Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Cykl: Felix Net i Nika (tom 1)
Wydawnictwo: Powergraph
1 131
przygoda

Trójka warszawskich gimnazjalistów rozpracowuje gang znikających złodziei. Znajdziecie tu codzienne, szkolne problemy i niecodzienne przygody, komputery, wynalazki, duchy i opowieść o przyjaźni, o jakiej wszyscy marzymy.

źródło opisu: Wydawnictwo Powergraph, 2004

źródło okładki: www.powergraph.pl

guciowalen | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

W ostatnim czasie przeczytałam powyższą książkę. Jest to lektura w szkole podstawowej. Książka została napisana w 2004 roku co oznacza, że niektóre fakty są już nie aktualne np. bohaterowie chodzą do 1 gimnazjum a nie do 7 lub 8 klasy.
Trudno określić rodzaj książki, ponieważ jest tam wiele przeplatających się wątków. Można powiedzieć, że łączą elementy: science fiction, fantasy i powieści obyczajowej.
Książka opowiada o trójce tytułowych bohaterów którzy całkiem przypadkowo sprawiają, że ich życie ciekawe i pełne przygód.Ciekawe jest, że każdy z paczki przyjaciół ma poza szkołą zupełnie inny świat, a mimo tych różnic zaprzyjaźniają się. Każdy z nich ma jakieś ciekawe umiejętności: Felix kocha roboty i umie skonstruować różnego rodzaju urządzenia, Net uwielbia komputery i umie zaprogramować niesamowite rzeczy, Nika natomiast to niby biedna dziewczynka, ale ma tak zwaną "kobiecą intuicje". Trzej bohaterowie spotykają się w szkole i zaprzyjaźniają. myśle, że to, że książka była...

Gretta | 2019-10-13
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 13 października 2019

Czytałam tę książkę właściwie "zawodowo" - dzieci, z którymi pracuję przerabiają ją w szkole jako lekturę. Z tego względu patrzę na nią pod kątem bardziej "nauczycielskim" i... nie wypada to patrzenie zbyt korzystnie.
Ok, cieszę się że do kanonu lektur dopuszcza się coś współczesnego i młodzieżowego, ale... dlaczego akurat to? Rynek książki dziecięcej pięknie nam w kraju rozkwita i coraz więcej jest pozycji świetnie napisanych, z głębokim, wartościowym przekazem. A "Gang niewidzialnych ludzi" nie ma moim zdaniem za bardzo ani jednego ani drugiego. Ale konkrety.

- Chaotyczna akcja, bardzo dużo wątków, z których większość w zasadzie do niczego nie prowadzi (jak scena ze Świętym Mikołajem), a tylko szatkuje ciąg wydarzeń i utrudnia utrzymanie napięcia.

- Misz-masz bardzo dosłownego realizmu, fantastyki i science fiction czasem się sprawdza, ale czasem jest kuriozalny.

- Główni bohaterowie w zasadzie nie mają żadnych szczególnych cech charakterystycznych. Net lubi komputery, a Felix...

Dagmara | 2019-10-11
Przeczytana: 10 października 2019

I to jest lektura na miarę obecnych czasów! Fajnie, że takie nowe książki są wciągane na listę lektur. Nie mam nic przeciwko "Katarynce" czy "Chłopcom z Placu Broni", bo mają swoje zalety i wnoszą wiele do świadomości młodzieży, ale dzięki takim lekturom jak "Felix, Net i Nika" dzieciaki mogą połknąć bakcyla i zapałać miłością do książek. Z mojego punktu widzenia w tej książce trochę za dużo się dzieje, ale być może w przypadku młodzieży będzie to zaleta. Akcja jest wartka, fajni bohaterowie, problemy, z którymi można się utożsamiać, humor, czego chcieć więcej? Były momenty gdy zapominałam o całym świecie, tak wkręcałam się w fabułę. Autor w inteligentny sposób przemyca także widzę z różnych przedmiotów szkolnych (np. z fizyki), co jest zawsze interesujące.

ksiazkowafaza | 2019-09-17
Przeczytana: 17 września 2019

To była moja lektura szkolna.Nie lubię lektur, ale ta nie była taka zła.

W_literatkach | 2019-09-17
Na półkach: Idris, Przeczytane

Chwyciła mnie ostatnio nostalgia, spojrzałam na półkę z książkami, a tam szczerzyła się do mnie okładka pierwszego tomu FNiN. Stwierdziłam, że a co mi szkodzi.
Swoją przygodę z FNiN zaczęłam będąc jeszcze w podstawówce, pamiętam, że byłam w piątej klasie gdy wyszedł drugi tom i mama, nie mając pomysłu co mi kupić na gwiazdkę, sprezentowała mi oba tomy. Od tamtego czasu, co roku z zapartym tchem czekałam na kolejny tom! Niektórzy dorastali z Harrym, ja dorastałam z Feliksem, Netem i Niką.
Być może dobre wspomnienia z dzieciństwa sprawiły, że mój powrót do ulubionej serii oceniam jako bardzo udany. Być może nie jestem obiektywna, ale uważam, że ta seria jest świetna dla młodzieży, ja wciąż kupuje nowe tomy, a jestem świeżo po studiach(w edukacji grubo przegoniłam Superpaczkę!).
Pierwszy tom pokazuje nam jak główni bohaterowie się poznają, każde z trojga bohaterów reprezentuje kompletnie inną osobowość i talent. Przy okazji można się czegoś nauczyć, ponieważ przygody bohaterów...

sarablack | 2019-08-26
Przeczytana: sierpień 2019

Przeczytana z tytułu wykonywanego zawodu (lektura obowiązkowa w kl. 6). Świetna, super, że jest lekturą, powinna się podobać dzieciakom.

Przeciętna | 2019-08-03
Przeczytana: 25 maja 2019

Samą książkę przeczytałam, z powodu konkursu czytelniczego w mojej szkole i byłam święcie przekonana o tym, że będzie kolejną tandetą, usiłującą być na siłę śmieszną oraz wciskającą nam nudną fabułę.

Jak się później okazało byłam w wielkim błędzie!

Humor w niej zawarty nie raz rozśmieszył mnie do łez, a fabuła całkowicie pochłonęła.

Jednak jeżeli nie przepada się za literaturą młodzieżową może zupełnie nie przypaść do gustu.

Pełna chumoru, przygód trójki przyjaciół, pierwsza książka z serii Felix, Net i Nika. Niezapomniane przeżycia spisane przez Rafała Kosika. Super książka, polecam

Jeśli jesteś fanem Fistaszków zapraszam: Grupa Fanklub Charlesa M Schulz

_x_book_lover_x_ | 2019-07-19

,, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi " - Rafała Kosika.
Szczerze? Myślałam, że to będzie książka młodzieżowa, która mnie jakoś nie zaskoczy. Czy czasem Pan Kosik wywołał na mnie większe wrażenie?
Powieść bardzo mi się podobała jest inną młodzieżowką niż te, które czytałam. Zaskoczyła mnie w tylu momentach!
Raz kończy się jakaś,, historia" z ich przygodami ale Pan Kosik jakoś tak to wszystko przeplata, że nie zdążymy nawet zauważyć tego, iż zaczęła się nowa przygoda bohaterów.
Podsumując:
Myślę, że warto przeczytać tą książkę nawet teraz.. chociaż została kilka lat temu wydana przez co jest wrażenie,, cofnięcia się w czasie " 😂
Jest lekka i przyjemna, posiada dużo zmian akcji

Niby coś powinno mnie zaciekawić - młodzieżówka, pozytywne opinie. A tutaj książka zrobiła mi niespodziankę i nie wciągnęła mnie kompletnie, ani trochę. Czytałam, bo musiałam, ale do końca nie dotarłam :P