Zdradzona

Okładka książki Zdradzona Amy Meredith
Okładka książki Zdradzona
Amy Meredith Wydawnictwo: Amber Cykl: Dotyk ciemności (tom 4) fantasy, science fiction
Dotyk ciemności (tom 4)
Betrayal
Amber
2011-11-17
2011-11-17
Agnieszka Myśliwy
Cienie demony magia zło

Świetna paranormalna historia dla nastolatkow. Szybko się czyta.

Świetna paranormalna historia dla nastolatkow. Szybko się czyta.

Książkę naprawdę można przeczytać jednym tchem. Polecam tą serię! ❤️

Książkę naprawdę można przeczytać jednym tchem. Polecam tą serię! ❤️

Ta książt jest również ciekawa jak pozostałe części. Dla mnie może i jest najlepsza, chociażby dlatego, że sielanka zamienia się w prawdziwe życie przynajmniej w części przyjacielsko-miłosnej. Prawdziwe kłótnie i niedowierzanie.
Dopiero pod koniec okazuje się, że demon maczał we wszystkim swoje szpony.
Mnie bardzo się podobała, dlatego polecam.

Dopiero pod koniec okazuje się, że demon maczał we wszystkim swoje szpony.
Mnie bardzo się podobała, dlatego polecam.

Przeczytałam całą serię i z czystym sumieniem mogę polecić te cztery tomy. Niska ocena wynika z tego,iż dla mnie te historie były za krótkie. Można je było bardziej rozpisać by za szybko nie można się było zoriętować jak się skończy. Jedkaj obraz bohaterów bardzo ciekawie przedstawiony. Trochę nastoletniej głupoty jak i trochę powagi. Polecam.

Na wyluzowanie się nadaje się.
Akcja szybko się toczy, wszystkiego można się z resztą domyślić, a wszystkie historie dzieją się tego samego roku, a nawet półrocza.
Mimo wszystko wciągnęłam się ;)

Na wyluzowanie się nadaje się.
Mimo wszystko wciągnęłam się ;)

Ostatni tom z tej serii i jestem trochę zawiedziona bo książka jest za krótka. Przydały by się kolejne części.

Dom nocy - wspaniała przygoda. Czytałam całą serię kilka lat, czekając na każdy kolejny tom.
Teraz chodzę na jogę i moje zamiłowanie do ciemnych, mrocznych klimatów przeminęło.
Dla wszystkich osób zakochanych w literaturze o wampirach - ta pozycja jest obowiązkowa.

Czasami kończę niektóre książki tylko po to, aby je skończyć i zaznaczyć w liście jako przeczytane...

Kiedy zaczynasz czytać jakąś książkę tak naprawdę nie wiesz co cię czeka. Powody, dla których po nią sięgnąłeś są różne: ładna okładka, chwytliwy tytuł, ciekawy opis, duża liczba ocen, czy też polecające komentarze. Ale to, czy powieść ci się spodoba zależy tylko od twojego gustu.
Jeśli okaże się, że dana książka nie jest tym na co miałeś nadzieję, stajesz przed wyborem: porzucić?, czy kończyć?

Dotyk ciemności to seria zwykła. Prosta, przeciętna, nijaka, nieskomplikowana i niewymagająca. To seria, która mogłaby się sprawdzić w przypadku młodego, początkującego czytelnika, który dopiero raczkuje w czytelnictwie i szuka jedynie rozrywki. Byłaby dobra dla kogoś, kto nie przejmuje się tym czy autor potrafi zaskoczyć, buduje interesujące relacje między bohaterami, tworzy niezwykłe charaktery i posługuje się bogatym językiem.
To seria, która dla czytelnika z kilkuletnim stażem wyda się nudna i mało porywająca.
I choć Zdradzona spośród tej serii wydaje się najmniej przynudzającą pozycją, która momentami miała okazję rozwinąć malutkie skrzydełka, to wygląda na to, że jest także częścią tej serii, na którą jestem już zdecydowanie za stara...

Nic nie jest tak jak powinno być. W jej krwi płynie krew demona. Jess idzie Eve na bal maturalny, a do tego musiała odklepać sukienkę, żeby Jess mogła ją kupić.Pierwsza kłótnia z Lukiem. Zakon stworzył barierę, żeby Eva nie mogła opuścić miasta. A do tego martwe zwierzątka pojawiające się w mieście. Eve coraz bardziej jest sfrustrowana i daje upust przez co pali las. Luke i Jess mają wątpliwości czy ich przyjaciółka nie ujawnia swojej mroczniejszej strony. Przyjaciółki pokonują kolejnego demona i uważają, że znowu uratorwały miasto, a to dopiero początek. W mieście pojawia się Alanna, która staje po stronie Evy co zadziwia wszystkich. Kiedy sukienka Jess zostaje zniszczona podejrzenie pada na Simona jednak potem wszystko wskazuję na Eve. Lukowi zostaje ukrodziony miecz do walki z demonami i też podejrzewa swoja dziewczynę. Dochodzi do poważnej kłótni, którą jeszcze bardziej podsyca nalot sępów i zranienie Petera. Eva z Jess godzą się i zostają odwiezione do siedzimy Zakonu. Nagle wszystko się wyjaśnia. Demonem okazuję się jeden z członków zakonu. Eve jak zawsze staje na wysokości zadania i znowu zwycięża w walce z demonem. wykorzystuje do tego miłość, która darzy przyjaciół. Jest to ostatnia część cyklu. Książka miła w czytaniu, bez szczególnego polotu. Jednak cały cykl tworzy ciekawą opowieść o wiedźmie, która ratuje swoje miasto wraz z przyjaciółmi.

Myślałam że zakończenie będzie ciekawsze i że będzie się działo wiecej... A tu akcja wolno się zaczynała, trochę książkę się męczyło. Jako 4 część trochę bohaterzy mnie już nudzili. Szczerze powiedziawsz to nie mogłam się doczekać końca książki 🙈

Dodaj cytat z książki Zdradzona