Atramentowe serce

Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Atramentowy Świat (tom 1) literatura młodzieżowa
Tintenherz
Data 1. wydania:
2003-08-01
Jan Koźbiał
Egmont Polska
fantasy
Tintenherz
Atramentowy Świat (tom 1)
literatura młodzieżowa
Jan Koźbiał
fantasy

Jedna z ulubieńców dzieciństwa.

Meggie, główna bohaterka utworu, uwielbia czytać książki. Jej mama zaginęła w nieznanych okolicznościach, gdy dziewczynka była małym dzieckiem. Po wizycie tajemniczego gościa z rogatą kuną, Mo, tata Meggie, skrywa pewną tajemnicę dotyczącą książki "Atramentowe serce". Uważam, że historia jest warta przeczytania, ma bardzo interesującą fabułę, bohaterowie są bardzo ciekawi,...

Piękna, wielowątkowa opowieść napisana poetyckim językiem.
Niech nie zmyli was wiek głównej bohaterki. Chociaż obserwujemy zdarzenia z punktu widzenia dwunastoletniej dziewczynki, w książce nie brakuje wiarygodnych postaci dorosłych. Osobiście, ze względu na występujące w niej wydatne okrucieństwa i niesprawiedliwości nie poleciłabym książki dzieciom mającym mniej niż...

chciałam przeczytać tą książkę już w podstawówce, jednak nie była ona nigdy dostępna. dopiero teraz udało mi się ją dorwać i po przeczytaniu doszłam szybko do wniosku, że ta historia o wiele bardziej podobałaby mi się, gdybym przeczytała ją wtedy mając 10 lat, niż teraz.. jako że jedną z głównych postaci jest 12-letnia dziewczynka i z jej perspektywy jest napisana duża...

Uległem tej przygodzie pełnej książek i pośród ich szelestu. Kogel-mogel świata realnego i literackiego jest ujmujący, postaci może nie są skomplikowane, ale intrygujące, przebieg fabuły ma odpowiednie tempo i utrzymuje czytelnika w nieustannym zainteresowaniu dalszymi wydarzeniami. Ciekawy jestem kolejnych peregrynacji Meggie i spółki.

Jest to powieść dla dzieci i tylko dla dzieci. Choć nie mam pewności, czy młodszym czytelnikom się spodoba. Ja w każdym razie wynudziłam się jak mops. Nie chodzi o to, że w książce nic się nie dzieje, bo dzieje się sporo, ale to jest takie nieciekawe, że aż momentami irytujące. Drażnił mnie również brak realizmu, związany z zachowaniem Capricorna i jego ludzi. Ci źli,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z najbardziej lubianych przeze mnie serii, historia Meggie i jej ojca wciągnęły mnie od pierwszej strony. Świat kreowany przez Cornelię Funkę bardzo przypadł mi do gustu, a umiejętności, które przedstawiła w książce okazały się moim dziecięcym marzeniem.

Ocena poparta sentymentem, ale również wielką miłością do pióra autorki i wykreowanego świata. Może nie jest to książka idealna, ale na pewno nie będziecie żałować sięgnięcia po nią.

Cornelia Funke napisała trylogię o Atramentowym Świecie:
1. "Atramentowe serce" (512 stron),
2. "Atramentowa krew" (640 stron),
3. "Atramentowa śmierć" (672 strony).

Atramentowy Świat istnieje w pewnej książce.
Ale odpowiednie słowa zapisane atramentem i przeczytane głośno przez odpowiednią osobę
przenoszą istoty stamtąd do naszego świata. I odwrotnie.
Ba, odpowiednie...

Od razu zaznaczam, że odniosę się do całej trylogii, bo ta historia już dawno zlała mi się w całość.

Już dawno słyszałam stwierdzenie, że cała seria jest nudna jak flaki z olejem, że akcja w niej jest rozciągnięta, a fabula zbyt prosta jak na poziom języka jakim ja opisuje Cornelia Funke. Jednakże ja podchodzę do tego wszystkiego w bardzo indywidualny sposób.

Przede...

Dyskusje