Polowanie

Okładka książki Polowanie Amy Meredith
Okładka książki Polowanie
Amy Meredith Wydawnictwo: Amber Cykl: Dotyk ciemności (tom 2) fantasy, science fiction
Dotyk ciemności (tom 2)
The Hunt
Amber
2011-02-08
2011-02-08
cienie zło demony

Kurcze spodziewałam się lepszej kontyunuacji. Miałam nadzieję że w tej części akcja będzie się toczyła szybciej,będzie więcej nie wyjaśnionych zjawisk, a do tego jakiś zakazany romans... A tu niestety trochę wieje nudą a szkoda bo można by bardziej rozbudować ten świat i nadać mu trochę pazura... Niestety akcja ty wlecze się bardzo wolno, do tego bohaterowie nie umią powiedzieć wprost co czują i jak do tego dążyć, brak sekretów i życia jakiegoś innego po za demonami i strzelającym ogniem. No trochę się zawiodłam...

Książka podobała mi się, jednak nie jest rewelacyjna. Ev musi uporać się z piekielnymi ogarami, a Luke dostaje miecz, dzięki któremu może zabijać demony. Wszystko wydaje się super, jednak jest kilka „ale”... Moim zdaniem Jess próbuje jak najbardziej zwrócić na siebie uwagę. Przy każdej możliwej okazji narzeka na to, że Ev jest Wiedźmą, a to że Luke dostał mieczyk, którym może zabijać demony, a to że nie jest nikomu potrzebna. To się zaczęło robić irytujące. Jednak dobrnęłam do końca i jest tak jak z poprzednią częścią - nie żałuje, że ją przeczytałam.

Muszę przyznać, że ta część moim zdaniem jest lepsza od pierwszej, chociażby dlatego, że główne bohaterki wydają się być mniej puste. Teraz dużo myślą o innych, a nie ciągle o sobie i swoim wyglądzie.
Oczywiście dla miasteczka wydarzenia w tej części są bardziej przygnębiające i bohaterowie żyją w ciągłym strachu.
Podoba mi się kiełkujący wątek miłosny i jestem zaciekawiona jak to się rozwinie.
Polecam

Podoba mi się kiełkujący wątek miłosny i jestem zaciekawiona...

Nope, nada, niet, nicht, nigdy więcej.
Książka przewidywalna do ostatniej strony, w całej książce był chyba tylko jeden plot twist którego się nie spodziewałam był jednak bardzo ważny dla fabuły i chyba to uratowało książkę przed całkowitym zjechaniem.
Nie mogę jednak powiedzieć że jestem rozczarowana książką, po przeczytaniu pierwszej części nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego. Charakter postaci i ich miłe przekomarzanie jest bardzo miłą częścią tej książki i chyba skończyłam tę książkę tylko dla odzywek Luke'a.
Ogólnie rzecz biorąc druga część jest napisana tak jak pierwsza. Żadnych niespodzianek.

Nope, nada, niet, nicht, nigdy więcej.

Fajna seria młodzieżowa, czytało się całkiem przyjemnie

Fajna seria młodzieżowa, czytało się całkiem przyjemnie

Drugi tom Eve, Jess i Luka również pozytywnie mnie zaskoczył. Demoniczne psy zawładnęły miastem, a trójka przyjaciół świetnie sobie kolejny raz poradziła. Dobrym pomysłem było, aby włączyć motyw śmierci bliskich oraz czarny charakter wśród śmiertelników. Spowodowało to jeszcze większy dreszczyk emocji. Tak samo jak w pierwszej części autorka wykazała się humorem jeśli chodzi o powagę wyglądu u nastolatków. Ten tom pokazuje również o sile przyjaźni i lojalności między 3 głównymi bohaterami oraz o problemach młodzieńczej miłości. Ciekawym wątkiem również jest ujawnienie się Zakonu oraz tajemnicze badania nad krwią Eve. Opowiadanie wciąga i chce się więcej.

1970

Łojej, jest coraz gorzej. Nieporozumieniem było oddanie głosu Luke'owi, który ciągnie powieść jeszcze niżej niżby można oczekiwać. Akcja nie ma sensu, bohaterowie wesoło sobie po książce latają, udając, że wiedzą, co robią, a w przerwach próbują przekonać czytelników, że jest jakiś sens czytania o nich.

Ta część wydała mi się bardziej rozwinięta, zabarwiona krwawymi szczegółami, które bardzo mi się podobały. Fabuła ciekawie rozwinięta, w niektórych momentach można się pośmiać.

Muszę przyznać że książkę czytało się lepiej niż pierwszą część. Widać postęp autorki w umiejętności pisania. Historie nie są już tak przewidywalne. Część trzecia zapowiada się ciekawie :)

Fajna opowieść dla młodzieży. Szybko się czyta.

Fajna opowieść dla młodzieży. Szybko się czyta.

• 2011