Hobbit

Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Zysk i S-ka
Tolkien; Władca pierścienia; wersja ilustrowana; Śródziemie;

Opinie [2 472]

Ksiazka mlodosci, ale i doroslosci. Zdecydowanie arcydzielo.

Książka J.R.R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" jest lekturą fantastyczną, przygodową. Przyjemnie i szybko się ją czyta. Od niedawna lektura szkolna i z tego powodu przyszło mi na szybko przeczytać, bo młodsza siostra sobie nie poradziła.
Głównym bohaterem jest hobbit. Wiedzie spokojne życie w swojej chatce pod Pagurkiem. Pewnego dnia jego świat odwraca się do...

Co tu dużo mówić? Absolutnie czarująca historia. Jestem pełna podziwu dla Tolkiena, gdyż stworzył jeden z najlepszych światów fantasy, w którym zanurzyłam się całkowicie. Zabieram się za Władcę Pierścieni, a dawno nie czułam tak pozytywnych wibracji przed rozpoczęciem danego cyklu.

nie mój gatunek

Moja ulubiona książka pana Tolkiena. Kolorowa, sprawiająca, że wyobraźnia działała na pełnych obrotach, nie mogłam się oderwać.
P>S> Zabierają Hobbity do Isengardu! Do Isengardu! Do Isengardu!
I tak wiem, że to z WP, dziękuję za uwagę.

Nie pamiętam ile razy już czytałem tę książkę. Wydaje mi się, że co najmniej 5 razy (z czego raz w oryginale). Tknięty nostalgią (wydaje mi się, że była to pierwsza prawdziwa fantastyka jaką przeczytałem w życiu) sięgnąłem do niej ponownie. Jest to literackie, ponadczasowe arcydzieło, 10/10.

Tolkien to już prawdziwa klasyka. "Hobbit" jest wprowadzeniem do niezwykłego świata przedstawionego przez autora. Choć akcja nie porywa, to uwielbiam przesłanie jakie niesie ta książka: wyłam się z szeregu, wyrusz na przygodę i, choć być może stracisz poważanie, to zyskasz coś zupełnie nowego i lepszego. Na długo będę miała do niej szczególny sentyment.

Książka jest okej tylko mnie trochę nudziła i ciężko mi się czytało, o wiele lepiej czytało mi się Władcę Pierścieni.

Wydaje mi się, że fabuły nie muszę nikomu przedstawiać. Zapewne większość z Was czytała ten cykl powieści. Przez te lektury przewija się wiele dobrych, jak i złych postaci, m. in.: hobbici Bilbo, Frodo, Sam, Merry, Pippin, czarodziej Gandalf Szary, potem Biały, Radagast, Saruman, człowiek Bard, Aragorn, Boromir, elfy Legolas, Thranduil, Tauriel, Elrond, Arwena, Galadriela,...

Pierwszy raz po filmach udało mi się zabrać za książkę autorstwa Tolkiena. Niezmiernie jestem zadowolony z tego jak autor poprowadził narrację i klimat całej podróży. Znajduję się w tej książce dużo wyobraźni dziecięcej jak i odkrywania tego całego świata.

Dyskusje

67 150