Piąte przykazanie

Patronat LC
Hanna Greń Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dioniza Remańska (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
literatura polska
Dioniza Remańska (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Ta książka ma patronat LC? Ludzie, wy nie czytacie książek, które polecacie? Pozycja tak fatalna jak "jedynka" i "dwójka" razem wzięte.

Seria z Dionizą Remańską rozkręca się coraz bardziej, każda kolejna cześć jest coraz lepsza. Dałem się wciągnąć w te wiejskie intrygi i już nie mogę się doczekać kolejnej części. Gorąco polecam klimatyczne kryminały obyczajowe Pani Hanny Greń.

„Ktoś przecież kiedyś powiedział, że w każdej legendzie tkwi ziarno prawdy”., czyli „Nie zabijaj".

Piąte przykazanie to już moje trzecie spotkanie z Hanną Greń i zarazem trzeci tom z Dionizą Romańska. Jestem na bieżąco z tą serią i byłam bardzo ciekawa co takiego, autorka zaserwuje nam w kolejnej części.

Po uzyskaniu licencji detektywa...

Straszna nuda...

Dioniza ponownie trafia do małej wioseczki skrywającej mroczne tajemnice spowite gęstą mgłą milczenia.
Choć wątki zdają się mnożyć niemal na każdej stronie, nie wprowadza to zbytniego chaosu.
Niestety, element fantastyki w zakończeniu do mnie ani trochę nie przemawia.

Kolejny tom serii o Dionizji czekałam na mnie dość długo. Pierwszym byłam zachwycona, drugim trochę mniej, a w trzeciej autorka znowu pokazała, że jest w świetnej formie.
Co prawda znowu mamy zmowę milczenia społeczności niewielkiej wioski (autorka chyba dobrze czuje się w takiej scenerii), sama główna bohaterka nawet o typ wspomina, ale nie jest to jakiś odgrzewany kotlet....

Szczerze mówiąc mam mieszane odczucia co do tej książki, trochę się zmęczyłam czytaniem.

Pomysł na fabułę jest ciekawy - wątki kryminalne przeplatają się z obyczajowymi: pedofilia wśród księży, zniknięcie młodego mężczyzny, zabójstwo, przemycony problem bezpieczeństwa danych... Irytuje mnie natomiast główna bohaterka, która jest byłą policjantką, obecnie instruktorką...

To już trzecie spotkanie z z detektyw Dionizą i jestem zadowolona. Książka super, wciągająca, zaskakująca momentami. Ciekawe zakończenie

"Piąte przykazanie" to trzeci tom serii z Dionizą Remańską, detektyw, byłą policjantką. Tym razem Dioniza zajmuje się zaginięciem Pawła Pisarka. Zrozpaczona matka Pawła prosi ją o pomoc, podejrzewając, że został zamordowany przez kogoś z Osin - małej wioski. Równocześnie w wiosce dochodzi do brutalnego zabójstwa proboszcza. Autorka poruszyła problem pedofilii wśród...

Kolejna bardzo dobra powieść autorki, która rozgrywa się w małej miejscowości i nawet gdy dochodzi do morderstwa, wszyscy nagle nabierają wody do ust i nikt nic nie wie, nikt nic nie widział ani słyszał.
Diona na prośbę matki zaginionego młodego człowieka, ma go odnaleźć żywego lub umarłego. Zaczyna więc swoje śledztwo w małej osadzie Osiny, skąd pochodził niezbyt lubiany...

Dyskusje

• 2020