Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Cykl: Felix Net i Nika (tom 1)
Wydawnictwo: Powergraph
przygoda

Inne wydania

Trójka warszawskich gimnazjalistów rozpracowuje gang znikających złodziei. Znajdziecie tu codzienne, szkolne problemy i niecodzienne przygody, komputery, wynalazki, duchy i opowieść o przyjaźni, o jakiej wszyscy marzymy.

źródło opisu: Wydawnictwo Powergraph, 2004

źródło okładki: www.powergraph.pl

Książkę chciałam przeczytać już dawno, jednak nie mogłam jej nigdzie zdobyć. Dlatego nie posiadałam się z radości, gdy zobaczyłam, że ta powieść jest dostępna w mojej szkolnej bibliotece.
Co mogę o niej powiedzieć? Przeczytałam ją szybko i z niemałą przyjemnością. Sama nie wiem, czy jest to zasługa podobieństw "Feliksa, Neta i Niki" do serii książek o Harrym Potterze ( którą to serię wręcz ubóstwiam i po której zakończeniu już od kilku lat odczuwam coś w rodzaju głodu tego typu literatury). Główni bohaterowie przypominają mi Harry'ego, Rona i Hermionę, co w moim przypadku jest zaletą. Chociaż powieść wcale nie opowiada o magii, to nie brak w niej niezwykłych zjawisk. Bohaterowie przedstawieni są ciekawie, akcja toczy się szybko i wciąga. Jedyne, co mnie w tej książce irytowało, to przydługie opisy techniczne i zbyt młodzieżowy język.Ale czymże są te drobne wady w porównaniu do ogromnej dawki humoru jaką zapewnił nam autor i niebanalnej fabuły? Poza tym bardzo podobała mi się...

Beremis | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 18 marca 2016

Ha, młodzieżówka wręcz idealna. Ma wszystko co do szczęścia potrzeba. Mając lat naście jestem pewien, że bardzo ciężko byłoby mi znaleźć jakieś wady. Jako starszy czytelnik, będący w sumie poza "targetem" do kilku rzeczy mógłbym się przyczepić. Że w sumie schematyczne, w wielu innych książkach takie coś było. Że przygody fajne, ale nie miałyby miejsca, gdyby nie zamożni rodzice chłopak, że sierota Nika wciśnięta aby złagodzić dwóch bogatych snobków. Że pewne rzeczy tak nie działają i że to nie może się stać.
Mogę narzekać, ale nie zmieni to faktu, że czytało się fajnie. W sumie słuchało, adaptacja audio stoi na dobrym poziomie. Warto.

Wkp | 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

POLSKI HARRY POTTER

Felix, Net i Nika to trójka trzynastolatków, którzy poznają się w dniu rozpoczęcia nauki w nowej szkole. Wszystko wydawałoby się normalne, tak samo jak realia warszawskiego gimnazjum, ale nie dość, że bohaterowie sami w sobie nie są zwyczajnymi dziećmi, to jeszcze przytrafiają im się równie niezwykłe przygody. I tak oto walka z duchami, spotkanie z UFO czy poszukiwania skarbu, stają się codziennością na równi z klasówkami i nauką, a nad wszystkim wisi widmo tytułowego gangu okradającego banki…

Oto wznowienie pierwszego, wydanego dziesięć lat temu, tomu kultowej już serii, którą zapewniła Kosikowi sławę w naszym kraju. Tomu, który w roku 2005 zdobył nagrodę polskiej sekcji Ibby dla najlepszej książki roku. Tomu stanowiącego połączenie stand alone i compelx, powieści, której każdy rozdział jest samodzielną wręcz historią nadającą się do czytania, niczym opowiadanie – idealnego na ekranizację w formie serialu. Na dzień dzisiejszy, cykl składa się z dwunastu tomów...

Chociaż już nie jestem nastolatką to ta książka zafascynowała mnie, od pierwszej strony wciągnęła mnie,,ma dobrą fabułę...utrzymana jest w napięciu.
Pierwsza część "Gang niewidzialnych ludzi" opowiada o trójce przyjaciół, nastolatkach trzynastoletnich Feliksie, Necie i Nice, oni spotykają się w szkole i się zaprzyjaźniają ze sobą.
Stanowią zgrane, super trio Warszawskie z Warszawy. Trzech Gimnazjalistów rozpracowuje Gang niewidzialnych ludzi.
W książce ukazane są codzienne, szkolne problemy, niecodzienne, fajne przygody, wynalazki, duchy,komputery i opowieść o przyjaźni, o jakiej zawsze my marzymy.
Wątek Niki bardzo mi się spodobał jak i Feliksa i Neta, mnóstwo przygód niezwykłych przeżywali, a mi trudno było oderwać się od czytania śledziłam losy z zapartym tchem bacznie, czułam się tak, jakbym tam była z nimi rozwiązywała zagadkę.
Dużo przeżyć, duchów, potworów mieli do pokonania, a udało się im łatwo rozwiązać tą zagadkę poradzili sobie z nią.
Przesympatyczna, przezabawna i...

Inka | 2011-09-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Wyobraź sobie swój pierwszy dzień w nowej szkole. Obce twarze. Kpiące uśmiechy. Rozbiegany wzrok. Denerwujesz się. Ubrany w ciasny mundurek przekraczasz próg gimnazjum. Nie wiesz, w którą stronę się udać. Dookoła tłumy rozbieganych dzieciaków. Krzyczą. Przepychają się. Chciałbyś im coś powiedzieć. Korci cię. Ale w ostatniej chwili się powstrzymujesz. Pozwalasz ponieść się fali nastolatków aż na pierwsze piętro. Rozglądasz się dookoła. W którą stronę teraz? Nie wiesz... Stoisz tak bezradny. Nie prosisz o pomoc. Masz nadzieję, że ktoś tu podjedzie. Wskarze ci drogę. Ale nikogo to nie obchodzi. Ani nauczycieli. Ani kolegów i koleżanek. Nikt cię nie zna. Nikt nie chce ci pomóc. Spoglądasz w stronę jasnowłosej dziewczyny, równie zbłąkanej jak ty. Śmiało podchodzisz do niej. Nie grasz znawcy szkoły. Nikogo nie okłamujesz. Razem zawsze jest raźniej. Wtedy trafiacie do klas... I zostajecie przyjaciółmi...

"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" rozpoczyna się razem z pierwszym...

PABLOPAN | 2012-10-17

Świetna książka, jak się raz zacznie to trudno się oderwać. Zdecydowanie polecam!

AshiNa | 2013-07-24
Przeczytana: styczeń 2011

Tę książkę przeczytałam, ponieważ była ona moją lekturą i prawdę mówiąc od tej pory czytam wszystko, co mi wpadnie w ręce.

Książka przedstawia trójkę przyjaciół, którzy poznają się pierwszego dnia w szkole. Jednak ta szkoła nie jest tak całkiem normalna jak inne. Dzieją się w niej czasem straszne, a czasem śmieszne rzeczy. Przyjaciele odkrywają na strychu miejsce, w którym zakładają kwaterę główną i spędzają tam każdą przerwę z dala od reszty szkoły.

Każde z nich jest zdolne na swój sposób. Nieszczęśliwym trafem lub też przez własną głupotę mieszają się w aferę z Gangiem Niewidzialnych Ludzi. Książka jest wspaniała. Gorąco polecam;)

Antoni Leśniak | 2014-01-28
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Czy nasi gimnazjaliści potrafią jeszcze nie tyko wywoływać lęk i niepokój, że oto znowu stali się przyczyną jakiś kłopotów i problemów, które usprawiedliwiane są wiekiem i czasami, w jakich im przyszło żyć, czy jednak ta zła prasa, na którą ostatnimi latami pracowali może się zmienić i oto poznamy ich inne, lepsze oblicze. Wydaje się, że taką szansę rehabilitacji właśnie dostali. Współczesna szkoła jest polem bitwy, w którym ścierają się rożne racje i grupy interesów. Z jedne strony mamy zahukanych nauczycieli, którzy spadli z piedestału, na który lata całe pracowali, którzy stracili swój nimb wielkości, którym byli otoczeni ze względu na piękną ale i ważna pracę, jaką podejmowali zajmuj ac się i edukowaniem i wychowywaniem. Szkoła pełniła funkcje drugiego domu. Dodatkowe zajęcia, ciekawe projekty, pełna książek biblioteka. Ten czas jednak szkoły i nauczycieli przeminął. Sukcesywnie tracili zaufanie i swój autorytet, nie z własnej winy ale zmieniających się czasów, do których...

Asimilatte Arellano | 2014-08-07
Przeczytana: lipiec 2013

Felix, Net i Nika... Z początku wydaje się, że to książka o zwyczajnych trzynastolatkach, którzy uczą się w zwyczajnym gimnazjum i mają zwyczajne problemy. Ale wystarczy przeczytać te kilka stron, by przekonać się, że nic tu nie jest zwyczajne. Znakomite wynalazki Felixa, zdolności informatyczne Neta i intuicja Niki pozwalają młodzieży rozwiązać wiele zagadek, a przede wszystkim tę najważniejszą- zdemastkować Gang Niewidzialnych Ludzi.
Książkę czytałam rok temu na wakacjach. Była tak świetna, że nie oderwałam się od niej nawet na plaży, a ostatni rozdział przeczytałam po czwartej nad ranem, bo nie mogłam spać, nie znając zakończenia.

Littleveronica | 2010-10-06
Przeczytana: 06 października 2010

Gdyby nie kolega Hubert, pewnie nigdy nie sięgnęłabym po "Felixa, Neta i Nikę" - okazało się jednak, że kolega Hubert serię posiada i mogę ją od kolegi Huberta pożyczyć. Tak się składa, że parę lat temu chciałam przeczytać ten cykl, tak też pomyślałam "Nic straconego!" i w ramach projektu "Powrót do szczenięcych lat" skusiłam się na klasyczną powieść dla młodzieży.
Książka ta była debiutem wydawnictwa Powergraph, a redakcję przeprowadziła żona autora, pani Katarzyna (Niepozorna kobietka w rudych loczkach, która do złudzenia przypomina mi z twarzy moją biologicę. Uciekać!). Widać niestety, że były to trudne początki - pod względem technicznym powieść nie zachwyca. Może nie ma tu wielu literówek, drażni jednak nieciekawa chwilami składnia i mnóstwo usterek interpunkcyjnych. Dziecko prawdopodobnie takich błędów nie wyłapie, może jednak zakodować sobie mnóstwo typowych błędów... To spisuję niewątpliwie na minus.
Jeśli już jestem przy wadach, muszę zaznaczyć, że autor nie...

Nowe stare lektury