Erebos

Wydawnictwo: Egmont Polska
Erebos
fantastyka, gra komputerowa, gra
★Never★

Po jednej z londyńskich szkół krąży piracka wersja gry komputerowej ""Erebos"". Kto raz zagra, nie może się od niej oderwać. Zasady gry są bardzo surowe: każdy ma tylko jedną szansę, nie można z nikim o grze rozmawiać i trzeba grać bez świadków. Zadania wykonuje się w świecie rzeczywistym. Nick gra w ""Erebosa"" regularnie, aż dostaje rozkaz zabicia człowieka. Nie robi tego i wypada z gry. Kiedy jego bliski przyjaciel ulega ciężkiemu wypadkowi, Nick uświadamia sobie, że ""Erebos"" nie jest zwyczajną grą komputerową i że niełatwo będzie ją zatrzymać.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2011

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/audiobooki/art681.html

Stworek_vel_Oka | 2015-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Uwaga! Nie czytaj okładki i opisów bazujących na niej! Zdradzono tam zbyt wiele, przez co odbierasz sobie pewne elementy zaskoczenia, które zaserwowałaby Ci książka.

"Na końcu wszyscy umieramy. To dziwne, że większość ludzi robi tyle szumu wokół tego, czy dzieje się to wcześniej czy później. Czas płynie jak woda, a my razem z nim, niezależnie od tego, jak bardzo chcielibyśmy płynąć pod prąd."
Nazywasz się Nick, Nick Dunmore. Jesteś nastolatkiem, który lubi koszykówkę, metal i ostatnimi czasy Emily. Pewnie próbowałbyś jakoś do niej podbijać, gdyby nie ostatnie wydarzenia, które Cię zastanawiają…
W szkole dużo osób przekazuje sobie coś z rąk do rąk. To coś musi być ekstra, bo wszyscy chcą to mieć. Nawet Twój kumpel ma przed Tobą sekrety, do tego zaczął spotykać się z „Kołem Gospodyń Wiejskich”, co jest zupełnie nie do pomyślenia, bo jeszcze niedawno kpiliście z tych dwóch wymoczków niedorastających Ci do pięt. Czujesz się wykluczony i nie wiesz, jak dostać się do tej połączonej...

Agro | 2014-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Spodziewałem się czegoś innego kiedy wybierałem tą książkę jednak nie było tak źle.
Książka bardziej skierowana do młodzieży i nie do końca trafiła w mój gust ale przyznać że z kartki na kartkę robiło się ciekawiej i dynamiczniej a autorka miała dobry pomysł na fabułę.
Styl wygodny w czytaniu , akcja brnie do przodu , dobrze budowane napięcie potrafi dobrze wciągnąć przez co bardzo łatwo wskoczyć w rolę obserwatora wirtualnego świata gry jaki i realnego poznanych bohaterów.
Lekka lektura o dużym potencjale który Poznański mogła lepiej wykorzystać.

zielonooka | 2012-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2012

rewelacyjna to może trochę na wyrost - ale bardzo dobra to za mało - więc 8 gwiazdek, a to już nieźle. co prawda na początku byłam trochę rozczarowana że za wolno się rozkręca, ale jak się pod koniec bujnęła to już na całego. naprawdę polecam. lekka, łatwa i przyjemna. idealna żeby się zrelaksować. wielbicielom bardzo głębokich przemyśleń - nie polecam.

karpatkadobra | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Sztuczne Przestrzenie, które wydają się tak realne i bardziej doskonalsze niż rzeczywisty świat, że nawet najmniejsza skaza na ich Strukturze może spowodować u nas odczucie zgorszenia i obrzydzenia, ze względu zbyt perfekcyjną ułudę – to może jeszcze w pewnym stopniu fikcja, lecz jakbyśmy zareagowali w sytuacji, gdy znaleźlibyśmy się w takiej ,,Dolinie Niesamowitości”, gdzie tylko drobny błąd zorientowałby nas w jak nierealnej, dużo bardziej perfekcyjnej nierzeczywistości się znajdujemy? Czy wychodzące z roku na rok, coraz potężniejsze i coraz mocniej upodabniające się do otaczającego nas środowiska, ludzi oraz ukształtowania terenu Gry Video - nie staną się tak realne, że zastąpią nam dom, rodzinę i zapragniemy by w tej ułudnej macierzy rozrywki, spędzać więcej czasu ? Czy w końcu Avatary, którymi tak chętnie posługujemy się w wirtualnej płaszczyźnie, odejdą do lamusa i zamiast nich, przeniesiemy tam naszą świadomość : siatkę sygnałów elektrycznych krążącą między synapsami w...

Ollie | 2013-08-30

Tak jak pewnie większość osób sięgnęłam po ,,Erebosa" ze względu na okładkę. Podobno po niej nie można oceniać, aczkolwiek uznając tę za intrygującą i na swój sposób tajemniczą, nie mogłam nie przeczytać książki.

Skłamałabym, twierdząc, iż wciągnęła mnie od samego początku. Dopiero kiedy zaczęła się rozkręcać, co, według mnie, nastąpiło przy włączeniu przez głównego bohatera gry po raz pierwszy, zwróciła moją uwagę.

Jeśli ktoś uważa, że jest to zwykłe RPG, MMO, idt., nic bardziej mylnego i chociażby z tego względu warto wejść do świata ,,Erebosa".

Magda | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Muszę przyznać, że książka "Erebos" przez cały czas gdy ją czytałam, napawała mnie dziwną obawą i wywoływała dreszczyk emocji. Na początku niezbyt wiele się dzieje, uczniowie wymieniają się paczuszką z tajemniczą zawartością. Wewnątrz paczuszki znajduje się mroczna gra, która w szybkim tempie rozprzestrzenia się wśród uczniów, zapanowując nad nimi. Teraz liczy się tylko "Erebos". Wszystko rozpoczyna się niewinnie, jednak stopniowo przekonujemy się, że nieuchronnie zbliża się katastrofa. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, wszystkie puzzle złożyły się w jedną całość prezentując sprytny zamysł twórcy owej gry.
Polecam, gdy już przebrniemy przez początek (w którym, swoją drogą, w świetny sposób opisany jest świat gier RPG), akcja toczy się bardzo szybko, nie pozwalając się nudzić.

Rafał Schubert | 2012-05-05
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Dla wieloletniego gracza MMORPG książka jest po prostu naciągana.
Przedstawionych wydarzeń obecne silniki do gier nigdy by 'nie pociągnęły'.
Jednak 99% społeczeństwa tego nie zauważy i książka będzie doskonała.
Ja wystawiam ocenę bardzo dobrą za ciekawą fabułę i przedstawienie obecnej młodzieży.

A! I wielki minus za streszczenie 3/4 książki na odwrocie.
Niewybaczalny błąd.

Dokusha | 2013-01-22
Przeczytana: 2012 rok

"Erebos" leżał na półce z lekturami o wampirach. Przyciągająca okładka zachęciła mnie, abym sięgnęła po tą książkę. Krótki opis z tyłu zadecydował o kupnie książki. Czy żałuję? Absolutnie.

Zacznijmy od fabuły. Bardzo ciekawa, opisy zdarzeń w grze są nader rzeczywiste. Wszystko, co tam jest opisywane, bez trudu pojawia się w głowie. Postacie ciekawe, zachęcające wręcz, aby poznać je bliżej. Spodobał mi się pomysł, aby była opisywana akcja rozgrywająca się w samej grze, śledziliśmy przygody Sariusa. Z początku pomysł na książkę wydawał mi się śmieszny, ale teraz dostrzegam oryginalność fabuły.

Jestem bardzo zadowolona z tej książki.Jak to już ktoś napisał: "Nie jest tylko zbiorem kartek i liter". Lektura pochłania nie mniej niż gra "Erebos". Moje uznanie dla U. Poznanskiego.

Shemmer | 2014-08-17

Świat skrzywdzonego geniusza, który stworzył uniwersum spychające do krzywdzenia innych. Witajcie w Erebosie, uzależnieniu dzieciaków pewnej londyńskiej szkoły. Gra nigdy wcześniej nie była tak niebezpieczna…

Ta książka jest jak gra, o której opowiada - wciągająca. Z tą różnicą że książka ta jest całkowicie bezpieczna... UWAGA! Uzależnia od czytania!