rozwińzwiń

Awers

Okładka książki Awers Adrian Bednarek, Ryszard Ćwirlej, Hanna Greń, Marta Guzowska, Izabela Janiszewska, Robert Małecki, Marta Matyszczak, Małgorzata Rogala, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Przemysław Żarski, Mariusz Zielke Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Awers
Adrian BednarekRyszard Ćwirlej Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2020-10-14
2020-10-14
literatura polska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Bardzo fajny zbiór opowiadań kryminalnych. W sumie nie ma słabych. Wszystkie mają w sobie coś, co długo pozostaje w pamięci.

W zasadzie prawie wszystkie opowiadania mi się podobały. No, może ostatnie - przekombinowane z fabułą, ta: nieco melodramatyczna. Ale i tak - książka mi się podobała. Super kompilacja!

Na półkach: , , , ,

Kocham zbiory opowiadań, kocham. Opowiadania dają nam możliwość poznania autorów, z którymi nie mieliśmy dotąd do czynienia i na tej podstawie zdecydować czy dajemy szansę na kolejne pozycje, żeby poznać ich lepiej czy kompletnie to nie dla nas, ten styl pisania a także upewnienia się, że ci których lubimy są dla nas mistrzami gatunku w każdej formie literackiej. Dla mnie opowoiadnie pt Telefon z zaświatów uświadomił mi dlaczego nie znam autorki, styl pisania kompletnie do mnie nie przemawia, brak spójnośći, ładu i składu, mylenie imion bohaterów poprzez co mamy dwa te same imiona w jednym zdaniu ale jakby wykonujące równolegle inne czynności, co mogłoby być zabawne ale nie w kryminale. Opowiadanie Usługa - bohaterowie fajni ale brakuje jakiegoś spójnego, konsekwentnie prowadzonego wątku ( chęć pokazania za dużo na raz w za którtkiej formie) no i jak dla mnie królowie trzej : Pan Ryszard Ćwirlej, Pan Robert Małecki i Pan Przemysław Żarski .... jak dla mnie klasa sama w sobie. Pozostałym autorom dam szanse, nie będę szukać pozycji ale jeśli na nie trafię przeczytam z przyjemnością. Jak zawsze to tylko moje zdanie :)

Ciekawe opowiadania, przynajmniej niektóre. Jedne wciągnęły mnie bardziej, inne mniej. Część z nich to po prostu wybrane fragmenty całych powieści, ale nawet takie mini-kryminały potrafią zaintrygować. Na plus jest to, że dzięki temu zbiorowi poznałam kilku zupełnie nowych dla mnie autorów i z pewnością sięgnę po kolejne ich pozycje :)

Interesująca podróż kryminalna szlakiem polskich miast i miasteczek, pod postacią ciekawych opowiadań różnych autorów. Jedne historie podobały mi się bardziej inne mniej, mimo to książkę czytało mi się przyjemnie i szybko.

Klozetówa.

Klozetówa.

Dwunastka czołowych polskich autorów kryminalnych.
Dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia.
Idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią częściej, niż ktokolwiek chciałby przyznać. Sprawiedliwość nie zawsze triumfuje i niekiedy to zło ma ostatnie słowo.
"Awers" to brawurowa wyprawa w głąb bezlitosnej miejskiej dżungli. To uważne spojrzenie na otaczający nas świat, w którym nie brak złowieszczych detali. Pełen niewyjaśnionych zbrodni i niesamowitych historii, niemal pulsujących od zawartego w nich zła.
Nie ma zbrodni idealnej, każda zbrodnia ma swój awers i rewers ...

Dwunastka czołowych polskich autorów kryminalnych.
Dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia.

Bardzo ciekawe opowiadania,z dwunastki trzy nie przypadły mi do gustu.... Zaskoczył mnie bardzo styl pisania pana Ryszarda Ćwirleja,muszę się przyznać do posiadania kilku książek autora których jeszcze nie przeczytałam i nadal się kurza ,ale niebawem to się zmieni. Dzięki opowiadaniu umieszczonym w Awersie chętnie "się za Niego zabiorę" Myślę że to będzie dobra znajomość. Nie będę opisywać każdego opowiadania , jeśli znacie twórczość pozostałych autorów mogę tylko rzec że poziom pozostaje utrzymany!

„Awers” to zbiór opowiadań kryminalnych Adriana Bednarka, Ryszarda Ćwirleja jak i pozostałych jeszcze, dziesięciu czołowych polskich „kryminalistów”. Jedne opowiadania mniej inne bardziej interesujące. Autorzy przedstawiają mroczne historie gdzie nie zawsze sprawiedliwość triumfuje. Pozycja na tyle ciekawa, że czytelnik niejako może porównać warsztaty autorów, chociaż to jest utrudnione z uwagi na okrojone wersje opowiadań. Część autorów daje się tu poznać z innej, nieznanej dotąd strony. Zaskakują tak jak Małgorzata Rogala z Agatą i Tomkiem czy Robert Małecki ze Skalską. Historie w różnych klimatach, w różnych miejscach, opowiedziane innym tempem jak i stylem. Dodatkowym atutem pozycji jest to, że nie ma tu „lania wody” czy zapychaczy. Krótko i na temat.

Zbior,w ktorym kilka opowiadan jest niezlych i reszta gorszych .Lektura do pociagu w sam raz

• 2021
  • 2020