ROZWIŃ ZWIŃ

Cios kończący

Okładka książki Cios kończący Mariusz Czubaj Patronat LC
Okładka książki Cios kończący
Mariusz Czubaj Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Polski psychopata (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Polski psychopata (tom 6)
W.A.B.
2020-09-16
2020-09-16
Literatura polska kryminał Warszawa profilerzy pedofile

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Cios kończący

przeczytanych książek 982 napisanych opinii 661

Na półkach: , , , ,

"Cios kończący" to rasowy porządny przepełniony mrokiem kryminał. Jest też podlany melancholią ale również jakąś ultoną tęsknotą za czymś, co ciężko jednoznacznie określić. Akcja jest wartka i wciąga od pierwszej strony.

Mimo wszystko w głębi duszy liczę na to, że autor jednak zmieni swoje zdanie co do kontykuowania serii.

Autor jak zwykle nie zawiódł. Rudolf Heinz niby jest na emeryturze, odmawia powrotu do pracy, ale nieoficjalnie włącza się do śledztwa, które prowadzi młoda policjantka. Zaletą, jak zawsze jest tło - przyjaciele Rudolfa, jego gra na gitarze, opinie o współczesnych raperach... Szkoda, że już koniec tego cyklu, czekam na coś nowego z równie ciekawym bohaterem.

Świetny kryminał. Współczesne i na czasie konteksty. Dobra polska książka na urlop.

"Cios kończący " to teoretycznie ostatni tom,będący również zwieńczeniem bardzo dobrego i udanego cyklu.Co prawda tytuł sugeruje coś ostatecznego i definitywnego,na szczęście nie do końca można go traktować serio,autor postanowił troszkę zakpić z czytelnika,niejako sugerując że wraz z ostatnim tomem skończy się wszystko." Cios kończący " podobał mi się bardzo i w moim...

Nie ma to jak zacząć przygodę z Rudolfem Heinzem od ostatniego tomu ( nota bene fajny tytuł ...;) ) Prawdę mówiąc, to trochę gubiłam się w narracji i myliłam bohaterów - kto jest kim...
Zachwytu nie ma, ale rozczarowania też nie.

Mając świadomość, że autor tej książki ma czarny pas w karate, nie jestem pewien, czy mam w sobie na tyle odwagi, aby napisać szczerą opinię na temat tej lektury.

A tak poważnie, muszę przyznać, że od początku czuć lekkie pióro autora i to, że jest dobrym pisarzem, ale wspomniana historia Rudolfa Heinza (pseudonim Hipis), nie skradła mojego serca. Co prawda moją przygodę z...

Samotny wilk Rudolf Heinz mimo stanu spoczynku wciąż w akcji, choć nie całkiem z własnej woli. Zawodowa ciekawość i stare sentymenty nie pozwalają mu odpuścić. Książka jest fajnym zwieńczeniem cyklu, a cyniczny bohater niezmienny przez wszystkie części. Ta równie udana jak poprzednie.

Coś cykl "Polski psychopata" jakoś mi "nie leżał". Pierwsze dwie części jeszcze, jeszcze, ale potem nie było to czytanie z "wielką przyjemnością". To samo i ostatnia część: niby na dobrym poziomie, niby wszystko poukładane, nawet wątki całego cyklu dobrze pokończone. A jednak trochę trwało u mnie czytanie. Na pewno wspólną cechą wszystkich książek serii jest ich równość i...

Jest to ostatnia książka Mariusza Czubaja z serii o emerytowanym profilerze Rudolfie Heinzie, ale tak się złożyło, że pierwsza, po którą sięgnęłam. Przeczytałam ją bardzo szybko - fabuła wciągnęła mnie i byłam ciekawa kolejnych stron. Dużą zaletą były dla mnie dosyć krótkie rozdziały.
Polecam tą książkę wszystkim, którzy lubią tradycyjne kryminały ze śledczym/detektywem w...

Kiedy tylko zaczęłam czytać serię i trafiłam na wywiad z autorem zatytułowany "Czy to rzeczywiście ostatni tom z Heinzem?", od razu zerknęłam na ostatnie zdanie w tej części i z satysfakcją stwierdziłam, że zakończenie zawiera odpowiednią formułę. W pełni zgadzam się z pisarzem, że ta seria, ten sześciopak, powinien być serią zamkniętą, o odpowiednim poziomie.
Tutaj...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to