Atramentowe serce

Okładka książki Atramentowe serce
Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Atramentowy Świat (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Atramentowy Świat (tom 1)
Tintenherz
2003-08-01
Jan Koźbiał
fantasy

więcej Więcej

Przyjemna książka. Nie można się na początku zniechęcać. Po paru stronach wciąga czytelnika i nie chce puścić

Przygoda, która sprawiła iż stałam się miłośniczką twórczości, pomysłów i świata wykreowanego przez Cornelię Funkę. Nietuzinkowy pomysł, bogate słownictwo, wachlarz postaci i wielowątkowość powieści - rozgrywanej między snem a jawą (a raczej między książką a rzeczywistością) powinna poruszyć nie jedno serce bibliofila. Bez wątpienia Funke otworzyła przede mną miłość do...

Powieść „Atramentowe serce” z 2003.r okazała się dużym sukcesem. Spotkała się zarówno z ciepłym przyjęciem krytyków jak i czytelników. W 2005 i 2006 r. powstały dwa kolejne tomy. Natomiast w 2008 r. pierwszy tom doczekał się filmowej adaptacji. Czy zachwyt nad pierwszą książką jest uzasadniony?

Meggie to dwunastolatka mieszkająca ze swoim ojcem introligatorem. Pewnego dnia...

Przepiękna baśń o miłości do książek. I o umiejętności, którą każdy z nas chciałabym posiadać, aby móc "wczytać" się do ukochanej książki! Choć jak przekonuję się bohaterowie, nie jest to zawsze bezpieczne. Genialnie napisana książka, bardzo poetyckim językiem, który tworzy cudowny klimat baśni, tajemnicy i nostalgii, a jednocześnie wartko gnająca przygodówka. Wspaniała!

Czytałam już dwa razy. Pierwszy raz kilka lat temu i wtedy chyba podobała mi się bardziej. Na dziś dużo magicznych stworzeń, chyba zmienił mi się gust. Ale generalnie historia bardzo przemyślana i składająca się w przyjemną całość. Czyta się szybko i przyjemnie, jako coś na oderwanie od rzeczywistości.

Niezwykle sympatyczna i ciepła książka, nie tylko dla najmłodszych :)

Świetna książka dla tych , którzy kochają czytać. Ile razy w trakcie lektury chciałeś/aś się znaleźć w środku opisywanych wydarzeń? Czytając Atramentowe Serce można przekonać się, jak to jest:-) Książka wciąga i nie pozwala się oderwać.

„Atramentowe serce” czytałam jeszcze będąc w szkole podstawowej, a postanowiłam do niej wrócić prawie 20 lat później. W wielkim skrócie - opowiada o Czarodziejskim Języku - człowieku, który potrafi wyczytać z książek jej bohaterów.
Historię mniej więcej pamiętałam, ale miło było ją sobie odświeżyć, bo naprawdę jest warta uwagi. Teraz książek w takim stylu, o takiej tematyce...

Świetna i niepowtarzalna fabuła książki, opisy ciekawe, nie zanudzające, trochę wolno się rozkręca, dopiero w okolicach 130 strony faktycznie mnie wciągnęła. Mimo to podoba mi się to że jest taka długa, również dzięki temu bogata w szczegóły.

Atramentowe serce cudowna książka o przygodach wyjątkowego człowieka który daję 2 życie książkom i swoim głosem potrafi ożywić każdą postać z książki sprowadzi to na niego kłopoty ale wszystko skończy się szczęśliwie a jak tego wam nie powiem przeczytajcie koniecznie książkę polecam

6 910
    2 621