Kontratyp

Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
1 104
1 051
Nancy

W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie. Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma...

Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma odpowiadać za zabójstwo – okazuje się bowiem, że aby przeżyć w górach, doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.

Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające wspinaczkę? Oprócz znalezienia odpowiedzi na te pytania, Joanna Chyłka musi zmierzyć się z własnymi problemami i groźbami od człowieka twierdzącego, że to on niegdyś zaatakował ją kwasem…

źródło opisu: http://remigiuszmroz.pl/kontratyp/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

elvirka13 | 2019-10-19
Agnieszka | 2019-10-16
Przeczytana: 15 października 2019

Na jednej z najniebezpieczniejszych gór świata – Annapurna – ginie grupa polskich wspinaczy. Mimo akcji ratunkowej nie udaje się nikomu ich znaleźć. Po jakimś czasie okazuje się, że na granicy zostaje zatrzymana jedna z uczestniczek wyprawy – Klara. Kobieta zostaje przetransportowana do Polski, gdzie odpowiadać będzie przed sądem, za zabójstwo swoich towarzyszy. W całą sprawę zostaje wmieszana Chyłka, która za sprawą jednego mms-a zostaje zmuszona do obrony Klary. Sprawa naprawdę wygląda fatalnie, dowody świadczą przeciw Klarze, a Chyłka nie ma nic na obronę. Ostatecznie musi wybrać się do Nepalu i tam na miejscu znaleźć dowody na niewinność swojej klientki. Jak potoczyły się losy głównych bohaterów tego warto dowiedzieć się z książki.

Książka jest naprawdę świetna. Przeżywałam każdą chwilę po tym jak Chyłka została zdana sama na siebie w górach. Niesamowite emocje związane z prawniczym duetem. Po prostu nie sposób się oderwać jak już się ją zacznie czytać. Ta część naprawdę...

Emilka | 2019-10-10
Przeczytana: 09 października 2019

Takiego zakończenia się nie spodziewałam, byłam w szoku. Książka trzymała w napięciu od pierwszych stron stron. Polecam gorąco!

byrcyn11 | 2019-10-09
Przeczytana: 09 października 2019

Każdy następny docinek z naszym adwokackim duetem, jest coraz bardziej odlotowy. Coraz bliżej Mrozowi do Severskiego, a to znaczy, że coraz dalej od poważnego kryminału, a coraz bliżej do literatury "baśni mchu i paproci".
Oczywiście czyta się lekko i szybo, nieodzowne bon-moty wkładane w usta
Chyłki są raz lepsze, raz gorsze. Już tytuł mówi, że temat opisanej historii będzie mocny, ale niewiele z tego zostało, a szczególnie w finale.
Zakończenie zapowiada niedługo koniec serii, ale nie z takich terminów Chyłka wychodziła, tylko się otrzepując. Sam autor zresztą tego nie wie, bo zawsze w Posłowiu pisze, że jest tylko protokolantem.

Michał Kowalski | 2019-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 września 2019

Chyba najlepsza jak do tej pory część. Fabuła od początku do końca trzyma w napięciu, jest suspens, zaskakujące rozwiązanie i samo zakończenie, które od razu zachęca do sięgnięcia po kolejny tom.

Fajne jest również skupienie fabuły wokół powracającego w mediach co jakiś czas tematu wysokgórskich wspinaczek w Himalajach i Karakorum. Widać, że autor odrobił lekcję przed pisaniem o realiach panujących podczas takich wypraw.

Kinga | 2019-09-26
Przeczytana: 26 września 2019

Wciągająca i zaskakująca. Ten sam, wysoki poziom, a jednak kompletnie nowe wątki. Chwilami akcja wydawała mi się lekko naciągana, ale tak opisana, że nie raziło to w oczy.

Kasia | 2019-09-23
Przeczytana: 23 września 2019

Kontratyp -ósmy tom cyklu o Chyłce i Zordonie czyta się dobrze,choć ja z tym tomem miałam " lekkie" kłopoty.
Po pierwsze Chyłka na Annapurmie, autora poniosła wyobraźnia. Po drugie bardzo zagmatwana akcja.
Ale ogólnie jest ok.
Dalej bardzo lubię tę serię.

tea_book_coffee | 2019-09-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2019

"-Co wyszło w badaniu? - spytał, szybko do niej podchodząc.
- Że mam stanowczo za mało alkoholocytów we krwi i zdecydowanie za dużo wkurwiocytów, co skutkuje stanami wzmożonego napięcia oraz mutacją genu odpowiedzialnego za właściwy dobór partnerów. Innymi słowy: po pierwsze muszę się napić, po drugie mam fatalny gust, jeśli chodzi o facetów."
🗻🗻🗻🗻
"-To nie żarty - zaznaczyła.- Zordon ma naprawdę zrytą pacynę.
- Widziały gały, co brały - odparł.
- Bo złudzeniu się oddały.
- Niby jakiemu?
- Takiemu, że kiedyś zobaczą w tobie człowieka w pełni władz umysłowych."
🗻🗻🗻🗻
" - Upadłam w śnieg... chyba mam... odmrożenia...
- Tym bardziej musisz się ruszyć.
- Zordon...
- No? - rzucił, czując, jak serce podchodzi mu do gardła.
- Jak amputują mi nos... i tak będziesz...
- I tak będę cię kochał - dokończył za nią."
Hej cześć i czołem 👋
Dzisiaj aż 3 cytaty bo.. Cóż, chciałam przepisać całą książkę, jednak nie zmieściłabym się w jednym poście 😅
" Kontratyp" to moja ulubiona część....

Bookmaania | 2019-09-12
Przeczytana: 12 września 2019

Ginie troje polskich wspinaczy, jednak po kilku tygodniach odnajdują kobietę, która brała udział w akcji wspinaczkowej na Annapurę. Zatrzymują ja na granicy nepalsko-tybetańskiej. Po przewiezieniu do kraju zostaje zatrzymana pod zarzutem zabójstwa swoich towarzyszy. Aby samej przeżyć musiała zabić?
Dodatkowo porwanie siostrzenicy Chyłki i pierwsza sprawa prawniczki, która w dziwny sposób łączy się ze sprawą Klary Kabelis.
Joanna Chyłka zostaje zmuszona do poprowadzenia tejże sprawy. Szantaże, niedomówienia i ciągła niewiadoma w tej części doprowadzała do palpitacji i nieustającej gęsiej skórki.
Co tak naprawdę wydarzyło się w drodze na Annapurę? Kto porwał bratanicę Chyłki

Mika | 2019-09-12
Przeczytana: 11 września 2019

Zrobiłam sobie dość długa przerwę w historii Chyłki, w sierpniu kompletując książki na urlop postanowiłam wrócić do tego cyklu i tak zagłębiłam się znów zaczynajac od 5 części. Minął sierpień a z nim cześć 5 i 6 bo po co kupować jedną książkę jak można od razu dwie 😀 i nawet przeszło mi przez myśl że wystarczy już czasu spędzonego z Chyłką. Nie pamietam jaki impuls mnie skłonił żeby jednak dokupić cześć 7 i 8. Dzis przeczytałam ostatnia stronę Kontratypu i poczułam się naprawdę zaskoczona zakończeniem. W sumie to chyba pierwszy raz tak zgrabnie pisarz zaciemnił główny wątek opowieści że finał był dla mnie niespodziewanym spotkaniem. No i co było robić, natychmiast dokupiłem tom 9, trochę jako gest docenienia wysiłków Remigiusza Mroza w pisaniu opowieści ale na pewno dla tego ze jeszcze nie czas rozstać się z Chyłka. Kontratyp czyta się przyjemnie, można pochłonąć sie w tej książce i naprawdę miło spędzić z nią czas, a napewno szybko bo dopiero książka zaczęła się a już skończyła 🙂...