Pokój na piętrze

2021-01-05
Katarzyna Rosłan

Brzydkie tajemnice pięknych ludzi

Sceptycznie podchodziłam do tej książki...ale się pozytywnie zaskoczyłam 😀
Lubię taką fabułę ,zakończenie również zaskakujące .
Szybko się czyta ,polecam .

Sceptycznie podchodziłam do tej książki...ale się pozytywnie zaskoczyłam 😀
Lubię taką fabułę ,zakończenie również zaskakujące .
Szybko się czyta ,polecam .

Może książka nie jest arcydziełem literackim, ale jest całkiem dobra w swoim gatunku i dobrze przy niej się bawiłam. Jest zagadka, nawet niejedna, jest wiele pobocznych ciekawych wątków, jest wciągająca fabuła, wyraziści bohaterowie... Jestem na tak! :)

„Pokój na pietrze” Rachel Hawkins to książka, która nie należała do wymagających, jeśli chodzi o thriller. Nie trzyma ona czytelnika w napięciu, chociaż były momenty, że zawierała kilka zwrotów akcji, jednak ta historia byłaby dużo ciekawsza, gdyby autorka nie zdradzała tak szybko całej intrygi, bardziej trzymała w niepewności i pozwoliła na snucie własnych domysłów i przypuszczeń, a tak rozwiązanie zagadki morderstwa mamy podane tutaj dość wcześnie przez co nie ma tego charakterystycznego napięcia. Niemniej zakończenie trochę zaskoczyło i to chyba uratowało tę książkę przed określeniem jej jako słaba.

Mam mieszane uczucia spowodowane tym, w jaki sposób zakończyła się historia. Jednocześnie fabuła bardzo mi się podobała, a jednak zakończenie było przewidywalne od samego początku. Tak czy inaczej książka może wciągnąć bez reszty.

Dobra, wciągająca, wartka akcja, pod koniec tylko trochę zamotana. Ciekawa lektura tak na dwa wieczory.

POKÓJ NA PIĘTRZE to z pewnością trzymająca w napięciu i niepewności historia. Autorka doskonale tworzy klimat tajemniczości. Z niecierpliwością wyczekiwałam kulminacyjnego momentu. Jednak im bliżej końca, tym coraz bardziej odczuwam tą historią małe znużenie. A ostatecznie po skończonej lekturze mam lekki niedosyt.

7/10⭐️
Ogólnie była to ciekawie zarysowana powieść. Intrygująca z ukrywanymi przez bohaterów sekretami z dawnej przeszłości. Dobrze się ją czytało, ale chyba zabrakło mi w niej tego ostrego" pazura", który zdecydowanie podkreśliłby w niej ten mroczny charakter.

7/10⭐️
Ogólnie była to ciekawie zarysowana powieść....

Nie jest to porywająca książka, ale jako tako się bawiłam. Nie powiedziałabym, że to wzorowy thriller czy thriller psychologiczny, taka bardziej mieszanka z obyczajem.
Lektura momentami jest nawet dobra, za chwilę średnia a na dodatek zaraz zabawna a za chwilę poważna. Taki różności w niej są.
Główna bohaterka mnie nieco denerwowała, ale za to jak skończyła. Kto czytał Jane Eyre to być może się domyśli tego i owego.
Książka należy do tych, że trzeba się samemu przekonać czy się spodoba czy nie.
Można ją potraktować jak taki mały odmóżdżacz. 🙈

Główna bohaterka mnie nieco denerwowała, ale za to jak skończyła. Kto...

No, no klimacik to ta książka ma :)
Rewelacja !! Przykro, że nikogo z bohaterów nie polubiłam. Niestety "pod skórą" czułam jaki będzie koniec mimo to gorąco polecam przeczytać.

No, no klimacik to ta książka ma :)

Fajny klimacik. Mroczne tajemnice, wciągające i zaskakujące intrygi. A w tym wszystkim Jane, której również nie można nazwać kryształową.
Była to dla mnie bardzo przyjemna lektura.

Była to dla mnie bardzo przyjemna lektura.

plot twisty w tej ksiazce byly jak swietna komedia pomylek. Bardzo mi sie podobalo. Polecam.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Pokój na piętrze