Anioł

Angel
978-83-241-3761-9
Anioł, miłość
AleksandraO7

Zakazane uczucie dziewczyny-anioła rozdartej pomiędzy niebem a piekłem w powieści napisanej przez siedemnastolatkę. Najbardziej bała się, że nigdy się nie zakocha. Kiedy się zakochała, musiała zacząć się bać… Zabytkowe mury Viterbo kryją tajemnicę: istnienie aniołów – pięknych jasnowłosych istot, które od wieków żyją wśród śmiertelnych mieszkańców miasta. Siedemnastoletnia Vittoria jest inna:...

Najbardziej bała się, że nigdy się nie zakocha.
Kiedy się zakochała, musiała zacząć się bać…
Siedemnastoletnia Vittoria jest inna: nie ma skrzydeł i czuje się obca nawet we własnej rodzinie. Wciąż zadaje sobie pytanie, do którego świata należy, choć jej życie płynie na pozór zwyczajnie, wypełnione szkołą, przyjaciółmi i kłótniami z siostrą.
Ale kiedy do miasta przyjeżdża Guglielmo, tajemniczy chłopak o magnetycznych oczach, Vittoria odkrywa, że miłość, o której tak marzyła, może okazać się najgorszym z demonów…
Miłość jest Demonem.

exaleksandras | 2013-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2013

Historia banalna i przewidująca. Dziewczyna poznaje miłość swojego życia, tajemniczego mężczyznę z intensywnym spojrzeniem, gdy nagle okazuje się, że ich uczucia są zabójcze, że nie mogą być ze sobą... Bla,bla,bla. Takie opowieści prześladują nas na każdym kroku i cóż się dziwić, najzwyczajniej w świecie nudzą i niejeden czytelnik przysnął czytając te oklepane już bajeczki.
A zapowiadało się tak pięknie...

creatures | 2013-05-10
Przeczytana: 05 maja 2013

Muszę przyznać się ,że nie myślałam aby tak młoda pisarka napisała tak fajną książę.Byłam w szoku ,zatraciłam się w nią od pierwszej strony .

Nie mogę się doczekać następnej części .

WampirkaJustynka | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Bardzo przyjemna i lekka książka. Czyta się szybko i można polubić główną bohaterkę. I oczywiście jest jeszcze Guglielmo. Polecam !!!

Urmurmina | 2014-03-26

Książka prosta, łatwa i przyjemna, a do tego ciekawa. Interesująca opowieść o anielskiej dziewczynie Vittori, zupełnie niepodobnej do innych aniołów (z wyglądu, ale i czasem charakteru). Motyw zakazanej miłości i sama postać Guglielma są bardzo fajnie pokazane. Historia pełna prawdziwych problemów i niebezpieczeństw, a nie przesłodzonej naiwności z błyszczykiem i bicepsem w tle. 17-letnia (wtedy) pisarka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, książka jest warta przeczytania.

monishka90 | 2014-06-16
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pojawia się klasyczny schemat: dziewczyna, która nie może być z chłopakiem, bo pochodzą z różnych światów, w tym przypadku ona - Anioł, on - Demon. Ogólnie rzecz biorąc książkę czytało mi się przyjemnie. Zakończenie zostawia niedosyt, choć możliwe, że miało pozostać kilka nierozwikłanych wątków jako wstęp do następnej części, która od moment wydania "Anioła" w 2009 nie powstała.

lucy | 2013-11-23

"Czy miłość do anioła może być przeklęta? "

Osobiście zdarza mi się czytać książki o aniołach i zakazanej miłości człowieka do nich. Jednak nie dawno bliska osoba podarowała mi książkę pt. "Anioł" Dorotei De Spirito.
Czytając opis zauważyłam, że książkę tą napisała osiemnastolatka. Stwierdziłam, że zaryzykuje i przeczytam, chodź w głębi duszy bałam się,że to następna "opowiastka" o nieszczęśliwej miłości.
Po opisie łatwo stwierdzić, że to następne odbicie dość infantylnych książek o aniołach, jednak przekonałam się, że kiedy przeczytam sama i poczuje uczucia towarzyszące mi przy czytaniu powieści, dopiero wtedy mogę dać opinię.
Siedemnastolatka Vittoria mieszka w mieście Viterbo, które kryje niezwykłą tajemnice. Pośród zwykłych i nudnych ludzi skrywają się piękne istoty. Vittoria właśnie jest taką postacią, lecz los trochę ją skrzywdził, gdyż nie posiada skrzydeł,a co za tym idzie nie czuje się swoja nawet w rodzinie. Nagle życie dziewczyny odmienia się po poznaniu...

Klaudyna | 2010-11-07
Przeczytana: 05 listopada 2010

Miałam cichą nadzieję, że sięgając po tę książkę, znajdę w niej wyjątkową historię, do której nie raz powrócę. Niestety moje oczekiwania do końca się sprawdziły. Dlaczego? Już się tłumaczę.

Na plus zasługuje jedynie tematyka. Miło jest znaleźć w księgarni książkę, która jest o czymś innymi niż o wampirach. Historia aniołów żyjących wśród ludzi w jednym z włoskich miasteczek wydaje się być fascynująca, bo z czymś takim się nie spotkałam (chyba, że mi pamięć szwankuje). Zabrałam się ochoczo do czytania, zastanawiając się jak potoczą się losy główniej bohaterki. W trakcie lektury mój zapał lekko zgasł, a pod koniec byłam zawiedziona.

Książka to nie tylko ciekawa opowieść, ale także sposób w jaki się ją przedstawia. Pomijam fakt, że jest ona oparta na bardzo popularnym, w literaturze młodzieżowej, schemacie: ona i on z dwóch różnych światów i teoretycznie nie mogących być razem. Ona przy każdej okazji zachwyca się jego cudowną urodą (nawiązanie do "Zmierzchu"), on jest tajemniczy i...

edwarella | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Nie jestem już od paru lat nastolatką, a muszę się przyznać, że zakochałam się w tej książce. Urzekła mnie fabułą, klimatem i swobodnym językiem. Główna bohaterka zaimponowała mi, nie denerwowała, a wręcz przeciwnie wzbudzała miłe odczucia.
Guglielmo - idealny męski bohater powieści paranormal romance. Przypomniał mi za co tak bardzo kochałam tego typu książki - przystojny, tajemniczy, wciągający, czasami irytujący, a czasami romantyczny.
Autorką "Anioła" jest 17-latka! Jestem pod ogromnym wrażeniem języka (jak na 17-latkę to naprawdę bogate słownictwo, piękne fragmenty, ciekawe przemyślenia i mądre "rady"). Dzięki niej spędziłam mile czas, mogąc się odprężyć przy naprawdę dobrej lekturze :)
Dałabym 8 gwiazdek gdyby nie "spadek formy" pod koniec książki. Niby akcja nadal była szybka i wciągająca, ale czegoś mi brakowało. Pare rozdziałów było przesiąkniętych miłością, co spowodowało spowolnienie fabuły, przesłodziło ją. Dlatego 7 gwiazdek - bo to BARDZO DOBRA książka. Polecam...

Priada | 2011-11-24
Przeczytana: 21 listopada 2011

Książka trochę klimatem podobna do "Zmierzchu" więc polecam to wszystkim fanom książek słynących z mroku i świata cienia. W tym jednak różnica że bohaterką jest 17-letnia dziewczyna która jest aniołem...nie w całości, jest wybrakowana nad czym ubolewa. Jej rodzina jest grupą doskonałych aniołów i często nie mówią jej wszystkiego twierdząc że i tak nie zrozumie. Inną postacią jest demon bardzo przystojny i po uszy zakochany w dziewczynie- nie aniele. Cała historia pochłania do reszty bo są również akcje mrożące krew w żyłach. Chciałabym zobaczyc zekranizowaną wersję tej opowieści.

Canis | 2012-11-30

Na "Anioła" trafiłam zupełnie przypadkiem - poszłam do biblioteki po zupełnie inną książkę, a już odchodząc, zauważyłam przyciągającą okładkę dzieła Dorotei De Spirito. Podniosłam ją, obróciłam i niedbale rzuciłam okiem na opis okładki, jedynie przebiegając pierwszą linijkę opisu. "Jeszcze to i nareszcie nie zawracam pani głowy." - rzuciłam do bibliotekarki i uśmiechnęłam się. A bo co mi tam? Jedyne co mi grozi to po przeczytaniu lekki dół z zawiedzenia.

Naszą główną bohaterką jest Vittoria - anioł bez skrzydeł. Normalna nastoletnia dziewczyna, chodzi do szkoły, ma swoich przyjaciół, "których kocha" (jak w kółko to powtarza), siostrę, kochających rodziców. Czy czegoś jej brakuje...? Tak, bardzo boi się, że nigdy się nie zakocha. Jednak sama nie ma pojęcia, że o mało nie wjeżdżając skuterem w pewnego chłopaka rozpoczyna się jej wielka przygoda z demonem, "połączonych jak Romeo i Julia niebezpieczną miłością" - jak głosi nam opis z tyłu okładki.

"- To jest ten chłopak, którego o...