rozwiń zwiń

Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na marzec

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.03.2020

Po styczniowym i lutowym wyzwaniu, czas na kolejne spotkanie z nowymi książkami! Czytaliśmy już tytuły, które polecili nam inni  w tym użytkownicy lubimyczytać.pl – nadrabialiśmy też książkowe zaległości. W marcu namawiamy do tego, by spojrzeć w przeszłość. 

Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na marzec

W 2019 roku do rodziny lubimyczytać.pl dołączyły dwa popularne portale historyczne: Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia. Okazuje się, że nasi czytelnicy kochają czytać o przeszłości i dlatego tematem wyzwania czytelniczego na marzec będzie właśnie książka historyczna. Zaskakujące ciekawostki, afery i skandale, opowieści o niezwykłych ludziach i wydarzeniach, które wpłynęły na losy świata – to właśnie sprawia, że historia jest naprawdę fascynująca!

Zadanie na marzec 2020 brzmi:

Przeczytam książkę historyczną

Pamiętajcie, że historia to nie tylko kalendaria i leksykony. Historię tworzyli i tworzą ludzie wraz ze swoimi namiętnościami, pasjami, słabościami i popełnianymi błędami. To dzięki nim historia jest nieprzewidywalna.

Jeśli zastanawiacie się, jakie książki można określić jako historyczne, spieszymy z podpowiedzią. Do tej kategorii zaliczamy: powieści historyczne, biografie i autobiografie, reportaże, pamiętniki, a nawet komiksy. Naprawdę jest w czym wybierać! Możecie czytać o historii mody, medycyny, zbrodni. A nóż zaciekawią Was najgłośniejsze romanse, historia kobiet albo najsłynniejszych konfliktów zbrojnych? Jeśli lubicie historię, do wzięcia udziału w marcowym wyzwaniu nie trzeba Was namawiać, ale jeśli w szkole byliście na bakier z tym przedmiotem – najwyższa pora dać mu szansę.

Agnieszka Jankowiak-Maik,
koordynatorka redakcji serwisów ciekawostkihistoryczne.pl i twojahistoria.pl

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również specjalny wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak Wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2020 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować Wasze poczynania i odwiedzać Wasze profile. Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2020”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.


komentarze [1684]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Monika 02.01.2021 17:08
Czytelnik

nie udało mi się "zaliczyć" wszystkich kategorii wyzwania LC 2020, ale mimo to, udział w nim uważam za bardzo fajną zabawę.
Dotąd nie czytałam książek wg jakiegokolwiek klucza, wybieram raczej to, co lubię, lub to, co mnie zaintryguje, zaciekawi. Musiałam więc zmienić swoje przyzwyczajenia i okazało się to miłą odmianą.
Ubiegłoroczne już wyzwanie, było dla mnie okazją do...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
RatKa 31.12.2020 17:43
Czytelniczka

Wyzwanie ukończone;) Bardzo się cieszę, że wzięłam w nim udział. Przeczytałam książki, po które nigdy bym nie sięgnęła i które czekałyby na swoją kolej nie wiadomo ile. Podobało mi się główkowanie towarzyszące szukaniu książek odpowiadających wyzwaniu.
Czekam z niecierpliwością na wyzwania w 2021 r.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tree 31.12.2020 09:36
Bibliotekarka

Grudzień zaliczony absolutnie fantastyczną QualityLandia.
Ciekawe, jakie wyzwania czekają nas w 2021 r.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 QualityLandia
Strzelba 30.12.2020 18:14
Bibliotekarka

W grudniu przeczytałam dwie książki pod patronatem LC:
Niespokojna krew i Winter.

Podsumowując tegoroczne wyzwanie LC: udało mi się w każdym miesiącu przeczytać co najmniej jedną książkę w ramach comiesięcznego wyzwania, nierzadko książek tych było więcej niż jedna. Dzięki temu sięgałam po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Niespokojna krew  Winter
Mylengrave 25.12.2020 15:26
Czytelniczka

Oj, zostało niewiele dni, a planów mam wiele, nie wiem, czy zdążę, ale udało mi się już wcześniej przeczytać Trzy kobiety - niestety w ogóle mi się nie spodobała.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Trzy kobiety
Janina 25.12.2020 10:57
Czytelniczka

Okrutnie piękny jeszcze przed Świętami

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Okrutnie piękny
Patusza 20.12.2020 19:20
Czytelniczka

A przeczytana w maju się liczy? 😂 Marny #żarcik
Nie wiem czy uda mi się coś wcisnąć w grudzień jeszcze bo jestem strasznie zawalona, ale połowicznie zaliczyłam zadanie, bo przeczytałam wydaną w tym roku Kraina Zeszłorocznych Choinek c:

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Marny  Kraina Zeszłorocznych Choinek
Janina 17.12.2020 16:56
Czytelniczka

629 kości
Służącamoże jeszcze coś się uda do końca roku.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 629 kości  Służąca
ŚladamiUczestników 15.12.2020 19:08
Czytelnik

Szukasz pomysłu na gwiazdkę? A może książkę? To doskonały pomysł na prezent! Wczoraj Nasz czytelnik po przeczytaniu książki, zamówił dodatkowych 10 egzemplarzy! Obdaruje nimi bliskich oraz znajomych pod choinkę. Gratulujemy dobrego wyboru i zapraszamy po zakup na www.sladamiuczestnikow.pl

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Konstancja 15.12.2020 01:11
Czytelniczka

Kilka pozycji objętych patronatem LC jakiś czas temu zaistniało jako Przeczytane:

Prosta sprawa Saturnin

Biblioteczka ma jednak jeszcze wiele tytułów i jest w czym wybierać.
Zacznę od ukończonej wczoraj:
Pandemia. Raport z frontu
i link...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Prosta sprawa  Saturnin  Pandemia. Raport z frontu  Powiedziała. #Metoo i śledztwo, które zdemaskowało  Harveya Weinsteina  Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat  Teściowe muszą zniknąć  Teściowe w tarapatach  Wigilijne opowieści