Antykwariat ze starymi mapami

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 2)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
7,07 (2096 ocen i 134 opinie) Zobacz oceny
Ulysses Moore. La bottega delle mappe dimenticate
przygoda

Inne wydania

Jason, Julia i Rick przechodzą przez Wrota Czasu i znajdują się w Krainie Puntu. Chłopcy każą uciekać Julii z powodu nagłych, przerażających dźwięków walącej się ściany. Dziewczynka ucieka zaś chłopcy postanawiają zbadać sprawę. Po niedługim czasie poznają Maruk, która oprowadza ich po archiwum i pomaga w odnalezieniu mapy. "Dla orientacji będziesz potrzebował szczęścia i dobrych...

"Dla orientacji będziesz potrzebował
szczęścia i dobrych gwiazd.
Szukaj mapy w wieży
Czterech Kijów." - Ulysses Moore

Oto kontynuacja znanej wam już pewnie pierwszej części, Ulysses Moore Antykwariat ze starymi mapami.

Fene | 2014-06-29

Bardzo miła lektura na wiosenne wieczory :) Nie myślałam, że ta książka tak mi się spodoba :)

| 2015-12-17

Cóż to były za zagadki! Tajemnicza, bardzo tajemnicza, była ta część i między innymi dlatego tak mi się podobała. Dałabym więcej gwiazdek, ale zostawiam jeszcze pole do popisu dla kolejnych 10 części :D
Polecam!

Gabrysia | 2014-01-28

Książka opowiada o trójce dzieci, które odkryły staranie ukrytą tajemnice miasteczka Klimore Cove, już dawno zapomnianego na mapie. Jest to drugi tom z serii, więc dzieci "wskakują" do Wrót Czasu i przenoszą się do Egiptu by tam znaleźc mapę potrzebną do dalszych działań. Za dziecmi podąża zdeterminowana kobieta Obliwia Newton wraz ze swoim sługą Manfredem. Oni również chcą znaleźc Pierwszy Klucz i kolejne Wrota Czasu.

Autor pisze ciekawie. Książka wciąga od pierwszych stron, czyta się ją z zapartym tchem, oczekując co będzie działo się dalej. Główni bohaterowie , chociaż jeszcze dzieci są madre i bystre, szczególnie jeden z nich Jason, jest bardzo sprytny i z niewielkim trudem rozwiązuje podane mu zagadki.Sama fabuła według mnie dobrze wręcz fenomenalnie ułożona, tak by czytelnik chciał czytac więcej i więcej. Większośc książek z tej serii kończy się tajemniczo,z nierozwikłaną zagdką
Obliwia Newton bardzo zdeterminowana i przerażająca stylem i chęcią posiadania wszystkiego , za...

KaMiLa | 2014-07-21

Trzyma poziom i wciąga.

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

PABLOPAN | 2012-03-12
Przeczytana: 11 marca 2012

Dobra, dobra, wiem, że to książka dla dzieci, ale mi się podoba...
Polecam :)

Czytałam bardzo, bardzo dawno temu (miałam te 11 lat), ale pamiętam, że mi się podobało.
"Antykwariat za starymi mapami" jest kontynuacją przygód rodzeństwa, Jasona i Julii oraz ich przyjaciela Rick'a. Tym razem wchodzą oni do Wrót Czasu i przenoszą się do starożytnego Egiptu. Tam muszą odnaleźć mapę, lecz nie wiedzą, gdzie ona może być. A ich tropem podąża znana już nam Obliwia Newton i jej wierny sługa Manfred. Kto pierwszy odnajdzie Pierwszy Klucz i otworzy kolejne wrota czasu?

Czytałam te książki, jako dziesięciolatka, więc aż tak dużo z nich nie pamiętam, ale wiem, że pochłonęłam migiem pierwsze trzy tomy, a potem się zatrzymałam. Jednak mam postanowienie, że kiedyś do nich wrócę.

Książki z tej serii są przesiąknięte niewyjaśnionymi tajemnicami i właśnie to mi się w nich podoba.

kahori | 2010-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2010

Świetna część! Mnóstwo ciekawych zagadek. Autor stworzył naprawdę barwne postacie. W tej części bardzo polubiłam Nestora. Maruk też jest całkiem fajna. Ciekawe, czy jeszcze pojawi się w UM. Do gustu najbardziej przypadł mi czas, w którym przyjaciele szukali Komnaty, której nie ma. Wykazali się naprawdę dużą inteligencją. Gorąco polecam tą część!

Avenix | 2010-06-09
Przeczytana: czerwiec 2010

"Antykwariat ze starymi mapami" to druga część serii Ulysses Moore, napisanej przez włoskiego pisarza Pierdomenico Baccalario. Pierwszy tom sagi był świetny, dlatego oczekiwałem tego samego od części drugiej. I nie zawiodłem się!

Akcja powieści odgrywa się w Starożytnym Egipcie. Zadaniem naszym przyjaciół jest znalezienie mapy. Problem tkwi w tym, gdzie jest ona ukryta. Albowiem, leży ona w Nieistniejącej Komnacie. Czy Jasonowi, Julii i Rickowi uda się odnaleźć skarb ukryty przed latami? Czy ktoś im w tym przeszkodzi?

Jako małe dziecko, interesowałem się Starożytnym Egiptem. Zawsze marzyłem o poznawaniu kultury ludu zamieszkującego Północną Afrykę oraz o zostaniu archeologiem odkrywającym nowe sekrety skrywane przez kraj piramid. Dlatego też bardzo ucieszyłem się, że drugi tom opisywać będzie losy dzieci, przeniesionych do Egiptu, wspólnymi siłami szukających skarbu. Ponadto byłem zaciekawiony, czym jest Antykwariat ze starymi mapami i jaki będzie mieć on związek z Jasonem i...

Wiktoriaaa | 2014-02-15

Mój początek z książkami Ulyssesa Moora zaczęłam właśnie od drugiej części. Byłam wtedy młodsza i książka baardzo mi się podobała. Napisana jest językiem dzieci, więc wszystko rozumiałam. Była ciekawa. Ostatnio sięgnęłam po kolejną część serii i muszę przyznać, że te książki są specjalne dla dzieci. Będąc starszym książka wydaje się być nudna, z rogległymi opisami.