Aleksandra 
Szukam książki, w której dziennikarz nie wypije ani kieliszka wina. Ostatnio zakochałam się w feminatywach. Może je też odnajdę.
22 lat, kobieta, Poznań, status: Oficjalna recenzentka, dodała: 9 cytatów, ostatnio widziana 1 godzinę temu

Oficjalne recenzje

04-01-2019
Oficjalna recenzja

Wnikliwa i szczera opowieść o parze pogrążonej w kryzysie? Brzmi nieco banalnie, ale czy każda książka odpowie nam na pytanie, czy albo kiedy przestać walczyć o miłość? Czy będzie to idealna recepta na równie idealny związek nie zawsze doskonałych ludzi? Czy Colleen Hoover spełni wszystkie obietnice?

21-11-2018
Oficjalna recenzja

„Nowy rozdział” to obowiązkowa lektura nie tylko dla zwolenników polityka, ale również dla osób, które są niezdecydowane. Robert Biedroń z pewnością stanowi powiew świeżości w polskiej polityce, warto więc już teraz zapoznać się z jego planami.

23-10-2018
Oficjalna recenzja

Lekturę „Histeryczek” można porównać do rozmowy z najbliższą przyjaciółką. Szczerej do granic, bo pokazującej losy, obok których nie sposób przejść obojętnie. Roxane Gay swoimi bohaterkami uczyniła kobiety skrajnie różne od siebie pod względem wyglądu, charakteru i przeżyć. W kontrze do prostych stwierdzeń i ocen, że kobiety są nazbyt emocjonalne, co wpływa niekiedy na ich nieracjonalne zachowania, pokazuje, że kryje się za nimi przeszłość i różne doświadczenia.

15-10-2018
Oficjalna recenzja

Jesienne wieczory dobrze jest rozpocząć powieścią obyczajową, która wprowadzi każdego w melancholijny nastrój. „Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem” Karoliny Wilczyńskiej jest jak ostatnie promienie słońca tuż przed mniej urokliwą częścią tej pory roku – pozwala nabrać sił, by stawić czoło posępnym dniom.

Teraz czytam
 • Małe życie
  Małe życie
  Autor:
  Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Poruszający obraz dojrzewania, sukcesu, traumy i przyjaźni. Najgłośniejsza amerykańska powieść 2015 roku, kt...
  czytelników: 20328 | opinie: 1304 | ocena: 7,87 (7116 głosów) | inne wydania: 1
 • W żywe oczy
  W żywe oczy
  Autor:
  Spotkał ją. Uwierzył jej. Nie powinien. Nawiąż rozmowę z wyznaczonym mężczyzną. Nie bądź za szybko bezpośrednia. To on musi złożyć propozycję, a nie na odwrót. Zarejestruj całą rozmowę. Claire kłami...
  czytelników: 2014 | opinie: 223 | ocena: 7,18 (693 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-23 14:55:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-23 11:32:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Genialna przyjaciółka (tom 1)
 
2019-01-23 11:32:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Genialna przyjaciółka (tom 2)
 
2019-01-22 18:32:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-18 13:50:04
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-17 19:56:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Dolly Rawlins (tom 1)
 
2019-01-14 16:18:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-08 19:27:44
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-04 17:19:46
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

Wdowy Chyba najwyższa pora na nią!

więcej...
 
2019-01-04 12:44:18

Za mną dwa odcinki. Nie podobał mi się dobór aktorów, ale jakoś to przetrawiłam i postanowiłam dać szansę. Po zwiastunie znów powróciło rozczarowanie, a po pierwszych minutach odcinka - całkowite rozgoryczenie. Jak zobaczyłam Chyłkę z elektronikiem to dosłownie nie mogłam się już skupić na czymkolwiek. Rozumiem, że może Pani Cielecka nie chce sobie smrodzić, ale żyjemy w takich czasach gdzie... Za mną dwa odcinki. Nie podobał mi się dobór aktorów, ale jakoś to przetrawiłam i postanowiłam dać szansę. Po zwiastunie znów powróciło rozczarowanie, a po pierwszych minutach odcinka - całkowite rozgoryczenie. Jak zobaczyłam Chyłkę z elektronikiem to dosłownie nie mogłam się już skupić na czymkolwiek. Rozumiem, że może Pani Cielecka nie chce sobie smrodzić, ale żyjemy w takich czasach gdzie są papierosy imitujące te prawdziwe... już nawet można było położyć popielniczkę i tlący się papieros, albo zrobić ujęcia od tyłu gdzie widać tylko wypuszczany dym...
No ale ok. "Szczegół". Widać, że aktorzy główni starali się, ale brakuje im zdecydowanie autentyczności. Mnie nie kupili. Katarzyna Warnke radzi sobie tragicznie, ale za to Michał Żurawski chyba wygląda na tle wszystkich najlepiej.
Po polskiej produkcji wiele się nie spodziewałam... ale i tak jest mi autentycznie przykro. Nie bardzo rozumiem politykę twórców i fanowskich stron, gdzie niemal nie dopuszczają żadnej krytyki i serial jawi się jako objawienie...

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-04 01:23:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-03 18:35:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-16 22:05:54
Ma nowego znajomego: Sabcia100
 
2018-12-16 16:17:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Temat środowiska LGBT, a szczególnie coming outu nie jest zbyt często poruszany w literaturze, a przynajmniej ja na niego zbyt często nie natrafiałam. Tym bardziej poczułam się zachęcona do lektury „Alan Cole nie jest tchórzem”.

Jeśli jednak mam być całkowicie szczera, to mocno się rozczarowałam pod tym względem, ale po kolei.

Przed nami tydzień wyjęty z życia rodziny Cole z perspektywy...
Temat środowiska LGBT, a szczególnie coming outu nie jest zbyt często poruszany w literaturze, a przynajmniej ja na niego zbyt często nie natrafiałam. Tym bardziej poczułam się zachęcona do lektury „Alan Cole nie jest tchórzem”.

Jeśli jednak mam być całkowicie szczera, to mocno się rozczarowałam pod tym względem, ale po kolei.

Przed nami tydzień wyjęty z życia rodziny Cole z perspektywy najmłodszego jej członka. Alan Cole uczęszcza do jednej szkoły razem ze swoim bratem Nathanem, który na wszystkie możliwe sposoby stara się mu utrudnić życie, zmuszając go do upokarzających zadań w ramach wyzwania CvC (Cole vs Cole). Tym razem przychodzi czas na ostateczny pojedynek braci. Przed nimi 7 takich samych zadań, a stawką jest nie tylko ostateczne zwycięstwo, ale także reputacja. Jeśli Alan przegra, Nathan ogłosi całej szkole, że jego brat woli chłopców.

Wśród zadań kryje się jedno, które będzie zaczątkiem do wyjaśnienia wielkiej rodzinnej tajemnicy, która przekłada się na ich codzienne życie. Trzeba wiedzieć, że rodzina Cole nie jest jak większość modelowych przykładów. Ojciec chłopców jest dość autorytarny i szorstki w swoim zachowaniu, matka Alana i Nathana żyje w jego cieniu i nie ma odwagi przeciwstawić się mu, gdy wywiera presję na dzieci i nią samą.
To właśnie rodzinny dramat, który jest skrywany w sercu ojca, przeradza się w pewnego rodzaju cień na duszy i przekłada się na całe życie rodziny Cole - jest dla mnie sednem całej powieści, a coming out Alana jedynie wypadkową całego wyzwania CvC.

Ojciec chłopców jest niewątpliwie złożoną i ciekawą postacią, chociaż przez większość czasu rysuje nam się obraz człowieka wręcz odpychającego, do którego nie można poczuć sympatii. Nie potrafiąc sobie poradzić z niewątpliwą tragedią, jaka wydarzyła się w jego życiu, zaczął szukać winy za wydarzenia w swoim otoczeniu, a nie tylko w nieszczęśliwym zbiegu okoliczności. Cierpią na tym jego dzieci, każde na swój sposób. Wiecznie niedoceniany Nathan za wszelką cenę próbuje wynagrodzić sobie poniżenia ze strony ojca, wygrywając w zadaniach z bratem oraz pokazując mu „gdzie jego miejsce”. Tym samym upodabnia się do swojego rodzica, którego nienawidzi. Z kolei Alan cierpi, gdyż ojciec pokłada w nim zbyt duże nadzieje i przekłada swoje słabości i ambicje na niego. Alan jest z całą pewnością inteligentnym, utalentowanym i pracowitym chłopcem. Jednak z drugiej strony jest też spokojnym, introwertycznym i nieco zagubionym dzieciakiem, który nie do końca odnajduje się dobrze w szkole, ale też nie zna do końca samego siebie.

To właśnie porter psychologiczny rodziny dla mnie wysuwa się na pierwsze miejsce, a wielce reklamowany coming out spada na drugie miejsce. Czy jest to młodzieżówka? Z pewnością, jednak tę książkę z czystym sumieniem poleciłabym przede wszystkim każdemu rodzicowi, bo stanowi doskonałe wyjście do głębszych refleksji.

pokaż więcej

 
2018-12-16 16:04:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Creekwood (tom 1)
 
Moja biblioteczka
128 6 76
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (10)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd