Antykwariat ze starymi mapami

Okładka książki Antykwariat ze starymi mapami Pierdomenico Baccalario
Okładka książki Antykwariat ze starymi mapami
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ulysses Moore (tom 2)
Ulysses Moore. La bottega delle mappe dimenticate
Wydawnictwo Olesiejuk
2006-10-13
2006-10-13
Bożena Fabiani
przygoda

Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 (małych) rewolucji, które zmienią świat Pierdomenico Baccalario, Federico Taddia
50 (małych) re... Pierdomenico Baccal...

Mali bohaterowie przekraczają tajemnicze wrota i przenoszą się do starożytnego Egiptu.
Dzięki znajomości z Maruk- egipską dziewczyną, chłopcy poznają odpowiedzi na trudne pytania, a w poszukiwaniu mapy trafiają do starego antykwariatu.
Co się dzieje w tym czasie z Julią, która pozostała w wilii?
Kto i dlaczego chce jej przeszkodzić w realizacji planów?
Książka jest bardzo ciekawa, a dla młodzieży stanowi świetne źródło poznania historii i mitologii , tym razem dawnego Egiptu.

Wciągnęłam się w wir przygód trójki dzieciaków i chętnie poznam ich dalsze losy. Intryguje mnie też postać ogrodnika i tajemniczego właściciela Willi Argo ULYSSESA MOORE.

Co się dzieje w tym czasie z Julią, która pozostała w wilii?
Kto i dlaczego chce jej przeszkodzić w realizacji planów?
Książka jest...

Skończona wiele lat po tym, jak rozpoczęłam ją czytać jako nastolatka. Myślę, że młodszym osobom może się podobać :)

To już druga część cyklu Ulysses Moore napisanego przez Pierdomenico Baccalario. Jakie przygody czekają na nastolatków?

Tym razem akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach. Rick i Jason przez przypadek trafiają do starożytnego Egiptu. Ich celem jest odnalezienie mapy Kilmore Cove, która została ukryta w „Komnacie, której nie ma”. Nastolatkom pomaga Maruk – Egipcjanka. Tymczasem Julia dostaje się do Willi Argo, gdzie musi stawić czoła niebezpieczeństwu.

Pozytywną stroną książki "Antykwariat ze starymi mapami" jest Egipt. Przez chwilę miałem wrażenie, jakbym czytał dziecięcą wersję Indiana Jones. Było to całkiem przyjemne doświadczenie. Negatywną stroną była logika bohaterów, dziwne olśnienia, brak dużego niebezpieczeństwa. Autor mógł dodać troszkę więcej mroku, tajemniczości i faktycznego ryzyka.

Więcej na: CzasoStrefa

co tu dużo mówić...
no nie pasuje mi styl tego autora, a sama fabuła miejscami nie ma sensu (np. bohaterowie nagle dostają olśnienia i wszystko wiedzą)

co tu dużo mówić...

2052

Nie tak świetna, jak pierwsza, chyba zawsze była mi bardziej obojętna, ale Baccalario to autor, do którego mam ogromny sentyment, a jego książki cieszą mnie tak samo w wieku prawie trzydziestu lat, jak robiły to w wieku nastoletnim :)

Główni bohaterowie :Jason, Julia i Rick przechodzą przez Wrota Czasu i znajdują się w Krainie Puntu. Kiedy są w tunelu dochodzi do nich dziwny, przerażający dźwięk . Chłopcy karzą Julii uciekać . Dziewczynie udało się uciec , chłopcy postanawiają zbadać sprawę . Niedługo po rozstaniu z Julią poznają Maruk ( córkę najwyższego pisarza ),która oprowadza ich po archiwum i pomaga w odnalezieniu mapy. Co w Egipcie robił pan Moore ?Jak z tym związana jest Obliwia Newton? Co ukrywa ogrodnik?
"Dla orientacji będziesz potrzebował
szczęścia i dobrych gwiazd.
Szukaj mapy w wieży
Czterech Kijów." - Ulysses Moore

CAWPILE rating: 6.86/10*

Ta część podobała mi się już trochę mniej niż poprzednia. Nadal miała swój urok, fajną atmosferę Egiptu, ale jednak logika działań bohaterów czasami była naciągana.

Mimo tego jestem ciekawa, co będzie dalej. Zwłaszcza że książki są napisane w taki sposób, że mamy więcej pytań niż odpowiedzi.

CAWPILE rating: 6.86/10*

To już druga część wspaniałego cyklu książek Ulysses Moore. Rick i Jason trafiają w niej do Starożytnego Egiptu i przemierzają potężne Archiwum, by rozwiązać tajemniczą zagadkę, przy okazji poznają tam nową przyjaciółkę. W tym czasie Julia dostaje się z powrotem do Willi Argo i przeżywa noc pełną niebezpieczeństw...
Na wstępie powiem, że ten tom podobał mi się jeszcze bardziej niż poprzedni. Może to dlatego, że kocham Egipt i wszystko co z nim związane. Uważam jednak, że do mojej oceny przyczyniło się również to, że wchodzimy tutaj głębiej w tajemniczy świat przygód.
Postaci są bardzo dobrze wykreowane, szczególnie podobały mi się te nowe, o których nie słyszeliśmy wcześniej. Cała koncepcja antykwariatu ze starymi mapami i jego właściciela, chociaż pojawiła się stosunkowo późno, bardzo mi się spodobała.
Książkę czytało się naprawdę szybko i bardzo przyjemnie. Język jest ciekawy, kilku słów nawet nie znałam... Pojawia się nagły zwrot akcji, który tylko zachęca do przeczytania kolejnego tomu tej wspaniałej serii.
Ogółem, wciągnęłam się i naprawdę nie mam chyba nic do zarzucenia tej książce. Nadaje się dla dużych i dla małych, więc jeśli lubicie przygodówki, koniecznie zachęcam do zabrania się za tę serię. Tym, którzy przeczytali już pierwszy tom i nie są pewni czy czytać drugi, mówię: czytać jak najszybciej!

Na wstępie powiem, że ten tom podobał mi się jeszcze...

Ten tom czytało mi się trochę gorzej niż pierwszy. Początek wydawał mi się nudnawy, trochę się przeciągał i niezbyt zaczęcał do czytania dalej. Nie zraziłam się jednak i całe szczęście, bo od połowy książki przez tą historię się dosłownie płynie. Mimo trudnego startu chętnie sięgnę po następne tomy - ot, z ciekawości, jak wszystko się skończy ;)

Drugi tom zabawnej serii dla młodszej młodzieży za mną. Nie będę ukrywać, że czytamy to dla Nestora. Intryguje mnie ta tajemnicza postać. Ale jest tu też sporą dawka wisielczego humoru, więc idzie się pośmiać. Tak więc dorosły po trzydziestce też nie będzie się nudził.

• Ulysses Moore
  • Dzieciństwo