Gwiazdka pełna życzeń

Okładka książki Gwiazdka pełna życzeń Klaudia Bianek
Okładka książki Gwiazdka pełna życzeń
Klaudia Bianek Wydawnictwo: We need YA Cykl: Najcenniejszy podarunek (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Najcenniejszy podarunek (tom 2)
We need YA

Ten tom jest jeszcze lepszy od pierwszego

8/2024
Klaudia Bianek "Gwiazdka Pełna Życzeń" wyd.poznańskie

Roz.5
Miłość była magią,bo tylko ona potrafiła sprawić tyle samo bólu,co dawać radości,i czynić człowieka zupełnie bezbronnym wobec własnej siły i pragnienia jej odczuwania.
....

Oliwia jest dwudziestoletnio jedno letnią kobietą która mieszka z tatą i siostrą Basią.
Kiedy była mała jej mama wyjechała do Wielkiej Brytanii do pracy ale nie wróciła do nich tylko ułożyła sobie tam życie.Chwile które były po odejściu ich mamy bardzo ciężkie nie tylko dla niej ale i dla jej taty.
Ojciec młodych dziewczynek musiał być dla nich i tatą i mamą mimo swoich smutków i tęsknoty za żoną.Kiedy nie mógł już sobie poradzić uciekał w alkoholizm i to na Oliwii wszystko spoczywało,musiała zająć się domem,siostrą i tatą.
Pomocą dla rodziny byli sąsiedzi którzy pomogli wyjść z nałogu zagubionemu mężczyźnie.
Ocena 4,7/5
Kim jest Oskar?
Co wymyśli Jola?

Zachęcam do przeczytania książki aby poznać tak naprawdę co czują dzieci kiedy jeden rodzic ich opuszcza,autorka pokazała to świetnie.Jestem mile zaskoczona książką.Czytajcie i dzielcie się opiniami.

Kiedy czytałam książkę przypomniałam sobie jak byłam w szkole i właśnie wielu rodziców wyjeżdżało do pracy do Niemiec,Wielkiej Brytanii aby zapewnić swoim dzieciom lepsze życie.Moim zdniem dzieciom bardziej była potrzeba obecności rodzica w jego życiu.
Zastanówmy się co potrzeba najbardziej naszym dzieciom.

Miłego poniedziałku

#KlaudiaBianek#gwiazdkapełnażyczeń#wydawnictwopoznanskie#wyzwanieczytelnicze2024#wesprzyjbookstagrama

8/2024
Klaudia Bianek "Gwiazdka Pełna Życzeń" wyd.poznańskie

Roz.5
....

Kiedy była mała jej mama wyjechała do...

Opinia dotyczy zarówno książki "Najcenniejszy podarunek" jak i "Gwiazdki pełnej życzeń".

Ciepła, podnosząca na duchu opowieść zamknięta w dwóch tomach. Porusza ważne tematy, jest pierwsza miłość, okres dojrzewania, porzucenie rodziny i alkoholizm. Smutno? Bardzo. Ale autorka wlała w tę historię bardzo ważną rzecz - nadzieję.
Żałuję, że tych książek nie było przy mnie kiedy byłam nastolatką.

Główna bohaterka, Oliwia, ma dopiero 20 lat, a już musi zmierzyć się z dorosłym życiem, utrzymaniem domu, pracą na dwa etaty, opieką nad siostrą i ojcem. A do tego wszystkiego przeżywa własne, zgodne ze swoim wiekiem, rozterki. Na szczęście ma wokół siebie ludzi, którzy zrobią wszystko by jej pomóc.

Na pewno sięgnę po więcej powieści autorki. Tymczasem polecam Wam tą dylogię, na końcu płakałam jak dziecko.
Idealna lektura na zimowe wieczory.

Żałuję, że tych książek nie było przy mnie kiedy...

Rok kończę z naprawdę kiepską książką. Słaby styl, irytujący bohaterowie i emocje jak na grzybobraniu.

Klaudia Bianek
"Gwiazdka pełna życzeń"
@weneedyabooks

* "Ludzie zbyt łatwo z siebie rezygnowali, zbyt chętnie pielęgnowali niecheć i urazy, zamiast wyrywać je niczym chwasty i skupić się na walce o to, co dobre, ciepłe, chociaż nie zawsze łatwe do zdobycia."

* " Jednak przeszłość, była przeszłością nosiła znamiona błędów, skrywała przeżycia i doznania, które kształtowały każdego człowieka. A najistotniejsze było to, że nie dało się jej zmienić."

* " Miłość była magią, bo tylko ona potrafiła sprawiać tyle sami bólu, co dawać radości, i czynić człowieka zupełnie bezbronnym wobec swojej siły i pragnienia jej odczuwania."

Fabułą otuli niczym śnieg za oknem, delikatnie opadając na nasze ciało i wtapiając się w nie. Powodując lekki chłód z uczuciem ciepła, które kiedy patrząc na biały krajobraz za oknem rośnie jeszcze bardziej.

Akcja tej powieści toczy się swoim rytmem i ma zapach świeżo przygotowanego kakao na ciepłym mleku wraz z nutką cynamonu, aby dodać wyrazistości. Ciepła historia, otoczona gorącem mleka jako trudnymi tematami z nuta cynamonu, aby podkreślić co jest w życiu ważne.

Kreacja bohaterów jest na wysokim poziomie. Każdy z nich jest sobą, ma swoją przeszłość, która odcisnęła piętno czy toczy walkę. Charakterni, indywidualni, prawdziwi. Takich bohaterów z krwi i kości uwielbiam. Przeżywanie z nimi tych wszystkich chwil, było przyjemnością.

Emocji nie zabraknie, moje serce dostawało ran, które w trakcie czytania były zalepiane przez ciepło jakie historia dawała. Pojawiły się łzy smutku, radości. Tak emocje towarzyszyły mi od początku aż do samego końca historii. I uwielbiam kiedy mogę być częścią książki.

Styl autorki jest lekki, przyjemny, zrozumiały. Autorka potrafi budować atmosferę, tworzyć historie, które są pełne emocji. To nie będzie moja ostatnia książka z pod pióra Pani Klaudi.

Podsumowując jest to piękna historia przeplatana trudnymi tematami, które splatają się w jedną historie pełną emocji, tworząc ją na prawdziwą, życiową. Ta historia boli i koi ten ból jednocześnie. Takie powieści w okresie przedświątecznym mogę czytać cały grudzień. 🥰

Klaudia Bianek
"Gwiazdka pełna życzeń"
@weneedyabooks

Na półkach: , , , , , ,

Nie pamiętam zbyt 1 tomu, więc tę książkę trochę traktowałam jak jednotomówkę a nie 2 część. Nie czułam, że czegoś nie pamiętam, bo wiele rzeczy zostało przypomnianych.
Mimo to książka jest po prostu ok. Nie zachwyca, ale też nie rozczarowuje. Czytało się przyjemnie, ale to taka książka do przeczytania i zapomnienia.

Te święta miały być wyjątkowe. Szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Oliwii i ostatni rok odmienił jej los nie do poznania. Jeszcze nigdy nie czuła się tak bezpieczna i kochana. Życie jednak potrafi być przewrotne. Teraz, w jednej chwili, czas stanął w miejscu, a świat dziewczyny zatrzymał się w najgorszym możliwym momencie. Czy upragniona Gwiazdka przyniesie ukojenie? Czy jedno wypowiedziane szeptem życzenie przywróci ducha świąt?

Nienajgorsza pozycja, jednak też nie najlepsza. Kiedy czytałam 3 lata temu pierwszą część - strasznie mi się podobała. Dałam jej nawet 10 gwiazdek. Tym razem, aż tak mnie nie zachwyciła. Pewnie przez to, że przez te trzy lata mój gust strasznie się zmienił. Ale mimo tego uważam, że całkiem niezła pozycja. Trochę powtarzalna, pod względem wątku matki dziewczyny, ale na prawdę w porządku. Zakończenie złamało mi serce i byłam bardzo bliska łez, wręcz je tłumiłam.

Najlepszy to chyba wątek ojca Oliwii

Najlepszy to chyba wątek ojca Oliwii

𝐊𝐥𝐚𝐮𝐝𝐢𝐚 𝐁𝐢𝐚𝐧𝐞𝐤 „𝐆𝐰𝐢𝐚𝐳𝐝𝐤𝐚 𝐩𝐞ł𝐧𝐚 𝐳̇𝐲𝐜𝐳𝐞𝐧́”
„- Jestem, chochliku - Lubiłam, gdy mnie tak nazywał, a robił to, jak się okazało, od bardzo dawna, chociaż ja kompletnie nie zdawałam sobie z tego sprawy. „Dlaczego mnie tak nazywasz?” - zapytałam […], gdy to wyszło z jego ust po raz pierwszy „Bo to takie duszki o psotnej i złośliwej naturze, więc trochę przypominają mi ciebie. Nazywam cię tak od czasów szkolnych. Złośliwie mnie ignorowałaś, gdy ja próbowałem zdobyć twoją uwagę. Nawet teraz po tylu latach, często masz w oczach te chochlikowate iskierki”, dodał czule i puścił do mnie oko.”

❄️ 𝐎𝐥𝐢𝐯𝐢𝐚 & 𝐎𝐬𝐤𝐚𝐫 ❄️

❄️ Ja po twórczość Klaudii Bianek sięgam, kiedy chce przeczytać coś lekkiego. Autorka porusza też trudniejsze tematy, jak alkoholizm, ale wszystko jest opisane w taki sposób, że nie jest to jakieś przeskalowane, czy nie wiadomo jak przytłaczające. W tej drugiej części serii „Najcenniejszy podarunek” jest coś, co mnie irytowało i jest to, zachowanie Oliwi względem Oskara, zamiast wysłuchać, porozmawiać, wolała zachowywać się jak „mała dziewczynka”. Z początku nudna, ale potem... Jest cudna, trochę zamysłem fabuły przypomina mi film świąteczny. Bardzo fajnie napisana książka.

Instagram: book_talia

𝐊𝐥𝐚𝐮𝐝𝐢𝐚 𝐁𝐢𝐚𝐧𝐞𝐤 „𝐆𝐰𝐢𝐚𝐳𝐝𝐤𝐚 𝐩𝐞ł𝐧𝐚 𝐳̇𝐲𝐜𝐳𝐞𝐧́”

• Świąteczne

Klaudia Bianek Gwiazdka pełna życzeń Zobacz więcej