Coś niebieskiego

Autor:
Cykl: Coś pożyczonego (tom 2)
tłumaczenie
romans
typ
papier
gall21
6,8 (3494 ocen i 329 opinii)

Opis książki

Mówią, że czas leczy rany.
Mówią, że lekarstwem na złamane serce jest nowa miłość.
Mówią, że wszystko dobre, co się dobrze kończy.

Życie Darcy w jednej chwili rozpada się na drobne kawałeczki. Narzeczony porzuca ją tydzień przed ślubem, na domiar złego odchodzi z jej najlepszą przyjaciółką. Darcy obwinia obydwoje o rozpad swojego związku, choć sama ma romans i spodziewa się dziecka.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Modliszeg | 2015-04-04
Na półkach: 2015!, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

"Miłość i przyjaźń. To one czynią z nas ludzi, którymi jesteśmy"

Darcy po zdradzie narzeczonego i przyjaciółki postanawia zacząć nowe życie.

Początkowo byłam negatywnie nastawiona do tej książki. Poprzednia część przekonała mnie do sięgnięcia po kontynuację losów bohaterów. Czytałam pierwsze strony z nie małą rezerwą. Główna bohaterka tej części nie była moją ulubienicą, z pewnością dlatego z góry spisałam książkę na straty. Mimo wszystko czytałam. Darcy z aroganckiej i egoistycznej dziewczyny stawała się mądrą, rozważną kobietą. Strona w stronę byłam świadkiem jej metamorfozy. Przeciwności losu, którym sprostała, zmiany jakich dokonała sprawiły, że bardzo ją doceniłam. Darcy zdobyła moje uznanie swoją dojrzałą postawą. Miłość, którą doznała sprawiła, że potrafiła odkryć swoje wewnętrzne piękno. Zasłużyła na szczęście. Poruszyła mnie również kwestia z Rachel. Urzekła mnie poprawa stosunków między kobietami. Ich przyjaźń przeszła próbę, którą ostatecznie przetrwała.

Serdecznie...

książek: 2070
atram_78 | 2009-12-30
Przeczytana: listopad 2009

Bardzo dobra książka!
Wiem, że nie jest to wielka literatura, ale... mnie się podobało i to bardzo! :) Druga część jest chyba nawet lepsza od swojej poprzedniczki.
Polecam jako lekarstwo na jesienną chandrę. Działa! ;)

Dominika | 2014-01-27

Długo szukałam tej książki...trochę się zawiodłam pierwsza część bardziej mi się podobała obraz Darcy jest trochę przerysowany.Wątpię żeby osoba zmieniła się tak diametralnie...Autorka świetnie pokazała że nie można być w życiu niczego pewnym.Mimo pewności siebie Darcy dostaje mocno w skórę...Ale jak zwykle szczęśliwe zakończenie kończy powieść.Czekam na inne nowe książki tej autorki.....

lacerta | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

"Coś niebieskiego" czyta się równie szybko jak jej poprzedniczkę. Szczerze mówiąc mi przypadła do gustu bardziej niż "Coś pożyczonego", być może ze względu na moją niechęć do Rachel, albo dlatego, że od razu byłam zaciekawiona postacią Ethana. Sposób bycia i charakter Darcy był czasami dziwnie śmieszny.
Niestety książka niczym szczególnym mnie nie zaskoczyła. Bez problemu domyślałam się kolejnych wydarzeń. Niemniej czas przy lekturze był mile spędzonym i na pewno pokuszę się o kolejne powieści autorki.

Grażyna | 2010-08-08
Przeczytana: 06 lipca 2010

Tak jak pisałam druga część podoba mi się jeszcze bardziej. Kto nie lubi dobrych szczęsliwych zakończeń?. Metamorfoza jakiej uległa główna bohaterka zasługuje na aplauz.
Polecam

Agnessa | 2010-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2010

Zazwyczaj unikam takiej literatury, ale po "Czymś pożyczonym" musiałam poznać historię z drugiej strony. Nim się zorientowałam, wybiła północ a ja właśnie skończyłam czytać.
Można się zmienić, ale nie każdy ma ku temu warunki. Darcy znalazła się w takim położeniu, że przemiana była kwestią czasu. Ukształtowana przez płytką matkę, polegająca na swej urodzie, wręcz idealnie przygotowana na współczesny świat snobów i pozerów.
Emily Giffin ma lekkie pióro, pisze zwykłym i niewymuszonym językiem. Opowieść z perspektywy Rachel zaczęła blednąć, bo nagle Darcy podjęła niezwykły wysiłek. Można było jej nie lubić i pokazywać "masz babo za swoje", ale naprawdę jej kibicowałam.

Gdyby na świecie było więcej takich Ethanów, byłby on znacznie lepszy.

Książkowo | 2011-10-14
Przeczytana: 25 grudnia 2010

Kontynuacja "Czegos pożyczonego" podobna w swoim klimacie do poprzedniczki. Autorka według mnie wręcz genialnie stworzyła w niej obraz przemiany Darcy.

annadominikaa | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 września 2013

Sięgając po "Coś niebieskiego" spodziewałam się czegoś więcej. Książka mimo, iż jest kontynuacją jednej z moich ulubionych pozycji "Coś pożyczonego" nie umywa się do poprzedniczki. Mimo wszystko nie żałuję poświęconego jej czasu. Trochę pouczająca, ukazująca życiowe błędy głównej bohaterki- Darcy... W końcu najlepiej jest się uczyć na błędach innych.

Znowu to uczucie, gdy nie chcesz skończyć książki, ale umysł Ci podpowiada "Jeszcze tylko jedna strona..." i tym sposobem skończyłam wspaniałą drugą część historii dwóch przyjaciółek. Jestem wzruszona jak można opisać historię, która z pozoru należy do banalnych harlekinów i daleko jej do ambitnych opowieści o miłości.

Tym razem poznajemy bliżej drugą stronę medalu, mianowicie widzianą oczami Darcy. To ta ładniejsza i zgrabniejsza..ma wszystko, urodę, pieniądze, seksapil jakiego mogłaby jej pozazdrościć nie jedna kobieta, jednak życie lubi płatać figle..Głównej bohaterce brakuje przede wszystkim miłości, a jak się z czasem okazuje, również przyjaźni.. dostrzega, że straciła nawet kontakt z własnymi rodzicami. Nie ma nikogo z kim mogłaby podzielić się swoimi przeżyciami odnośnie ciąży..jest załamana i postanawia wyjechać do Londynu, gdzie mieszka jej stary przyjaciel Ethan. W tym momencie książki historia zaczyna się "rozkręcać"..

"Coś niebieskiego" czytałam często w obecności...

Ann | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

(USA) Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się górnolotnej literatury, to typowa proza kobieca, mająca odprężyć.
To moja pierwsza książka Emily Giffin i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ o ile sama historia, to romans, obyczaj trochę dramat, kończy się happy endem i daje to czego od tej kategorii książek oczekujemy. Jednak nie jest w banalna, naiwna i płytka.
Portret psychologiczny głównej bohaterki jest tak wyraziście nakreślony, mam wrażenie że Darcy to prawdziwa postać, dobrze znana pisarce. Przez całą książkę wzbudza sprzeczne emocje.
Cała historia wydaje się być bardzo prawdopodobna, autorka nie koloryzuje, elementy romansu nie są wyuzdane, opisy nie są abstrakcyjne i rozwleczone. Książkę czyta się dobrze i całkiem wciąga.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica