Przystań wiatrów

Okładka książki Przystań wiatrów
George R.R. MartinLisa Tuttle Wydawnictwo: Zysk i S-ka fantasy, science fiction
1996-01-01
Data 1. wydania:
1982-01-01

więcej Więcej

Dawno nie męczyłem tak długo książki. Historia nie za bardzo mnie porwała, poza kilkoma momentami. Może to wszystko też wina tego, że nie kręci mnie latanie :). W każdym razie"Przytsn wiatrów" to pozycja, która odłożę na półkę z radością i raczej nie będzie to powieść do której będę chciał wrócić. Daje 5/10, bo momentami było bardzo ciekawie, by później to zepsuć.

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Dla fana prozy George'a R.R. Martina, a takim jestem, to wielkie rozczarowanie. Zastanawiam się kto tu jest autorem i co nazwisko Martina robi na okładce. Czyżby tylko przynęta? Nuda, niemal usnąłem przy lekturze, sztuczne dialogi, płascy bohaterowie. Plusem skromna ale klimatyczna okładka.

Fantastycza powieść. Dziwią mnie te niskie oceny, bo czytało się fenomenalnie!

Jedyna rzecz dobra w tej książce to przepiękna okładka i nazwisko MARTIN na niej. Nic więcej pozytywnego napisać niestety nie mogę.

"Przystań wiatru" opowiada o planecie, na której ludzie mają możliwość latania dzięki skrzydłom skonstruowanym z elementów rozbitego statku kosmicznego.
Brzmi ciekawie?
No ja też się nabrałam i nastawiłam się na niesamowitą (albo...

Jest to książka o spełnianiu marzeń . przyjaźni , miłości , rywalizacji a przede wszystkim o skrzydlatych lotnikach , którzy na skrzydłach latają jak gołębie pocztowe i przekazują wiadomości. Dla mnie 6.

Całkiem ciekawa opowieść, może dzięki temu, że nie analizowałam tego pod kątem naukowym, tylko dałam się pochłonąć danej chwili. Jednak nie jest to historia dla każdego: właśnie dzięki tym niedoskonałościom naukowym. Przeszkadzało mi tłumaczenie: "Albowiem"? Serio?

Powiedzmy, że pasjonuje Was piłka nożna. Z zainteresowaniem bierzecie do ręki powieść, której tłem są rozgrywki piłkarskiej euroligi. Około trzeciej strony czytacie, jak "cała dwunastka" drużyny wybiegła na boisko, rozpoczynając pierwszą, "dwudziestopięciominutową" połowę meczu. Nieprecyzyjne podanie nie pozwala napastnikowi przejąć piłki nogą, ale na szczęście udało mu się...

Czytając komentarze dotyczące Przystani Wiatrów mam wrażenie, że nazwisko Martina na okładce bardziej jej zaszkodziło niż pomogło (choć z pewnością zwiększyło jej sprzedaż). Zapewne spora część czytelników spodziewała się drugiej Gry o Tron i się srogo rozczarowała. W prawdzie ani nie czytałem ani nie oglądałem GoT, to jednak mniej więcej mam pojęcie o tej pozycji i wiem,...

Polecam

• Fantastyka