Pan Wilk tam i z powrotem

Wydawnictwo: Pro-Wizja, Euro-Pilot

* Rok 2015. Wrocław. Pewien mężczyzna poddaje się operacji, która na zawsze ma odmienić jego życie. * Koniec lat 90. Pewna nastolatka wysiada z pociągu na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Jeszcze tego samego wieczoru zostanie prostytutką. * Czasy starożytne. Okolice rzeki Styks. Pewien rzeczny przewoźnik znudzony swoją pracą postanawia się wybrać na urlop. * Warszawa. Okupacja. Pewna...

* Warszawa. Okupacja. Pewna dziewczynka z przerażeniem patrzy na płonące getto. Świat, który zna, przestaje istnieć.

* Rok 2049. Pewna kobieta wznosi toast nad grobem mężczyzny.

* Wyspa na Morzu Andamańskim. Obecnie. Pewien mało poczytny autor zaczyna tworzyć kolejną powieść.

Wszystko to znalazło się w najnowszej książce Jarosława Wilka, tworząc nierozerwalny łańcuch zdarzeń jednej opowieści.

źródło opisu: EMPIK, Wydawnictwo Pro-Wizja

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pistacia_Vera | 2018-05-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2018

Aby dokonać uczciwego rachunku sumienia trzeba stanąć nad grobem albo przyjąć dobry towar w narkozie. po przeczytaniu trzech książek Pana Wilka mam wrażenie, że dwie pierwsze były tylko rozgrzewką do napisania czegoś ważnego w książce trzeciej. nie będę ukrywać, że poprzednie książki przemęczyłam jak Wilk część swojego życia by dotrzeć do ostatniej najbardziej interesującej. wzruszyła mnie historia małej Wandy czy nastoletniej miłości, rozbawiła i zastanowiła rozmowa z kocim przewoźnikiem. trzecia część opowiedzianej przez autora historii zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu.

Grazia_czytaninka_ | 2017-10-31
Przeczytana: 31 października 2017

Jarosław Wilk znany jest ze swojego niebanalnego stylu pisarstwa, ze swojej prostoty i ogromnego poczucia humoru. Jego trzecia książka znacznie różni się od dwóch pozostałych. Nie ma już w niej tak wielkiego ogromu seksu, pieprzenia i tych spraw. Tutaj autor stawia na emocje, które biorą górę nad wszystkim innym.

Po dwóch pierwszych częściach, myślałam, co mogę zastać w trzeciej. Jednak muszę przyznać, że to co zastałam, kompletnie odchodzi od schematu, który sobie wyobraziłam. W poprzednich częściach poznajemy Pana Wilka jako samca Alfa, który doskonale wie, jak zdominować każdą kobietę. W tej części powoli wymięka, choć nadal wie, jak postępować z kobietami.

Wilk poddaje się operacji, która ma odmienić jego życie na zawsze. Podczas narkozy nawiedza go kot Mruk, którego mieliśmy już okazję wcześniej poznać. Nie pojawia się on jednak bez powodu, ma na celu uświadomić pewne rzeczy Wilkowi, by pojął sens niektórych poczynań i zrozumiał co w życiu jest najważniejsze.

Autor...

Psychicznie byłam nastawiona na kolejną niesamowitą przygodę z Panem Wilkiem. Po przeczytaniu dwóch poprzednich części, które miały swoje elementy wspólne, ale dostarczały czytelnikowi całkowicie innych emocji, wiedziałam, czego mogę się spodziewać - emocji, chwil wzlotów i upadków oraz oczywiście... pieprzenia. Zapoznając się z fragmentami powieści, domyślałam się, na co mam być przygotowania. Jednakże... Nic nie mogło przygotować mnie na to, co zastałam. Myślicie, że poprzednie książki były dobre? Że jedna drugą pokonała? Usiądźcie wygodnie, zanim weźmiecie trzecią część do dłoni, bo ta z kolei powali Was z nóg. Ale o tym za moment...

Pan Wilk to mężczyzna po czterdziestce, który od pierwszego tomu pokazuje nam swoje losy. Przy ,,Pan Wilk i kobiety" poznajemy typowego samca, który lubi się pieprzyć i z tym się nie kryje. Osoba poboczna, widząc jego poczynania, zapewne będzie wyrabiała o nim złe zdanie, ale czytelnik oraz osoby z jego otoczenia wiedzą, że to po prostu prawdziwy...

Puchatka | 2017-10-06
Na półkach: Przeczytane, 2017

Są takie książki, których się wyczekuje; to historie, które wiemy, że musimy przeczytać, bo ciekawość zżera nas od środka. Wygłodniali śledzimy autora i jego poczynania, rzucamy się na każdy strzęp informacji, jaki się nam podrzuca, by z tych urywków składać sobie powoli, ale systematycznie obraz tego, co nas czeka. Dodajemy jeden do jednego – pamięć poprzednich tomów łączymy z oczekiwaniami wobec kontynuacji – i z pewną obawą, ale i takim przyjemnym mrowieniem wyglądamy znaku: czy to już?

Na trzeci tom przygód swojego bohatera Jarosław Wilk kazał długo czekać swoim czytelniczkom. Czy to dobrze? Dziś wiem, że tak, bo chociaż chciałoby się łyknąć coś na szybko, lepiej pozwolić temu dojrzeć. Szczerze mówiąc, nie dziwi mnie, że autorowi trudno było się rozstać z tą historią - mnie również było trudno. "Pana Wilka tam i z powrotem" próbowałam sobie dawkować – planowałam czytać rozdział, może dwa, a góra trzy dziennie, by jak najdłużej pozostać z tą opowieścią. Nie wyszło, ponieważ im...

AnnaR | 2017-10-05

Co do tego, czy mi się spodoba, po przeczytaniu dwóch poprzednich części, nie miałam absolutnie żadnych wątpliwości. Totalne mnie pochłonęły i oczarowały, więc wierzyłam, że z tą będzie podobnie. Na szczęście nie myliłam się ani trochę.

Muszę jednak wam przyznać, że Jarosław Wilk niesamowicie mnie zaskoczył. To historia zupełnie inna niż się spodziewałam, niesłychane, jak mocno różni się od swoich poprzedniczek.

Zacznijmy natomiast od tego, co się nie zmienia. Jest to bez wątpienia unikatowy styl autora. Język nadal jest nadzwyczajnie przystępny i plastyczny, co sprawia, że czytelnik gorliwie pożera słowa, a z każdą następną stroną jeszcze mu trudniej oderwać się od lektury. Szczerość bije z każdego zdania, dlatego trafiają one prosto do serca.
Nie zabrakło również sarkazmu i dobrego humoru, dzięki którym tak polubiłam książki autora.

Dowcip i cynizm to także istotne cechy charakteru głównego bohatera, ale wbrew pozorom, to nie one są najważniejsze. Tworzą bezpieczną skorupę,...

Marta Daft | 2017-10-27
Przeczytana: wrzesień 2017

Czekasz na każde słowo z utęsknieniem, podsycana fragmentami podrzucanymi na pokuszenie raz na jakiś czas, za długi czas. Wiesz, że nie masz pewności, co ta książka uczyni z tobą i twoimi uczuciami jednak sięgasz po nią wiedziona nadzieją na cos dobrego, wartego uwagi, zmuszającego do emocji i refleksji. Długo nie wiedziałam jak opisać swoje uczucia, jakie towarzyszyły mi podczas lektury najnowszej powieści Pana Wilka. Emocje, obrazy i słowa krążyły po mej głowie, nie dając mi spać. To nie było to, czego się spodziewałam. To było o wiele więcej...

Domy są jak ludzie. Źle użytkowane niszczeją. Mimo że zamieszkane, stają się puste.

Tym razem poznajemy naszego bohatera z różnych perspektyw czasu i osób. To podróż w głąb umysłu i pamięci...

Książkomaniacy | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2017

www.ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Ta książka jest jak dobry francuski szampan - wyśmienita, pobudzająca zmysły, gwarantująca dobrą zabawę. Jarosław Wilk i tym razem trafia czytelników prosto w serce. Swoją szczerością, bezpruderyjnością i niesamowitym poczuciem humoru.

Na tę słodko-gorzką opowieść o życiu czekałam naprawdę z wielkim utęsknieniem. Czym tym razem Wilk nas zaskoczy? Jaką wizję świata przedstawi nam tym razem "niewyżyty" pan po czterdziestce? ;)

"Bez przyszłości", "dzieciorób", "bezrobotny", "nikt", ojciec nastoletniej Loli przeżywa moment słabości. I to właśnie sprawia, że powieść "Pan Wilk. Tam i z powrotem" robi się niezwykle osobista. Problemy zdrowotne i widmo niespodziewanej śmierci zmuszają Wilka do chwil refleksji. Do jakich wniosków dochodzi?

"Nie żyjesz sam i co po sobie zostawisz?"

Czym może pochwalić się Wilk? Ogromną ilością przelecianych kobiet i niebanalną sztuką kochania. Przed oczami mężczyzny przewijają się twarze kobiet - pierwsza...

Wielbicielka-książek | 2018-04-15

Pamiętam dzień, kiedy zaczęłam swoją przygodę z piórem Jarosława Wilka. Zaczęłam to właściwe słowo, biorąc pod uwagę fakt, że po zapoznaniu się z zaledwie paroma stronami książki "P@n Wilk i kobiety" miałam ochotę ją odłożyć i nigdy do niej nie wracać. Perwersja i wulgarność z nich bijące mnie zaszokowały i odrzucały. Aczkolwiek stwierdziłam, że nie można się poddawać, skoro się powiedziało już A to i trzeba powiedzieć B, i zdecydowałam się kontynuować, co okazało się dobrą decyzją. Po drugą powieść zatytułowaną "P@n Wilk i tajemnice tajemnic" sięgnęłam już z przyjemnością i w pewnym sensie świadomością tego, co mogę w niej zastać. Cóż, nie byłam jednak tak do końca przygotowana na to, czym uraczył mnie autor. Zaskoczył mnie i poruszył głęboką otchłanią fabularną, która znalazła stałe miejsce w mych zakamarkach myślowych. A co najistotniejsze, obudził chęć na więcej i zapewniał pojawienie się wkrótce jego trzeciego literackiego "dziecka". I obietnicy dotrzymał.

Wilk -...

Przeczytana: 05 listopada 2017

“Niektórych książek wystarczy skosztować, inne się połyka ,a tylko nieliczne trzeba przeżuć i strawić do końca.” *

Każda z trzech książek Wilka, ma w sobie to COŚ co sprawia, że fragmenty siedzą w człowieku długo.
Pierwszą książkę pokochałam zanim przeczytałam… Ktoś powie, że to niemożliwe a jednak zdarza się. Po kilku fragmentach wiedziałam, że to będzie moja książka z ulubionej, wyjątkowej półki.
Kiedy dowiedziałam się, ze będzie druga część cholernie się tego bałam, bałam się rozczarowania, że druga nie będzie tak dobra jak pierwsza i zepsuje mi cały smak. Nigdy nie byłam fanką ciągnięcia historii tylko po to by coś było, coś w stylu „Mody na sukces” odc 100 897.
Na szczęście czytając każdy kolejny rozdział mój strach ulatywał daleko. Na końcu pojawił się smutek, że koniec i wielki niedosyt, Wilk dobrze wie jak skończyć by chciało się więcej.
Znając autora z poprzednich części wiedziałam, że „Pan Wilk tam i z powrotem” dostarczy mi taką samą dawkę humoru i emocji, wobec...

Antyterrorystka | 2017-10-05
Przeczytana: październik 2017

Książka nie jest dla Was w kilku przypadkach. Jesteście wrażliwi i mocniejsze sceny erotyczne sieją zgorszenie. Wulgaryzmy ( których znajdziecie na kartach powieści niemało)- nie wpisują się w Waszą rzeczywistość i drażnią tak, że odkładacie książkę po kilku stronach wystawiając negatywną ocenę. Taki jest Wilk w pierwszej i drugiej części. W trzeciej- łagodnieje, choć całkowicie nie nie zmienia swojego jestestwa. Pomijając te wszystkie sytuacje autor przekazuje naprawdę ważne i mądre treści!

Chciałabym napisać coś więcej o fabule, ale ciężko mi to zrobić tak, żeby nie zdradzić za wiele i nie popsuć Wam przyjemności czytania.

"Pan Wilk tam i z powrotem" to obraz Wilka jakiego w sumie nie znamy. Nadal jest dobrym ojcem, kocha swoją córkę ponad życie. Lubi się zabawić, poznawać kobiety, obcować z nimi. Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu pojawia się Mruk ( uwielbiam kocura, chociaż jego rudy kolor ani trochę mi nie pasuje, widzę go w czerni :) ). Kocisko zabiera Wilka w...