Historia pewnej rozwiązłości

Cykl: Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 4)
Wydawnictwo: Prozami
Patricia

Kolejny tom pasjonującej sagi rodzinnej. Krzysiek Orłowski poznaje szokującą przeszłość swojej nowo poślubionej żony, ale dla dobra syna stara się być przykładnym mężem i ojcem. Robert i Renata, wciąż zakochani w sobie, są zauroczeni wnukiem. Pewnego dnia poukładane życie Orłowskich wali się w gruzy. Jedno tragiczne zdarzenie zmienia diametralnie życie obu małżeństw – już nic nie będzie takie...

Kolejny tom pasjonującej sagi rodzinnej.

Krzysiek Orłowski poznaje szokującą przeszłość swojej nowo poślubionej żony, ale dla dobra syna stara się być przykładnym mężem i ojcem. Robert i Renata, wciąż zakochani w sobie, są zauroczeni wnukiem. Pewnego dnia poukładane życie Orłowskich wali się w gruzy. Jedno tragiczne zdarzenie zmienia diametralnie życie obu małżeństw – już nic nie będzie takie jak wcześniej. Los stawia przed bohaterami trudne wybory i zmusza do podejmowania niełatwych decyzji. Czy rodzina Orłowskich przetrwa ciężkie chwile? Czy uda im się odbudować miłość i przywrócić szczęście?
Motto Orłowskich brzmi: W miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone.

źródło opisu: http://www.prozami.pl/

źródło okładki: http://www.prozami.pl/

Kasiek | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Nie pamiętam kiedy ostatnio dałam jakiejś książce maksymalną ilość gwiazdek. Dawno żadna książka nie wciągnęła mnie na tyle, aby zarwać dla niej noc. Dalsze losy rodziny Orłowskich pochłonęły mnie całkowicie. Czekałam na tę pozycję z niecierpliwością i było warto.
Mimo tego, że jest to n-ta część serii, autorka trzyma styl i poziom, a przede wszystkim potrafi utrzymać zainteresowanie fabułą. Pomysłów jej nie brakuje, wprowadza nowe wątki, a wszystkie dotyczą dotychczasowych bohaterów. Oczywiście najwięcej interesujących wydarzeń dzieje się wokół mojej ulubionej pary literackiej, Renaty i Roberta. Mimo tego, że ich losy przewijają się w każdym tomie, autorka nadal potrafi nadać im taki bieg, że stale wciągają, intrygują i wywołują ogrom emocji. Jak zwykle nie sposób nie uśmiechać się czytając pełne ciętych ripost dialogi, czy nie wzruszyć w dramatycznych momentach. Bohaterowie są przedstawieni bardzo realistycznie. Autorka nie upiększa ich jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, ani nie...

Beata | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Kocham powieści pani Danki, to doskonałe powieści obyczajowe, dotykają wielu problemów z jakimi stykają się związki. Autorka doskonale rozumie podłoże i konsekwencje miłości i zdrady, różnorodność emocji jakim podlegają ludzie w określonych sytuacjach. Kocham Renatę i Roberta Orłowskich - mam nadzieję, że dalej będziemy uczestniczyć w życiu ich i ich bliskich. Powieści napisane lekkim językiem, czyta je się z wielką przyjemnością - polecam.

Jak zwykle wspaniale!

Historia się powtarza ale w taki sposób że czyta się świetnie i świeżo z malutką nutką sentymentu. Chociaż na samym początku bałam się że autorka koniecznie chce kogoś zabic. Ale to by było zbyt banalne. Książki Danki Braun są prawdziwe a jednocześnie mocno kreujące własny oryginalny świat, uwielbiam to. Co jest dość dziwne pownieważ zazwyczaj wystrzegam się jak ognia pozycji reklamowanych jako prawdziwe historie o życiu.

Nie mogę tego inaczej powiedzieć Danka Braun to klasa sama w sobie, ze wszystkich współczesnych autorek polskich które przeczytałam, jest w ścisłej czołówce.

Przede wszystkich masz poczucie że czytasz oryginalną historię napisaną na poziomie a to bardzo rzadkie. Emocje są wielkie ale nigdy nie popadamy tu w disco polową tandetę jak np. u Katarzyny Michalak.

Zdecydowana większość współczesnej polskiej obyczajówki zlewa mi się w wielkie morze nijakości do tego stopnia że pamiętam że czytałam autorkę ale nie pamiętam o czym to było. ...

basik | 2016-06-29

Kolejna świetna powieść pani Danki która znów w sposób piękny i wzruszający porusza nasze serca .
Bo tym razem już nie jest tak miło i sympatycznie.
Tym razem nad rodziną Orłowskich zawisły czarne chmury.
Tragedie przeżywa Krzysztof, Renata wreszcie powiedziała dość romansom Roberta, pojawia się też Wiki.
Dużo się w tej części dzieje, oj dużo. I tych złych rzeczy i tych dobrych. Jest dużo smutku i dużo radości.
Dużo zwrotów akcji.Dużo napięcia i emocji.
Jestem pełna podziwy dla autorki, która pisze już 6 część sagi i ciągle utrzymuje ten sam poziom.
Każda książka wciąga, każda wprowadza coś nowego do fabuły i wszystko łączy się w logiczną całość. A najważniejsze, że czytelnik dalej chce spotykać się z tą sympatyczna rodziną, bo ich przeżycia są takie zwyczajne, takie które mogą spotkać każdego.
Dobrze że już niedługo będzie kolejna część.

Gola | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Jedna z lepszych części ale nadziwić się nie mogę Renacie, no nie mogę.... To przykład kobiety, która na rzeczy bliskich jest w stanie zrezygnować z siebie, swoich ambicji i dumy, i jeszcze głęboko wierzyć w to że jest szczęśliwa i spełniona i potrafi nie dość, że wybaczyć to jeszcze zapomnieć. Faceci to też mają swoje za uszami. Czytało się szybko i dobrze. Ciekawa jestem co jeszcze autorka nam zafunduje w kolejnej części. Polecam

joaśka | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Wpierw była "Historia pewnej niewierności". Teraz: "Historia pewnej rozwiązłości". Upewniłam się, że nie jestem czytelniczym targetem pani Danki Braun. Perypetie rodziny Orłowskich to dla mnie trochę jak Carringtonowie w polskiej wersji. Zarzuty takie same jak w przypadku poprzedniej książki: zbyt powierzchownie, zbyt mało finezyjnie, zbyt ..... ech, dobra, słowa nie umiem znaleźć ;)

Fitnesska | 2016-06-06
Przeczytana: 28 maja 2016

Krzysiek Orłowski nie jest szczęśliwy ze swoją poślubioną z rozsądku żoną, ale zrobi wszystko dla dobra małego synka. Pewnego dnia zdarza się wypadek, który diametralnie zmienia życie całej rodziny, nie tylko małżonków.
Renata i Robert wiodą do tego czasu w miarę poukładane życie, ale rodzinne okoliczności sprawiają, że ich małżeństwo znowu przeżywa poważny kryzys, który tym razem ma niemałą szansę zakończyć się rozwodem.
W życiu Krzyśka niespodziewanie pojawia się znowu Wika, ale dziewczyna ma już męża i dziecko. Nadal też pamięta jak potraktował ją były narzeczony.
Jak tym razem potoczą się losy całej rodziny- przeczytajcie sami.
Polecam

Nelyt | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 listopada 2016

Znacie książki Danki Braun? Ja je bardzo lubię, chociaż po okładkach pewnie nigdy bym się na nie nie zdecydowała. Są stylizowane na erotyki, a tak szczerze mówiąc ta seria nawet koło nich nie leżała ;) "Historia pewnej rozwiązłości" to już czwarty tom z serii i mam nadzieję, że tą recenzją zachęcę Was do zapoznania się z nimi.

Saga opowiada losy rodziny Orłowskich. Wydaje się, że są szczęśliwi, Robert i Renata cieszą się wnukiem. Ich syn również stara się wpasować w całą sytuację. Niestety kiedy mały Eryk zapada w śpiączkę wszystko się wali. Każdy każdego obwinia, Robert oddala się od żony, a Renata postanowiła, że nie będzie dalej tolerować jego wyskoków. Czy dojdą do porozumienia?

Powieści Danki Braun mają to do siebie, że są napisane z humorem. Autorka tak kręci słowami, że nawet z nieśmiesznych momentów wychodzi komedia. Bardzo lubię jej styl pisania. Co do głównych bohaterów. Robertowi zawsze wszystko się wybacza, wszystkie jego zdrady, potknięcia i obwinia się o nie Renatę...

Ania | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Najlepsza część z sagi o Orłowskich, już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z tą rodzinką. Uwielbiam i polecam!

książek: 2060
AnnaSikorska | 2016-11-18

Po książce „Historia pewnej rozwiązłości” spodziewałam się powieści erotycznej, w której fabuła nie ma znaczenia i jest tylko pretekstem do opisu kolejnych nieudolnie opisanych scen łóżkowych. Nie znam innych książek autorki, więc sugerowałam się tytułem i ciągle odkładałam tę lekturę na później. Ku memu pozytywnemu zaskoczeniu okazała się całkowicie czymś innym. Jest to opowieść o próbie przetrwania, walce o zmianę własnej pozycji społecznej, wielkiej miłości, patologii, zdradach, rywalizacji, wierności, uzależnieniach, biedzie zderzonej z wielkim bogactwem i biedą. Z jednej strony mamy zamożną rodzinę lekarzy mających własną klinikę i butik, a z drugiej oszustów zarabiających na życie okradaniem naiwnych klientów. Punktem łączącym obie rodziny jest Agnieszka – żona syna majętnych Orłowskich. Powieść pięknie kumuluje w sobie skrajności, które możemy znaleźć w naszym społeczeństwie, a autorka wprawnie prowadzi czytelnika po różnych punktach widzenia: każdy bohater ma coś na swoje...