Cios kończący

Okładka książki Cios kończący Mariusz Czubaj
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Cios kończący
Mariusz Czubaj Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Polski psychopata (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Polski psychopata (tom 6)
W.A.B.
2020-09-16
2020-09-16
Literatura polska kryminał Warszawa profilerzy pedofile

Wyróżniona opinia i

Cios kończący

przeczytanych książek 1490 napisanych opinii 1169

Zastanawia mnie skąd u polskich autorów kryminałów ten zapał w dzieleniu się swoimi poglądami na religię czy politykę. Zaczyna to wyglądać jak odznaczanie kolejnych punktów Kodeksu Autora. I jest nudne. Zupełnie tak jak książka Czubaja.

Pewna era sie kończy. Wreszcie przeczytałem 6 tom o Heinzu. Byly tomy genialne i bardzo dobre, ale Czubaj nie schodził poniżej poziomu dobry. Wielki szacun, za takie zakończenie przygód Heinza i potwierdzenie, że to już koniec i na pewno nie bedzie dalszych historii. Sam scenariusz powieści bardzo dobry, trzyma napiecie. Chciałbym, aby ten cykl zostal zekranizowany np przez HBO. Najważniejsze, dla mnie najlepsza seria kryminałów w polskim wydaniu (na drugim miejscu Małecki z Grossem)

Świetna książka. Świetne klimaty. Super szybko się czyta

Świetna książka. Świetne klimaty. Super szybko się czyta

Ebook. No i koniec.Serii

Ebook. No i koniec.Serii

Dość długo zbierałem się do przeczytania "Ciosu kończącego" bo powrót autora do cyklu o Rudolfie Heinzu wydawał mi się chybiony. Cóż ... pomyliłem się i to bardzo.

Książka jest świetna. Watek sensacyjny był tu dla mnie drugorzędny. "Cios kończący" to przede wszystkim świetna powieść obyczajowa z niesamowitym klimatem. Idealne zakończenie cyklu (czytajcie posłowie do końca!!!). Na minus objętość powieści. Przydałoby się dopisać ze 100 stron więcej.

Zdecydowanie polecam :)

Ależ dobrze się tego słuchało! Prawdziwy kryminał osadzony tu i teraz z marudnym i depresyjnym Heinzem. Historia zwarta, konkretna i taka nasza, z polskiego podwórka. Bardzo ciekawy główny bohater i bardzo utalentowany autor. Seria dobra do sfilmowania.

Ponad dekada spędzona z najlepszym w kraju profilerem dobiega właśnie końca. „Cios kończący” zapowiada się na najmocniejszą, a na pewno najbardziej mroczną z całego cyklu. Przez lata Heinz był samotnym łowcą tropiącym seryjnych morderców. Niechętny innym ludziom, zdystansowany do świata, rozczarowany tym, jak potoczyło się jego życie, uciekał w pracę. Gdyby mógł, pewnie wiele rzeczy w przeszłości zrobiłby inaczej, ale teraz było na to już za późno. Wiek zmusił go do odejścia na emeryturę. Miał teraz dużo (za dużo) wolnego czasu, żeby oddać się ostatniej przyjemności, która mu została – grze na gitarze. Instynkt łowcy trudno jednak w sobie zdusić. Kiedy niespodziewanie zostaje poproszony o pomoc w sprawie brutalnego zabójstwa na Śląsku, były komisarz bez reszty angażuje się w nieoficjalne śledztwo. Okazuje się, że łączy się ono z serią tajemniczych zaginięć i zabójstw. Pewnego wieczoru znika także sam Heinz.
To już ostatni tom z profilerem policyjnym Rudolfem Hainzem,trochę smutno , że to już koniec :(.

Rzekomo ostatnia część cyklu, i cóż, jakby miał on tak wyglądać dalej, jak ten tom, to absolutnie nie będę tęsknił. Wynudziłem się strasznie, niewiele się w tej książce dzieje. A ciągłe narzekania bohatera, gdzieś tak w połowie książki, stają się męczące i w zasadzie przykrywają wszystko inne. Nie wiem, czy to Heinz zawsze był taki, czy może autor robi się coraz bardziej zgorzkniały, i chcąc nie chcąc przelewa to na swojego bohatera? Czyta się to słabo

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Mariusza Czubaja i powiedzmy sobie szczerze niezbyt udane.Być może powodem jest to,że zaczęłam od ostatniej części" przygód" Rudolfa Heinza ale książka sama w sobie mnie nie zachwyciła.

Całkiem zgrabne zakończenie serii. I w sumie byłoby dobrze dla całości, gdyby autor zostawił już Heinza na emeryturze 🙂 To była ciekawa podróż nie tylko przez warsztatową stronę pracy kryminalnej, ale i przez psychiczne meandry stróżów prawa i psycholi.
Ogólnie całą serię oceniam na 7 i z czystym sumieniem polecam do czytania.

Ogólnie całą serię oceniam na 7 i z czystym sumieniem polecam do czytania.

• Audiobooki

Mariusz Czubaj Cios kończący Zobacz więcej