Historia pewnej rozwiązłości

Okładka książki Historia pewnej rozwiązłości Danka Braun
Okładka książki Historia pewnej rozwiązłości
Danka Braun Wydawnictwo: Prozami Cykl: Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 4)
Prozami
2016-03-07
2016-03-07
przeszłość sekrety małżeństwo tragiczne zdarzenie trudne wybory

Ta książka jak i pozostałe jej części są dla prostaków i plebsu. Książka o ludziach skrajnie upośledzonych i zboczonych względem skrajnej rozwiązłości. Jak w poprzednich częściach, taka literatura jedynie wzbudza u mnie odruch wymiotny. Absolutnie fabuły tych książek są kierowane dla prostaków i tłuszczy. Skasowałem to w 1/6 bo nie mogłem już słuchać tego śmieciowego produktu.

BARDZO WARTO przeczytać całą sagę. To kolejna książka, którą o mały włos bym przegapiła, bo odrzuca mnie od takich kiczowatych tandetnych okładek sugerujących tanią treść. Na całe szczęście dałam szansę pierwszemu tomowi i wciągnęło mnie całkowicie. W swojej kategorii, czyli obyczaj/romans, te powieści zdecydowanie zajmują pozycję na topie. Nie przegapcie też kilku innych książek tej samej autorki, które nazwałabym spin-offami - nie są częściami sagi właściwej, ale występują w nich bohaterowie znani z sagi.

Kolejna powieść opisująca perypetie rodziny Orłowskich. Renata i Robert mają za sobą już 20 - letni staż malżeński. Syn Krzyśka -Eryk to już pięcioletni chłopiec. Iza - maturzystka. Kolejne zawirowania, problemy o które wzajemnie się oskarżają... Czy to wszystko sprawi, że rodzina wyjdzie z tego obronną ręką, czy może się rozpadnie? Polecam zaznajomić się z dalszymi ich losami biorąc książkę do ręki.

12/52

12/52

Za mną przedostatnia część sagi- nie jestem zdegustowana, a wręcz przeciwnie. Ta część jak na razie okazała się być najlepszą.
A dlaczego? Cóż, kto czytał poprzednie wątki, ten wie, że w tej rodzinie nie ma świętych i nudnych osób. Renata i Robert Orłowscy, oraz ich dorosłe już dzieci, Krzysztof i Iza, to osoby bogate, wpływowe
i mogące naprawdę wiele. Kiedy jednak syn Krzysztofa, Eryk, ulega wypadkowi, wtedy Orłowscy rozumieją, że pieniądze wszystkiego nie rozwiązują. Mało tego. Robert Orłowski jest cenionym neurochirurgiem, ma własną klinikę, pomógł tysiącom osób, a nie może pomóc własnemu wnukowi... Smutne, ale realne w normalnym życiu. Jak doszło do wypadku- sami się dowiedzcie, ja nie zdradzę szczegółów.
W części czwartej opisane jest życie Agnieszki, żony Krzysztofa. Mężczyzna ożenił się z nią tylko ze względu na dziecko, jednak nie przewidział, jaką jest ona kobietą. Pochodzi z kompletnej patologii,
a życie u boku matki prostytutki nauczyło ją mrocznego zachowania. Co takiego robiła Agnieszka i czy się zmieniła? Zapraszam do lektury.
Tym razem nie zabraknie także powrotu Wiki, dawnej wielkiej miłości Krzysztofa. Z kim była ona dotychczas i dlaczego wróciła ze Stanów do Polski- warto się tego dowiedzieć.
Ech, Robert Orłowski nie byłby sobą, gdyby znowu nie wdał się
w romans, w dodatku z bardzo znaną aktorką, młodszą od niego o 30 lat. Czy to kryzys wieku średniego, a może znudzenie się Renatą? Czy to małżeństwo da się jeszcze uratować...?
Część czwartą czytało mi się bardzo przyjemnie, choć to już trochę taka "Moda na sukces". Niemniej jednak zżyłam się z bohaterami, umiem ich sobie fizycznie wyobrazić. Teraz czas na ostatnią część. Polecam przeczytać wszystkie części:)

i mogące naprawdę wiele. Kiedy jednak syn...

Ale wciąga ta książka.... czytam kolejną część 🤗

Ale wciąga ta książka.... czytam kolejną część 🤗

Moment ponownego "zakochania się" Orłowskiego sprawił, że poczułam się jakbym to ja została zdradzona, a nie jego żona. Historia opisana perfekcyjnie, nawet lepiej niż w jej poprzednich częściach (a przynajmniej dwóch pierwszych bo będąc przekonanym, że rozwiązłość jest częścią 3 przeczytałam ją przed narzeczeństwem). Przy każdym opisie związku można było utożsamiać się z bohaterami przez co emocje przy czytaniu były jeszcze większe.
Wielkim plusem tej sagi jest to, że nie łamią serca i nie powodują kaca książkowego. Można do nich wrócić wiedząc, że będą przyjemną lekturą, wywołają różne emocje, ale nie poturbują i nie zostawią jak zużytej ściery.

Czytałam wszystkie książki Danki Braun z serii Miłość, namiętność, pożądanie i ta mnie po prostu wkurzała. Wypadek wnuka Renaty i Roberta to rzeczywiście tragedia i aż serce się ściska na myśl że małe dzieci ulegają wypadkom. Traktowanie Agi przez Roberta i resztę rodziny Orłowskich to skandal, kobieta nie radzi sobie wypadkiem synka a wszyscy ją centralnie olewają bo przecież to dziwka z patologicznej rodziny (brawa dla autorki za pocisk po kobiecie ale Robert który zaliczył pół Krakowa już nie jest oceniany negatywnie). Wisienka na torcie to oczywiście Robert który standardowo nie potrafi utrzymać rozporka zapiętego ale jakimś cudem to Renata po raz kolejny ma mu wybaczyć i opiekować się nim po wypadku, to ona po raz kolejny ma zachować się jak szmata do podłogi (tak, tak ją właśnie traktuje Robert) w imię rodziny, serio książka jest z 2016 roku a nie lat 50tych ubiegłego stulecia, może czas aby Renata nauczyła się żyć bez męża który jej nie szanuje (niespodzianka Pani autorko - jak się kogoś kocha i szanuje to się nie zdradza). Poprzednie książki może nie były arcydziełem ale czytało się je fajnie, ta mi po prostu podnosiła ciśnienie

Fabuła dość intrygująca i czytało się super. Historia wciąga do tego stopnie, że z przyjemnością przeczytałam cały cykl.

Całkiem ciekawa historia przeszłości żony Krzyśka. A potem perypetie członków rodziny Orłowskich. Jak zwykle ciekawie, z humorem i barwnie opowiedziane losy bohaterów. Do słuchania w sam raz.

• 2016