla Autora.

Wędruję przez świat razem z autorem już nieco zmęczony dziwactwami i wylewaną brutalnie na każdym kroku krwią, która ścieka niemal z każdej kartki tej powieści. Z jednej strony chyba niczego bardziej nie pragnę jak zakończyć tą opowieść i szczerze zastanawiam się czy brać do ręki IV tom, a z drugiej strony trochę szkoda mi tych trzech tomów i ciekawi mnie w jaki sposób autor wybrnie z zaplecionych w supeł historii, które stworzył, ponieważ cały czas zdają się być całkiem daleko od jakiejkolwiek sensownej puenty tej kabały, bynajmniej nie bliżej niż na samym początku pierwszego tomu.
W tej części tak samo jak w poprzedniej, o wiele bardziej zainteresowany byłem losami Filara niż Vuko, być może tak to właśnie miało wyglądać, tymczasem chciałbym wierzyć, że słabnąca z kartki na kartkę i coraz bardziej wydziwiona wielotomowa powieść może mieć coś jeszcze ciekawego do zaoferowania w ostatnim tomie.

Nie moje gusta, ale chcę skończyć serię.

Nie moje gusta, ale chcę skończyć serię.

Średnio. Zbyt dużo przeciąganych opisów i pseudofilozoficznych wywodów. Ciężko się to czyta. Byle skończyć.

Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu - księga III Zobacz więcej
Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu - tom III Zobacz więcej