Edukacja

internetowi twórcy pasta podróż Warszawa powrót z emigracji
literatura piękna
internetowi twórcy pasta podróż Warszawa powrót z emigracji

7.5/10.
Książka lekka, łatwa i przyjemna, w sam raz na szarą jesień. Imho 'Emigracja' i 'Pastrami' są zdecydowanie lepsze, jednak tu wciąż miałam momenty gdy płakałam ze śmiechu i za to dodatkowa gwiazdka, mimo że tym razem były to raczej momenty. Lekki język, świetne porównania, naprawdę czytało mi się wybornie :)

Zaczynało się ciekawie i śmiesznie. Rozdział o kupowaniu klefedronu wywoływał u mnie wręcz spazmy śmiechu. Niestety od momentu kiedy wchodzi główny wątek fabularny (czyli przygody Prezesa i Korytki) to już jakość humoru siada. Widać, że Malcolm im bardziej jest uwiązany przez fabułę tym jego satyryczny kieł się stępia. Pierwsze rozdziały to praktycznie osobne, luźno...

Kontynuacja Emigracji, ale jeżeli ktoś akurat nie czytał, nic nie szkodzi - też sobie bez problemu poradzi.
Jest lekko, przyjemnie, zabawnie, miejscami wręcz błyskotliwie, ale wydaje mi się, że Malcolm jest jednak zdecydowanie lepszy w krótkich formach, czyli pastach, od których zaczęła się cała jego kariera, co widać też w formach dłuższych (zarówno Emigracji, jak i...

Po udanym spotkaniu z Malcolmem przy Emigracji i średnio udanym spotkaniu przy Kronikach koronawirusowych nie mogłam się oprzeć Edukacji. I tym sposobem w moich dłoniach pojawiła się książka, która mnie wielokrotnie rozbawiała.

Już przy poprzedniej recenzji pisałam, że lubię Malcolma za jego poczucie humoru. Czytając jego książki mam wrażenie stania pod sklepem z dobrą...

Niespecjalnie śmieszna i niespecjalnie wciągająca. Lepiej tę książkę pominąć i przeczytać ponownie Emigracje.

Znakomita większość lektury to rzeczywistość typowego polskiego przedsiębiorcy spod szyldu Januszex PPHU, gdzie jak nie nakombinujesz to się nie nachapiesz. Jak w Emigracji - polskie przywary w sytuacjach praktycznych.

Książka fajna, styl poprzednich części utrzymany, ale niestety poziom żartow i absurdu był mniej strawny niż poprzednio. Może to kwestia przesytu?

Naprawdę zabawna książka, śmiałem się na głos czytając. Ba! Śmiałem się nawet jedząc obiad przypominając sobie co lepsze fragment (np. wkrętarka wyciągnięta z aktówki).

Najpierw była "Emigracja", teraz nastał czas "Edukacji". Znów się nie zawiodłam! Trochę do śmiechu, trochę do żalu, jeszcze BARDZIEJ DO REFLEKSJI. Uwielbiam Malcolma XD i chyba już jestem na etapie, gdy sięgnę po wszystko co wyjdzie spod jego pióra - nawet jeśli będzie to opis układania cegieł pod Pałac Kultury. Sporo jeszcze zostało do podsumowania w tej naszej polskiej...

Mnie śmieszy;) oprócz humoru dodatkowe ciekawa obserwacja otoczenia, czekam na następne czesci

Dyskusje

• 2020