Monika Adamczyk 
dolcefartutte.blog.pl
36 lat, kobieta, Kraków, status: Moderator globalny/Redaktorka, dodała: 139 książek i 70 cytatów, ostatnio widziana 5 tygodni temu

Teksty redakcyjne

06-10-2015
Rozmowy

We wrześniu Polskę odwiedził Martin Amis - brytyjski pisarz i eseista, często nazywany ikoną „nowej nieprzyjemności”. Pisarz przyjechał, aby promować swoją najnowszą książkę „Strefa interesów”, która ukazała się 22 września nakładem Wydawnictwa Rebis pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z autorem!

Oficjalne recenzje

04-10-2018
Oficjalna recenzja

Tematyka wojenna jest tym, co charakteryzuje większość książek Johna Boyne’a. Jego najbardziej znany „Chłopiec w pasiastej piżamie” czy nowszy „Chłopiec na szczycie góry” dotyczą drugiej wojny światowej i zderzenia dziecięcej niewinności z niewyobrażalnym złem. W powieści „Zostań, a potem walcz” Boyne umiejscawia swego bohatera w czasach pierwszej wojny światowej, skupiając się na konsekwencjach wojny dla funkcjonowania rodziny i traumie psychicznej.

18-04-2018
Oficjalna recenzja

Podobnie dorasta również Mania. Tu OCZYWIŚCIE pozostaje jej typowy język, z którego autorce będzie bardzo trudno zrezygnować. Dziecięce wypowiedzi i przekręcanie zdań są jednak wzbogacone przez słownictwo wynikające ze szkolnego oczytania. Mania jest nieco doroślejsza, ale nadal pozostaje ta małą dziewczyną, którą czytelnicy i czytelniczki pokochali za dziecięcy urok.

10-04-2018
Oficjalna recenzja

W praktyce jest to bardzo osobista i mądra rozmowa Magdaleny Tulli z Justyną Dąbrowską. Psychoterapeutka zadaje trafne pytania prawie ze wszystkich obszarów życia. Natomiast autorka „Włoskich szpilek” odpowiada szczerze i wyczerpująco, jednocześnie tworząc swoją wypowiedź w mądry i poetyki sposób, co czyta się jak dobrą literaturę.

12-12-2017
Oficjalna recenzja

Na czym więc polegał fenomen powieści Jacka Dehnela? Czy Helena Karpińska, tytułowa Lala, była szczególnym i wyjątkowym materiałem na powieść? I tak, i nie. Nie – ponieważ, pomimo zagmatwanych kolei życia jej i jej rodziny, była prawdopodobnie takim samym materiałem powieściowym, jak każda inna babcia. Tak – ponieważ, Jacek Dehnel zrobił to, czego większość wnuków nie robi. Dehnel przede wszystkim wysłuchał swej babci.

11-12-2017
Cud
Oficjalna recenzja

Emma Donoghue przenosi nas do Irlandii połowy XIX wieku. Udaje jej się bardzo dobrze przekazać atmosferę chrześcijańskiej wioski i zderzyć tę zaściankowość z nowoczesnym, na ów czas, podejściem do świata przez niezależną i oświeconą kobietę. Tu zabobonność staje na równi z religijności.

Teraz czytam
  • Zosia z ulicy Kociej. W podróży
    Zosia z ulicy Kociej. W podróży
    Autor:
    To ja! Zosia z ulicy Kociej! Czy mnie słyszycie?! Trochę w to wątpię… W hałasie, jaki tutaj panuje, naprawdę niewiele można usłyszeć. Własne myśli także gubią się gdzieś i plączą, dlatego od pewnego c...
    czytelników: 49 | opinie: 10 | ocena: 7,59 (22 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
950 51 2901
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (64)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (74)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd