Krzyk do nieba

Patronat LC
Mons Kallentoft Wydawnictwo: Rebis Cykl: Komisarz Malin Fors (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Himmelskriket
Data 1. wydania:
2019-08-13
Natalia Kołaczek
Rebis
literatura szwedzka
Himmelskriket
Komisarz Malin Fors (tom 12)
kryminał, sensacja, thriller
Natalia Kołaczek
literatura szwedzka

Okładka książki Heroina Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,5
Heroina Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Bambi Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,3
Bambi Mons Kallentoft, Ma...

"Jest coś przyjemnego w tym, że stajemy się starsi. Człowiek zdaje sobie sprawę, że żałowanie tego, co się zrobiło, jest pozbawione sensu."

Z zaciekawieniem poznaje się kryminał, zagadka detektywistyczna nie jest złożona i skomplikowana, kilka aspektów jesteśmy w stanie szybko rozszyfrować, a jednak umiejętnie przykuwa uwagę. Mons Kallentoft koncentruje się nie tyle na...

Chyba najlepsza w serii! I wcale mi nie brakuje pijackich wynurzeń Malin. Krótkie rozdziały, dzięki którym książkę czyta się przyjemniej doprowadzają do tego, że błyskawicznie można ją przeczytać. Oczywiście można tego dokonać dzięki fantastycznie prowadzonej fabule. Nie ma zbędnych opisów, tylko od razu akcja.

Moim zdaniem najsłabsza z całej serii. Niestety dość przewidywalna, brakowało jakichś zaskakujących zwrotów akcji. Nie mniej widać rozwój osobowościowy głównej bohaterki.

Uwielbiam twórczość autora, przeczytałam wszystkie jego książki.
"Krzyk do nieba" niczym się nie wyróżnia od pozostałych, nie jest zaskakująca, historia mało rozbudowana, ale mimo wszystko książkę dobrze się czyta.

Lubię skandynawskie kryminały i przyznam, że Kallentoft zachowuje ten klimat.

Kto czytał poprzednie części tym razem też się nie zawiedzie, jak zwykle wciągająca i zaskakująca, Kallentoft nie zawodzi. Polecam.

Bardzo lubię książki Monsa Kallentofta. Tworzy on cykle kryminałów inspirowanych porami roku, żywiołami, zmysłami. „Krzyk do nieba” to dwunasta powieść o komisarz Malin Fors i trzecia z cyklu poświęconego zmysłom („Zapach diabła”, „Pocałunek kata”). Mons Kallentoft umiejętnie posługuje się metaforami i obrazami poetyckimi. Pięknie i efektownie pisze o codziennych...

Za każdym razem, gdy widzę opis „cykl…” lub „tom x”, to mam wątpliwość, czy aby zrozumieć fabułę i nie pominąć żadnego cennego wątku nie powinnam zacząć od początku serii? Dokładnie tak samo było i tym razem, a trzeba dodać, że komisarz Malin Fors miałam zamiar poznać dopiero w 12. tomie, więc już trochę historii w jej życiu było. Zaryzykowałam, dając autorowi Krzyku do...

Książka Monsa Kallentofta, Krzyk do nieba stanowi 12 tom przygód szwedzkiej policjantki Malin Fors, liczy 320 stron i ukazała się w Polsce w 2019 roku.
Już w pierwszych rozdziałach książki czytelnik zostaje rzucony w wir tragedii jaka wydarzyła się w mieście Linkopinng. W przerażających okolicznościach na parkingu zostaje znaleziony martwy kilkuletni chłopiec. Okazuje się,...

Kolejna książka z Malin Fors i kolejna jak dla mnie rewelacja. Z każdą książka lepiej się czyta i są z każdą lepsza. Polecam ca serię.

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Przeczytane w 2020
  • Skandynawia
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Krzyk do nieba