Cejrowski. Biografia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ag2S

Wojciech Cejrowski. Jako nastolatek walczył z systemem komunistycznym. Za udział w protestach po zamordowaniu Grzegorza Przemyka milicja wyłamała mu wszystkie palce u rąk. Wiele lat później - w wolnej Polsce - został skazany za publiczne krytykowanie pijanego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Mimo takich doświadczeń nadal odważnie wyraża swoje poglądy. "Bohater prawej części prawicy,...

"Bohater prawej części prawicy, wcielony diabeł dla wszystkich postępowców. Radykalny antykomunista i równie nieprzejednany krytyk demokracji. Polski patriota i żarliwy katolik o... żydowsko-hiszpańskich korzeniach. Podróżnik, komik, performer. Biznesmen i autor bestsellerowych książek politycznych i podróżniczych, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. A jednocześnie człowiek, który przez 20 lat wyjątkowo skutecznie chronił swoją prywatność przed wścibstwem prasy brukowej i dociekliwością poważnych dziennikarzy. Kim naprawdę jest Wojciech Cejrowski? I ilu ich jest?! Ta książka zawiera odpowiedź." Grzegorz Brzozowicz- autor

"Oto biografia, która nie powinna się ukazać, choć musiała. Oto bohater książki, który podbił serca milionów czytelników, widzów i słuchaczy, mimo że kiedyś został skazany na medialne nieistnienie. Oskarżany za swe poglądy i nietolerancję, pokazał nam jak należy być otwartym i tolerancyjnym wobec innych kultur.
W książce zobaczymy przedsiębiorczego i zaradnego człowieka, który wszystko zawdzięcza sobie. Zdolności do barwnej gawędy zazdroszczą mu wszyscy. Że jest trudny w kontakcie? Nobody’s perfect!" Tadeusz Zysk- wydawca

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/cejrowski-biografia.html

Shimik | 2015-04-10

Wolę książki napisane bezpośrednio przez Wojciecha Cejrowskiego od tych napisanych o nim:) Mimo wszystko można dowiedzieć się z tej biografii ciekawych rzeczy na temat tego niezwykłego podróżnika jakim jest Pan Cejrowski:) Jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się takich ciekawostek to serdecznie polecam lekturę tej właśnie książki:)

szczypiorek5 | 2011-01-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Podobno Wojciech Cejrowski był przeciwny ukazaniu się tej biografii.
Po jej przeczytaniu,śmiem twierdzić ,że nie tylko był "za" ale właściwie sam ją napisał a Pan Brzozowicz dał nazwisko i może coś od siebie.
Bo czy człowiek, który zarabiał na pokazywaniu kolegom sztucznego oka pływającego w szklance przy łóżku dziadka, zarabiający zbieraniem butelek, wiązaniem choinek i dziesiątkami innych sposobów- przepuściłby okazję zarobienia na swojej twarzy po raz kolejny?
Cejrowski opowiada o tym jak wywołał sztuczny popyt w ekwadorskich kantorach na peerelowską złotówkę i ją tam z powodzeniem wymieniał a myślicie ,że wzbraniał się przed biografią za życia?
Wątpię szczerze.
Tym bardziej ,że z tej biografii z "pół życia" (przecież ma dopiero 47 lat!) wyłania nam sie obraz bezczelnego faceta z żyłką przedsięborcy, tupetem i niewątpliwym szczęściem. Faceta , który sam mówi,że czas w którym nie myśli o interesach uważa za stracony.
Sięgnęłam po tę książkę bo cenię Cejrowskiego-...

Hanna | 2015-05-08
Przeczytana: 07 maja 2015

Bardzo byłam ciekawa tej książki i dośc długo ją poszukiwałam. W końcu znalazłam w antykwariacie i szybko zaczęłam ją czytać. Biografię Cejrowskiego oceniam jako dobrą. Czyta się ją ciekawie, szczególnie te rozdziały, które są poświęcone wyprawom do Ameryki Południowej.
Książka jest napisana z poczuciem humoru, rzetelna i interesująca. Poza tym zgadzam się z Wojciechem Cejrowskim, iż jego biografii a raczej powieści biograficznej nie powinno się pisać tak wcześnie, on sam nie chciał by ta książka się ukazała.
Mimo to, polecam, bo naprawdę fajnie się ją czyta.

Hania.

Ida | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Lubię program "Boso przez świat", przeczytałam kiedyś dwie książki W.Cejrowskiego, sięgnęłam więc i po biografię autora tych programów i publikacji. Przyznaję, że jestem pod wrażeniem mnogości zajęć, pomysłów, talentów, rzadko spotykanej przedsiębiorczości i niesamowitego daru "spadania na cztery łapy". WC wszystko to posiada i o tym właśnie jest ta książka.
Można dowiedzieć się, jak doszedł do miejsca, w którym jest aktualnie, jak wzloty i upadki kształtowały jego osobowość. Jak wsparcie rodziny i to, że gdzieś już zaistnieli pomaga w życiu (nie miałam pojęcia, że ojciec Cejrowski z mediami sporo współpracował i pan Wojciech nie był pierwszy z rodziny w tej branży). W jaki sposób stał się osobowością o bezkompromisowym i oryginalnym stylu bycia.
Czytając, myślę, że większość z nas przeżywa swój czas bardziej "jednowymiarowo", takie schematy; rodzina, praca, jakaś podróż, może drobne hobby, a tutaj, w tej biografii tyle wydarzeń, że spokojnie można by obdarować kilka osób i...

Madi | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Książkę fajnie się czyta,bo napisana jest w lekkim stylu i poczuciem humoru jaki prezentuje Pan Cejrowski-odnosi się wrażenie jakby napisał ją sam bohater.
Dzięki niej dowiedziałam się trochę nowych rzeczy z życia WC ,( np.że już jako 5latek umiał zarabiać pierwsze pieniądze,że ojciec jego był znanym jezzmenem),o których nie miałam pojęcie,niektóre trochę bardziej mi naświetliły obraz,ale tak do końca wszystkich spraw nie porusza,np. o małżeństwie Pana Cejrowskiego i dlatego mam taki niedosyt po przeczytaniu.

grzegorzowa | 2011-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2011

Wojciech Cejrowski jest postacią niezwykle barwną i ciekawą. I zapewne, gdyby nie jego poglądy i przekonania, wielbiłabym go od zawsze i na zawsze. Bo jak się okazuje, to całkiem konkretny i obrotny facet.

Wojciech Cejrowski (WC) był przeciwny napisaniu i wydaniu tej książki. Będąc zdania, iż nie powinno się pisać biografii osób żyjących, próbował powstrzymać ukazanie się książki, jednak, jak widzimy... z marnym skutkiem. Z jednej strony, jestem w stanie zrozumieć WC, bo w końcu nikt nie lubi, jak się mu w życiu grzebie i wystawia je na widok publiczny. Z drugiej jednak, WC sam zdecydował się na bycie osobą publiczną, a co za tym idzie - sam wystawił się na widok i zainteresowanie ze strony innych ludzi.

Swą opowieść o Cejrowskim, Grzegorz Brzozowicz rozpoczyna od przedstawienia jego przodków - dziadków i pradziadków. Poznajemy też, co oczywiste, krótką historię jego rodziców - Krystyny i Stanisława, polskiego animatora i działacza jazzowego. W końcu poznajemy i samego Wojtusia...

Marcin | 2015-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2015

Całkiem ciekawa biografia. Dowiedziałem się wiele nowego o panu Cejrowskim. Zwłaszcza o jego dzieciństwie i czasach młodości (swoją drogą z tej książki dowiemy się dlaczego Cejrowski tak nienawidzi komunistów), a i czasy "WC Kwadrans" pamiętam ledwo ledwo jak przez mgłę (dzieciak byłem, pamiętam tylko ten obraz: kowboj w kamizelce z tym swoim kubkiem). Biografia ta odmalowuje nam obraz człowieka przedsiębiorczego, niezależnego, wolnego, charyzmatycznego i do tego będącego wiecznym nonkonformistą. Taki właśnie jest Cejrowski.

Mam jednak kilka zarzutów do tej biografii. Po primo, z tyłu czytamy tak: "...człowiek który przez 20 lat wyjątkowo skutecznie chronił swoją prywatność przed wścibstwem prasy brukowej i dociekliwością poważnych dziennikarzy. Kim tak naprawdę jest Wojciech Cejrowski? Ta książka zawiera odpowiedź." No właśnie nie zawiera! To raczej przegląd zawodowych osiągnięć Cejrowskiego, całej jego drogi zawodowej i tylko niej. Pokazanie pana Wojciecha przede wszystkim jako...

Michał | 2011-03-01
Przeczytana: 01 marca 2011

Biografię Wojciecha Cejrowskiego czytało mi się bardzo przyjemnie. Po pierwsze, znalazłem tam wiele świetnych historii z życia WC, jego ojca i dziadka. Po drugie, jest nieźle napisana. Nade wszystko, jest inspirująca. Od WC można się czegoś nauczyć.

Polecam szczególnie osobom, które lubią Cejrowskiego. Pozostali też pewnie znajdą tam bardzo interesujące fragmenty, ale niekoniecznie muszą się zachwycić.

mircia | 2014-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Niezależnie od tego, czy się z poglądami i poczynanami WC zgadzam czy nie - tak czy inaczej na swój sposób barwna postać WC ciekawi. Jeśli o mnie chodzi, jest to zwłaszcza jego podróżnicza strona. Jednak książka jakoś nie do końca jest tym, czego się spodziewałam. Oczekiwałam podświadomie stylu narracji WC, a tego tu brakowało ze zrozumiałych względów. Ogólnie całość przeczytałam z zainteresowaniem, niektóre fragmenty wciągnęły bardziej, inne niestety mniej albo wcale.
Epilog wprawił mnie w zakłopotanie... Coś tu nie zagrało i wyszło lekko sztucznie.
Ocena ogólna: pozytywna.

Książka.. widać, że pan Cejrowski przyłożył się do jej pisania.. Chociażby po sposobie pisania/języku/stylistyce tekstu.. Widać też, że chciał ukryć wiele szczegółów z życia osobistego (nie ma nic o małżeństwie z Pawlikowską). Czyta się łatwo i przyjemnie, niektóre momenty bawiły mnie do łez. Przedtem czytałam tylko Gringo, teraz złapałam tę pozycję i bardzo mi się podobała