Dyrdymarki

Okładka książki Dyrdymarki Marek Niedźwiecki Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Dyrdymarki
Marek Niedźwiecki Wydawnictwo: Wielka Litera biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wielka Litera
2020-09-02
2020-09-02
anegdota autobiografia biografia dziennikarz muzyczny muzyk piosenkarka piosenkarz podróż radio radiowiec wspomnienia
Inne

więcej Więcej

Bardzo lubie pana Marka, i dlatego ksiazka mnie wciagnela, za krotka, skonczyla sie zanim sie zaczela.

Książka tak jak Pan Marek - ciepła, melancholijna, z masą ciekawych anegdot.

Wakacyjny wieczór w górach i lektura Marka Niedźwieckiego, która przeniosła mnie w czasy mojej młodości. Tak to zapamiętam. I jeszcze kilka wybuchów śmiechu. I trochę nostalgii. I wyjaśniona po latach zagadka werbli.

Bardzo lubię ksiązki Pana Marka. Czytając słyszę jego głos, jakby sam opowiadał swoją historie.

Książkę czyta się bardzo szybko, ale niestety w treść jest uboga. Jak dla mnie „ przegadana”, tak naprawdę niewiele z niej wyniosłam, za wyjątkiem ciekawostki, ze piosenka „Angie” Rolling stones’ow została napisała dla żony Davida Bowie ;-) można przeczytać nie wysilając mózgu.

Na półkach: , , , ,

Jak lepiej zapoznać się z książką słynnego polskiego radiowca, jeśli nie poprzez audiobooka, którego czyta sam autor? Miło było usłyszeć spokojny i przyjemny w odbiorze głos Marka Niedźwiedzkiego, szczególnie kiedy opowiadał o kulisach swojej pracy. Dla osób, które zasłuchiwały się w dawnej Trójce, każda pozycja o popularnych prowadzących audycje w niej to prawdziwa...

Z ogromnej sympatii i szacunku, jaki żywię do Marka Niedźwieckiego, nie mogłam nie sięgnąć po kolejną jego książkę. Objętościowo niewielka, ale czyta się z wielką przyjemnością.

Wychowałam się na Trójce i na Liście Przebojów, więc mogę powiedzieć, że Pana Marka znam od dziecka. Zawsze dużo i ciekawie opowiadał o swoich podróżach i spotkaniach. Dyrdymałki - mało istotne sprawy. I tak jest z tą książką - historie takie sobie, istotne dla Pana Marka (lub nie, skoro swoje wspomnienia określił "dyrdymarkami"?), dla mnie już nie. Zbiór raczej...

Trochę autobiografia, a trochę audycja radiowa, w formie audio czytana przez autora.
Bardzo sympatyczna książka. Dla słuchaczy starej "trójki" pozycja obowiązkowa.

Trochę wspomnień, radio, życie około radiowe bo jednak pan Marek jest nieodłącznie z nim związany, miłość do muzyki, ludzie, Australia i różne zwykle codzienności - tak w skrócie opisałabym tę książkę. Jako osoba z młodszego pokolenia z przyjemnością czytałam o malowanym obrazie ówczesnej rzeczywistości. Tak zupełnie innym od współcześnie nam panującego. Polecam! 🙂

• 2020
  • 2020