Srebrna kula

Tłumaczenie: Marta Czub
Cykl: Kitty Norville (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Kitty and the Silver Bullet
Maciej

Audycja radiowa Kitty dla paranormali osiągnęła szczyt popularności, a Kitty ma wreszcie chłopaka, który ją rozumie. Ale to tylko cisza przed burzą. Kitty wraca do Denver – wprost w łapy wrogów, którym niedawno uciekła. Co gorsza wygląda na to, że szykuje się wojna między dwoma najstarszymi wampirami w mieście. Czy zagrozi wszystkim paranormalom? Czy żeby ochronić swoją miłość i siebie samą, Kitty będzie musiała opowiedzieć się po jednej ze stron? I zrobić coś, czego nienawidzi najbardziej…

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

PolkaPati | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Tak jak poprzednie części, tak i ta mnie nie zawiodła. Kitty zawsze coś ma w zanadrzu by postawić czytelnika przed ciekawą akcją. Tym razem mamy do czynienia z wojną mistrzów wampirów i likantropów. Zawrotna akcja, sceny opisane bardzo szczegółowo i miłość...
To co lubię najbardziej :) szkoda że to ostatnia część którą przełożono na język polski, na pewno jak zostanie wydana kolejna część będzie w mojej biblioteczce :)

| 2018-04-08

Opinia dotyczy serii:

Kitty i nocna godzina
Cykl: Kitty Norville (tom 1)

Kitty i nocny Waszyngton
Cykl: Kitty Norville (tom 2)

Wakacyjne noce Kitty
Cykl: Kitty Norville (tom 3)

Srebrna kula
Cykl: Kitty Norville (tom 4)

Kitty - czyli postać można powiedzieć wyjęta z komiksów gdzie wraz z pełnią księżyca przemienia się w wilka i musi się wybiegać w lesie a o poranku staję się na nowo człowiekiem i jakby nigdy nic idzie do pracy, ale to nie jest historyjka do opowiadania to dzieje się na prawdę i nie przeszkadza w codziennych obowiązkach, no może trochę xd :-)

Losy Kitty komplikują się w chwili gdy zostaje ugryziona i jej życie zostaje zmienione... Musi nabrać nowych nawyków dzięki którym będzie mogła normlanie funkcjonować jako człowiek ale również jako swoje "Drugie JA" czyli wilczyca.

W serii z naszą Wilczą Bohaterką nie zabraknie NAM:

- Elementów fantasy połączonych ze współczesnym życiem w cywilizacji
- Prawdziwa przyjaźń - CZY jednak zawszę "#FakeFriend :-(
-...

Annie_28 | 2013-09-06
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Powiedzmy sobie szczerze, nie tak wyobrażałam sobie czwarty tom jednej z moich ulubionych serii, ale przynajmniej dowiedziałam się dlaczego cykl "Kitty Norville" zyskał sobie moją sympatię. Ale może zacznę od początku...

Długo mi zajęło sięgnięcie po "Srebrną kulę". Myślę, że miałam cichą nadzieję, że wydawnictwo Amber przetłumaczy kolejny tom, ale widocznie podobnie jak ostatnim razem, na kolejną część przyjdzie nam trochę poczekać, a dodam, że w Stanach po premierze jest już dwunasty tom!

Gdy rozpoczęłam lekturę nic nie wskazywało ogromnej tragedii, gigantycznego ciosu wymierzonego prosto we mnie. Kitty wraz z Benem odwiedzają Cormaca w więzieniu, a po jakimś czasie wilkołaczka znów pakuje się w kłopoty nadprzyrodzonych. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie jeden mały szczegół... Cormac, a konkretnie jego brak. Postać wnosząca do książki najwięcej uroku, humoru i emocji w tej części pojawia się zaledwie dwa razy. Cały czas miałam nadzieję, że w jakiś sposób uda mu się zbiec i...

"Pojechałam na południe. Kiedyś już tak zrobiłam. Uciekałam, opuściłam swoją rodzinę, Pokrętło, wszystko. Musiałam zadać sobie pytanie: co było tak ważne, tak traumatyczne, że warto było z tego powodu wszystko porzucić?"

Wreszcie doczekałam się kolejnej części o przygodach Kitty, zmiennokształtnej. W "Srebrnej kuli" dużo się podziało. Kitty wróciła do Denver i rozpętała nie małe piekło. Jednak pod koniec dwie rzeczy nie uległy zmianie: Cormac dalej siedzi w więzieniu, a Kitty i Ben są razem. Ba! - SPOILERY! - Ben oświadczył się Kitty, która do tego jest samicą alfa o wiele większego stada, niż na początku. Nie mam nic do Bena, ale...wolę o wiele bardziej Cormaca od naszego prawnika. Nawet z jego wąsikiem. Zmienił się również mistrz wampirów w Denver i pojawiły się nie małe kłopoty. Oczywiście, nie zabrało Carla i Meg, których nie lubię okropnie. Na szczęście, w kolejnych częściach już ich nie zobaczymy. Chyba, że, jako duchy objawią się Kitty.
Mimo wszystko czwarta część podobała...

Here kitty, kitty…
Oszaleję, jeśli nie dostanę kolejne części.
Moje serce rozdarte jest między Cormakiem i Benem, z każdą kolejną kartką stwierdzam, że adoruje ich równomiernie, zatem końcówka wywołała na mojej twarzy niezwykle szeroki uśmiech. To jest ten gatunek lektury, który czyta się z rozkoszą i przyjemnością i radością dla tego, że czas spędza się przy tym niezmiernie miło i wciągająco.
Moja babska natura odezwała się w pewnym momencie, każąc mi, co chwila ryczeć już do końca książki.
Bardzo polubiłam przygody Kitty, która nie wie, co to znaczy nie pakować się w kłopoty. Najwyraźniej kłopoty kochają koteczki.
Ten koteczek zaś bardzo czeka na tom piąty!

Magdalena-cherry | 2015-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Niestety nie mogłam załapać się na 3 cześć to zabrałam się za 4...hmm albo już wyrosłam albo się znudziłam nasza bohaterką bo miałam już jej serdecznie dość! Strasznie mnie irytowała ta cała Kitty. Poprzednie książki też mnie za bardzo nie zachwyciły. Chociaż po przeczytaniu tej części można spodziewać się kolejnej itd, itd...

Czarna666 | 2016-03-21
Przeczytana: 20 marca 2016

Kitty Norville i kłopoty to elementy nierozłączne i wiedzą o tym doskonale wszyscy miłośnicy serii. Świetna część, wciągająca od początku i trzymająca w napięciu do samego końca. Fabuła jak zawsze przepełniona nieoczekiwanymi wydarzeniami, nadprzyrodzonymi mocami i mnóstwem wrażeń. Jednym słowem - rewelacja!

AGRI1 | 2012-05-09
Przeczytana: 09 maja 2012

Ta książka,jak i poprzednie części,to odskocznia od wszystkiego.To nic że znowu pojawiają się istoty z horroru,czyta się zdecydowanie dobrze.
Można się trochę pośmiać i odskoczyć od wszystkiego co nas otacza.
Polecam jako przerywniki pomiędzy....

Jakoja | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: sierpień 2014

Podczas lektury zastanawiałem się kiedy bohaterka wpadnie w depresję. W moim odczuciu ukazane cierpienie wewnętrzne zupełnie nie licuje z tym czym Kitty jest.
Ogólnie taka sobie historyjka o wampirach i wilkołakach, żadnego mistycyzmu, żadnej tajemniczości. Nie pasowała mi.

Panna15 | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Książka szczerze mówiąc wcale mnie nie zaskoczyła. Wojna wampirów? Wiedziałam że tak będzie. No ale cóż... gdy tylko zobaczyłam ją, stwierdziłam że będzie taka jak poprzednie... cudowna. Ale niestety jest tylko bardzo dobra. W każdym bądź razie polecam ;)