W zmowie z mordercą

Osobiście nie rozumiem zachwytu nad tą książką, jak dla mnie jest słaba i nudna

Osobiście nie rozumiem zachwytu nad tą książką, jak dla mnie jest słaba i nudna

Warszawa, Kraków, Zakopane

Towarzyszymy dziennikarzowi, który zaczyna drążyć sprawę morderstwa sprzed 15 lat. Niby wszystko zostało wyjaśnione, sprawa została zamknięta a teraz dziennikarzowi coś nie daje spokoju w tej historii. Zaczyna wszystko podważać i łapie trop. Dlatego dążąc do prawdy spotkał się z komisarzem. Poznaje szczegóły tamtego dnia i historię z perspektywy prowadzącego śledztwo. Sprawa o zamordowaniu 11 letniej dziewczynki.
Stare śledztwo, nowe spojrzenie

Postacie są obdarzone charakterem Dziennikarz jest dociekliwy a komisarz konkretny. Każdy z bohaterów ma swój charakter. Słowa i czyny bohaterów są przedstawione krok po kroku. Rozmowy między bohaterami budują nam tę historię, również opowieściami i wspomnieniami sprzed lat. Rozbudowane rozmowy i burzliwe zwroty akcji w szukaniu dowodów. Idziemy po śladach tamtej historii. Odtwarzając z różnych stron tamten dzień. Dzięki dociekliwości reportera również odkrywamy nowe fakty. I tak od tropu do tropu, sprawdzając wspomnienia świadków i odkrywając kolejne kawałki trafiamy do nieoczekiwanego finału.

Warszawa, Kraków, Zakopane

Wątki obyczajowe są nieco nudne, ale nie ma tego szczególnie wiele i nie jest to jakoś bardzo męczące. Główny wątek nieco skomplikowany i pomieszany. W ogóle tytuł ten wydaje się nieco niepotrzebnie rozwleczony i zbyt długi. Ostatecznie dobrze się tego słucha.

Dzisiaj opowiem wam króciutko o książce, jaką ostatnio przesłuchałam w audiobooku, a w zasadzie połowę przesłuchałam, a połowę przeczytałam, bo tak mnie ona wciągnęła, że nie chciałam by mi cokolwiek umknęło. Mowa o debiucie literackim Bartłomieja Kowalińskiego „W zmowie z mordercą".

Książka opowiada o dziennikarzu śledczym Pawle Wolskim, który podczas pisania artykułu o zbrodni sprzed lat odkrywa wiele nieścisłości oraz wątków pominiętych przez policję. Sprawa dotyczyła brutalnie zamordowanej jedenastoletniej dziewczynki. Policji dosyć szybko udało się wytypować głównego podejrzanego. Niestety umknął on przed wymiarem sprawiedliwości, popełniając samobójstwo. Sprawę zamknięto, a śledztwo umorzono… Do dziś motyw mordercy jest niejasny, co intryguje Pawła do tego stopnia, że postanawia pogrzebać w dowodach i zeznaniach świadków. Czuje, że prawda wciąż nie została odkryta…

Jak już pisałam na wstępie wciągnęła mnie ta książka całkowicie. Przez kilka godzin żyłam wyłącznie tą sprawą. Autor bardzo sprytnie poprowadził fabułę, tak że praktycznie niemożliwym było odgadnięcie rozwiązania tej zagadki. A przynajmniej mnie się to nie udało, a zakończenie bardzo mocno zaskoczyło.
Spodobała mi się postać Pawła. To naprawdę dobry, empatyczny człowiek i dziennikarz z powołania, grzebiący w temacie do tej pory, aż wszystkie puzzle trafią na właściwe miejsce. Uparty, ale też konsekwentny w swoich działaniach. Niesamowicie inteligentny. Jego logika i umiejętność dedukcji nie raz zaskoczyły zakopiańskich policjantów. Paweł, bowiem kieruję się nie tylko posiadanymi faktami, ale pozwala również dojść do głosu swojej intuicji.
Fajnie było przeczytać książkę, w której śledztwo prowadzi nie policja a dziennikarz. Miła odmiana.

Wspaniale mi się czytało „W zmowie z mordercą" i cieszę się, że mam pod ręką kolejne części. 😏 Polecam

Historia z nierozwiązanym (rozwiązanym ) morderstwem sprzed lat. Dziennikarz, który nie daje się zastraszyć. Historia robi zwroty, wprowadza w labirynt pytań, zwodzi na mylę tropy. Kto by się spodziewał takiego zakończenia?

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Wciągający, na dobrym poziomie kryminał. Z pewnością sięgnę po kolejne tego autora.

Nasz główny bohater Paweł jest dziennikarzem śledczym i postanawia opisać sprawę sprzed 15 lat. Zbrodnia miała miejsce w Tatrach, a ofiarą była młoda dziewczyna. Paweł spotyka się z emerytowanym policjantem, który początkowo jest bardzo sceptyczny, lecz po bliższym poznaniu Pawła postanawia pomóc mu ile będzie mógł.

Paweł jest osobą, którą zdecydowanie da się lubić. Jest bystry , zadaje trafne pytania i wyciąga odpowiednie wnioski. Posiada więc wszystkie cechy dobrego śledczego. Sprawa, którą pogłębia jest jednak bardzo zawiła. W momencie kiedy mamy martwy punkt i tracimy nadzieję na rozwiązanie zagadki, następuje zwrot akcji. I ponownie możemy wstrzymać oddech i śledzić wydarzenia w napięciu.

Książkę czytałam z dużym zaciekawieniem. Poszło mi szybko bo zaczęłam w niedzielę. 😅 Wkręciłam się w tę historię. A to co zrobiło ze mną zakończenie to jest już trudne do opisania. Emocje sięgały zenitu, a ja bardzo starałam się nie przekartkować kilku stron do przodu. 🙈 A sama końcówka 🥺🥺🥺

Paweł jest osobą, którą zdecydowanie da się lubić. Jest...

Bardzo dobra książka, dla każdego fana kryminałów. Pomimo, że sprawy nie prowadzi komisarz, a dziennikarz. Dzięki temu książka zyskuje pewną wyjątkowość. Cała fabuła trzyma w ciągłej niepewności do samego końca. Czy Wolskiemu uda się uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące sprawy z przed 15 lat? Poza tym doceniam ostatni rozdział, który bardzo mnie wzruszył. Książka zdecydowanie przypadła mi do gustu i z wielką chcęcią sięgnę po kolejne powieści tego autora.

Paweł Wolski jest dziennikarzem, który wpada na pewien trop dotyczacy starej sprawy. Piętnaście lat temu w Zakopanem zamordowano jedenastoletnią dziewczynkę. Policja szybko zatrzymała podejrzanego, ten popełnił samobójstwo.
Wolski podejrzewa, że prawdziwy sprawca nadal żyje.

Sprawa kryminalna i dochodzenie policyjne to jedno, a dziennikarskie śledztwo to drugie. Wyraźnie widoczne są różnice w pracy policyjnej wtedy a teraz, ale czy chodzi o zmiany w procedurach czy w ludziach ?
Akcja dzieje się momentami dość wolno, kiedy indziej zaś pędzi na łeb, na szyję. No i to wszystko w naszych pięknych górach.
Uwielbiam takie klimaty, góry same w sobie, bez względu na pogodę mogą być niebezpieczne. Niesamowite fauna i flora, niebezpieczni drapieżnicy, a do tego tajemniczy zabójca.

Autor co chwilę zaskakiwał nowymi podejrzeniami, teoriami, a wszystko na tyle zdawało się wiarygodne, że sama już nie wiedziałam, które z tych rozwiązań jest prawdziwym.
Książka zainteresowała mnie, spędziłam z nią dobrze kilka dni. Z pewnością sięgnę po kolejne części serii.
Polecam.

Wolski podejrzewa, że prawdziwy sprawca nadal żyje.

Bardzo dobry kryminał. Ciekawa akcja, treść na wysokim poziomie z pozytywnym zakończeniem.

Video

Video