Ukąszenie

Cykl: Ród Argeneau (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Quick bite
Wampiry Argeneau
Nicole Chloe

Czy to gorący chłopak jest przywiązany do łóżka Lissianny Argeneau? Nie jest deserem - jest głównym daniem! Lissianna spędziła wieki usychając z tęsknoty za Panem Właściwym, i to nie tylko dla szybkiej przekąski, a ten seksowny facet, którego znalazła w swoim łóżku wyglądał jakby mógł być potencjalnym kandydatem. Ale była też inna, bardziej natarczywa kwestia: jej skłonność do mdlenia na widok krwi... szczególnie denerwujące dziwactwo jak na wampira. Jej matka myśli, że zna idealne rozwiązanie i serwuje jej terapeutę na srebrnej tacy (albo co najmniej żelaznym, kutym łóżku). Oczywiście nic nie szkodzi, że ten psycholog ma przepysznie wyglądającą szyję.

Ale która zimnokrwista wampirzyca mogłaby odpuścić sobie ugryzienie takiego kąska? Doktor Gregory Hewitt całkiem szybko wraca do siebie po szoku wywołanym obudzeniem się w obcej sypialni, gdzie widzi piękną kobietę chętną zafundować mu dziką noc namiętności. Czy to jednak możliwe, by niezły lekarz znalazł prawdziwą miłość z hemofobiczną wampirzą lisicą, czy będzie raczej smacznym posiłkiem? To pytanie w które doktor Greg może być skłonny zatopić swoje zęby... jeśli tylko sprawi, by Lissianna go ugryzła.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Marta | 2019-03-24
Przeczytana: 23 marca 2019

Nie wiem jak zacząć... żadna książka mnie jeszcze tak nie rozczarowała, wkurzyła, zatkała i poirytowała.

Ta opinia JEST SPOILEREM, ale myślę, że warto się upewnić przed zakupem/ przeczytaniem, że na pewno chcesz przez to drogi czytelniku przechodzić.

Przybliżenie fragmentu, w którym główna bohaterka została ugodzona drewnianym kołkiem w pierś (nie jestem w stanie dokładnie zacytować, ponieważ obecnie nie mam książki przy sobie):
"Greg był roztrzęsiony widokiem ukochanej, która z sekundy na sekundę traciła życie. Wiedział, że muszą uciekać, wiedział, że musi jej jak najszybciej pomóc, ale przede wszystkim musiał się ubrać"....
CHYBA NIE MUSZĘ KOMENTOWAĆ.

TAKICH DEBILNYCH MOMENTÓW JEST W TEŻ KSIĄŻCE W NADMIARZE.

CHOCIAŻBY GŁÓWNI BOHATEROWIE UCIEKAJĄCY NA DAMCE...NA ROWERZE... GDY ZARAZ ZA NIMI JECHAŁA RODZINA DZIEWCZYNY SPORTOWYM, DROGIM AUTEM, WIĘC ŻEBY UCIEC RODZINIE, PORZUCILI ROWER NA ŚRODKU PODJAZDU.
CO NA TO RODZINA? OCZYWIŚCIE NIE PRZEJECHALI I NIE DOGONILI...

Michal Zacharzewski | 2018-11-18
Przeczytana: 22 września 2018

Znane z ludowych legend wampiry były paskudnymi stworami, które wychodziły nocą z trumien i rzucały się na ludzi, by wyssać z nich krew. Jednak już Dracula Brama Strokera pociągał kobiety. Oczarował Minę Harper, uwiódł ją i w ogóle zachowywał się paskudnie. W tym kontekście nie dziwi zupełnie to, co czytamy w Zmierzchu. Ani tym bardziej w Ukąszeniu.

Wampiry z tej ostatniej powieści – pierwszego typu cyklu Ród Argeneau – żyją współcześnie i przypominają normalnych ludzi. Pracują, jeżdżą samochodami, chodzą na zakupy. Tyle że żywią się krwią. Na ogół kupują ją w foliowych woreczkach tam, gdzie zaopatrują się też szpitale. Tylko czasami zmuszone są skorzystać z żywego dawcy. Zawsze jednak pobierają jej tyle, by człowiekowi nie zaszkodzić, a następnie za pomocą swoich mocy wymazują mu nieprzyjemne wspomnienia z głowy.

Full:

Joanna | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Po romansie paranormalnym nie spodziewałam się zbyt wiele i miałam rację. Czyta się szybko i przyjemnie, w głowie raczej długo nie zostanie :)

Fabuła dość ciekawa: wampirzyca Lissandra na urodziny dostaje psychologa - ma ją wyleczyć z fobii, Lissi mdleje na widok krwi. Dochodzi do pomyłki, solenizantka jest przekonana że Greg jest jej urodzinową kolacją. Następuje szereg komplikacji, intryg i zabawnych sytuacji, w które zamieszane są również rodziny bohaterów. Zakończenie jest łatwe do przewidzenia...

Ale w tego typu książkach właśnie tak ma być. Polecam.

RedSonja | 2018-02-24

Uwielbiam;)

książek: 2019
Efemeryda | 2017-07-14

Całkiem humorystyczny romans paranormalny dla dorosłych. Fobia głownej bohaterki tomu cudowna. Nadopiekuńcza mamusia miodzio.
Dawno się tak nie ubawiłam.

ZaczytanaGóralka | 2017-06-16

Kocham. Wielbie. Ubóstwiam. Dwa dni i już wiem, że chce kolejne części Sagi Rodu Argeneau !

Wiola | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Przyjemnie się ją czytało. Autorka ma taki styl pisania jaki ja bardzo lubię, ale bohaterowie momentami mnie irytowali. Miałam wrażenie, że są to dzieci/nastolatkowie, a nie dorośli lub (w przypadku wampirów) kilkusetletnie stworzenia! Mimo wszystko z przyjemnością sięgnę po 2 część!

Szczerze powiem, nie wiem jak udało mi się dobrnąć do końca.
Już od początku jak dla mnie nie ma akcji, a co więcej nie jest interesująco.
Właściwie jedyne co mogę pochwalić to styl autorki, który jest bardzo fajny, niestety w połączeniu z jej pomysłem wyszedł jakoś biednie.
I ciągle wleką się za Lissianną tabuny kuzynów, jak tak teraz myślę, to coraz więcej faktów wydaje mi się też irytujących.

rid1625 | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Głupkowata książka o ładnej okładce, żenujące poczucie humoru i takiż styl pisania autorki. Na pewno nie sięgnę po inne pozycje pani Lynsay.

Avery22 | 2016-08-30

Jedno ukąszenie to zdecydowanie za mało...
Dopiero zaczęłam czytać, a.... już mi się podoba. Lekka, przyjemna, idealna na wieczorne czytanie. Polecam