Każde kolejne lato

2023-04-26
2023-04-26
2022-05-10
Anna Hikiert-Bereza
wakacyjna nostalgia bratnie dusze przyjaźń druga szansa
Inne

Wyróżniona opinia i

Każde kolejne lato

przeczytanych książek 2433 napisanych opinii 2385

Po czym można poznać dobrą książkę? Po tym, że wciąga i potrafisz odłożyć inne sprawy na bok, by ją czytać. I właśnie tak miałam z tą pozycją. Może nie traktuje o nadzwyczajnych rzeczach i historia nie jest niezwykła, ale sprawia, że bohaterowie stają ci się bliscy. Sprawia, że potrafisz współodczuwać wraz z nimi. Podoba mi się, że relacja jest budowana stopniowo, nie pochopnie. I to, że poznajemy mnóstwo szczegółów z całego okresu dorastania i przyjaźni Sama i Percy. Te szczegóły właśnie mają ogromne znaczenie, bo dowodzą o tym jak silne, trwałe i szczere było uczucie między nimi.
Zazwyczaj też w historiach, które rozgrywają się na dwóch płaszczyznach, czyli przeszłość i teraźniejszość, jedna ma przewagę na drugą. Tutaj muszę przyznać, że z takim samym zaciekawieniem czytałam je obydwie i nie przeszkadzały mi te przeskoki. Przyjemna, sentymentalna, momentami smutna, słowem - tworzy spójną całość.

Kochammm

Kochammm

Ależ to się dobrze czytało!

Fajna fabuła, chociaż troszkę przewidziałam, co się wydarzy ;) Prawdziwi bohaterowie, popełniający błędy i zagubieni. To co lubię, czyli dwie płaszczyzny czasowe, które się przeplatają i dążą do punktu kulminacyjnego. Były emocje, które przeżywałam z bohaterami, było wzruszenie i była chemia między postaciami.

Fajnie spędziłam czas z tą lekturą ;)

Ależ to się dobrze czytało!

Fajnie spędziłam czas z tą lekturą ;)

Bardzo ciepła i przyjemna historia o miłości, która jest w stanie przetrwać rozłąkę, rozczarowania i przeciwności. Ze względu na osadzenie akcji nad jeziorem i fakt, że większość wydarzeń dzieje się w latach nastoletnich dla głównych bohaterów, przypominało mi to "Jezioro Marzeń", którego byłem i jestem fanem. Może wydarzenia są trochę przewidywalne, a sama historia nie zaskakuje, natomiast bohaterowie są bardzo ludzcy - nieidealni, ulegający pokusom i emocjom, podejmujący złe decyzje, lecz żaden z nich nie jest przerysowany (np. nie jest potworem w ludzkiej skórze). Byłem zaskoczony że to debiut autorki - moim zdaniem bardzo udany i chętnie przeczytam kolejne jej książki.

Książka z całą pewnością idealna na ciepłe wieczory spędzane na zewnątrz. Wywołuje nostalgię. Niestety mniej więcej od połowy nie podobała mi się linia czasowa z teraźniejszości.

Piękna historia, która udowadnia, że miłości nie da się zdusić, choćby nasze życie nie potoczyło się tak, jakbyśmy tego chcieli. To książka z gatunku tych, które czytasz w każdej wolnej chwili, a gdy nie możesz tego robić, myślisz o niej nieustannie. Razem z bohaterami dorastamy, pozbywając się dziecięcej niewinności, poznajemy siebie nawzajem, zmieniamy się by koniec końców wrócić do punktu wyjścia - tego drewnianego pomostu, na którym wszystko przed laty się zaczęło.

Niesamowita i cudowna książka. Polecam serdecznie

Niesamowita i cudowna książka. Polecam serdecznie

Wciąga już od pierwszych stron, a czytelnik nie może się doczekać, aby poznać kolejny rozdział historii Percy i Sama. Bardzo dobrze zarysowane postacie i opisane emocje.
Moja uwaga do fabuły -> słaba komunikacja powoduje nieporozumienia (jest to typowy zabieg w książkach gdzie głównymi bohaterami są nastolatkowie).

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

To historia pachnąca latem, wakacjami, wolnością. Z niesamowitym klimatem i bardzo ciekawie zarysowanymi postaciami. Pokochałam tę powieść już od pierwszych kilku zdań i każdemu będę polecać. To nie jest banalna historia o miłości. Nie brakuje tutaj dramatów. Autorka nie ucieka od trudnych tematów, ale zręcznie wplata je w fabułę. Ta książka należy do moich ulubionych z kategorii obyczajówka/romans. Uważam, że to taka historia, która powinna cieszyć się popularnością...Jak natomiast jest? Myślę, że „Każde kolejne lato” nie jest doceniane tak, jak powinno. Wielka szkoda, bo czytając tę powieść odczuwałam paletę emocji.

„Każde kolejne lato” to ciepła i nostalgiczna historia. Idealna na lato i na wypoczynek. To piękna powieść o miłości, przebaczeniu i drugiej szansie. Przeczytajcie koniecznie!

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

Bardzo dobra książka, którą pochłonęłam w jedną noc. Uwaga, jak zaczniecie czytać to ciężko ją odłożyć, więc weźcie się za nią w momencie, gdy nie będziecie mieć żadnych innych planów. W fajny sposób napisana.