Wieczni

Cykl: The Taker (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Taker
BlackBerry

Kiedy doktor Luke Findley rozpoczyna wieczorny dyżur w szpitalu w St. Andrews – małym miasteczku w najbardziej wysuniętym na północ zakątku Maine – spodziewa się kolejnych pacjentów z drobnymi obrażeniami i ofiar awantur domowych, tymczasem policja przywozi młodą kobietę, Lanny. Dziewczyna jest oskarżona o zamordowanie człowieka i pozostawienie jego ciała w lesie. Lanny twierdzi, że oboje mieszkali w miasteczku dwieście lat temu. Luke zafascynowany słucha jej opowieści i pomaga uciec przed policją. Człowiek w lesie, Jonatan, jest synem założyciela miasteczka i miłością Lanny. Dziewczyna, chcąc go zatrzymać, popełnia straszliwy występek, a sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Na jej drodze staje uroczy, acz przerażający Adair, człowiek obdarzony ponadnaturalnymi mocami, wśród których jest też zdolność czynienia ludzi nieśmiertelnymi. Dzięki Adairowi Lanny wymyka się śmierci i wkracza w jego świat, świat niezwykłych rozkoszy zmysłowych i pozornie nieograniczonej władzy… Adair nie jest jednak tym, za kogo Lanny go bierze, nagle okazuje się, że to od niej zależy, czy uratuje ukochanego Jonatana i siebie od straszliwego losu, który trwać może przez całą wieczność.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Shimik | 2015-09-22

Kolejna książka z biblioteki. Nie podobała mi się! Nie zainteresowała ani nie czytało jej się zbyt dobrze. Zwykle uważam, że przy książkach nie marnuje się czasu, chyba że trafią się właśnie takie jak ta! Nic nie wniosła, tylko trochę czasu zabrała. Według mnie lepiej będzie sięgnąć po coś innego niż ta książka!

Magdalena | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z głupszych książek. Bohaterka niemal za każdym razem mnie wkurzała, a ten laluś w którym się zakochała to ręce mi opadały.
No ludzie nie mogłam wytrzymać. Ona głupia, zakochana i robiąca wszystko byle tylko z nim być, chociaż to nie możliwe w taki sposób jakby chciała. Robiąca jedną głupotę za drugą, do tego przyczyniła się do samobójstwa kochanki swojego ukochanego, bo nie mogła znieść, że ten ją kocha, i że tamta była z nim w ciąży.
A on niby kocha, niby nie, nie ta to inna ... W końcu uświadomił sobie, że nie umie jej kochać tak jak ta by chciała, a ona uczepiona jego jak rzep.
Dostała nieśmiertelność i na jego prośbę po iluś latach go zabiła.
Za dużo głupoty w tej książce.

ZARAZA | 2012-11-29
Przeczytana: listopad 2012

Z lekką niechęcią podchodziłam do tej książki. Głównym powodem była 'nieśmiertelna miłość', ponieważ myślałam, że będzie słodka i przesadzona. Natomiast miłość Lanny okazała się zupełnie inna. Owszem, nieśmiertelna, ale jednak pełna bólu, wyrzeczeń, nadziei. Plusem są również bohaterowie, którzy są barwni i ciekawi, a również język, którym posługuje się autorka. Minusem jest może trochę banalna historia. Całość wprowadza w stan melancholii. Ciekawa lektura. Nie żałuje, że ją przeczytałam, a tym bardziej, że wydałam na nią pieniądze.

Lenalee | 2011-08-01
Przeczytana: 20 lipca 2011

Wieczność dla wielu śmiertelnych ludzi z pewnością jest bardzo kuszącą i ciekawą perspektywą. Perspektywą ku temu, aby spełnić swoje marzenia i wykonać rzeczy, których – mając śmiertelne ciało – nie byłoby się w stanie dokonać, być może ze strachu przed konsekwencjami. Niektórzy z tych ludzi w myślach mają same pozytywne aspekty wieczności, posiadania nieśmiertelnego ciała, nie myślą o trudnościach, które się z tym wiążą. Należy jednak skrupulatnie odróżniać rzeczywistość od fikcji i pamiętać o tym, że nieśmiertelność spotkać można tylko w książkach lub w filmach fantastycznych, to dzięki nim ludzie zastanawiający się nad nieśmiertelnością mogą poddać się marzeniom.

Doktor Luke Findley jest lekarzem pracującym w szpitalu w St. Andrews. Pewnej nocy, podczas nocnego dyżuru pod jego skrzydła trafia pacjentka, młoda dziewczyna, Lanny, która przyznaje się do zamordowania człowieka. Twierdzi ona, że mieszkała w tym miasteczku ponad dwieście lat temu. Luke, pomagając jej uciec przed...

dwor_ksiazek_i_slow | 2018-02-19
Przeczytana: 2012 rok

"Wieczni" to opowieść o miłości, ale nie wiecznej jakby sugerował to tytuł. Pomimo że bohaterowie dostali szansę na nieśmiertelność, to miłość jest tutaj pełna smutku i cierpienia.

Ta książka była dla mnie miłym zaskoczeniem. Okładka, tytuł i opis z tyłu sugerował mi, że to będzie kolejna opowieść o wampirach. Przez co nie byłam do niej z początku pozytywnie nastawiona, ale gdy zaczęłam to nie mogłam się już oderwać. Uprzedzam, nie pojawiły się tu żadne wampiry, wilkołaki ani inne im podobne stwory. Za to wkradły się tu tajniki alchemii, za sprawą której bohaterowie otrzymali nieśmiertelność. Jednak ich życie wieczne nie było usłane różami.

Autorka prowadzi powieść na dwóch płaszczyznach: teraźniejszości i przeszłości. Opowieść zaczyna się od czasu teraźniejszego: główna bohaterka - Lanny - zostaje przywieziona przez policję do szpitala w miasteczku St. Andrews, gdzie dyżur pełni doktor Luke Findley. On na początku ma zamiar tylko udzielić pierwszej pomocy dziewczynie...

Gabriela P | 2011-05-22
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak naprawdę sama nie wiem, co powinnam napisać na temat tej książki.

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to piękny styl, w którym jest napisana. Autorka bawi się słowami, co daje przyjemny efekt i za to z pewnością należy się plus.

Tylko pozostaje jeszcze historia. Nie bohaterowie bo, są żywi, kolorowi, mają cechy, które przypisane są tylko im, które z pewnością w moich oczach ich wyróżniły. Jest tu tajemnica, rosnące napięcie... Wielka miłość... Eh, i to właśnie tu pojawia się problem.

Nie ukrywam, że liczyłam na trochę łatwiejsze uczucie, a w zamian za to przygniotła mnie powaga i dramatyzm tej miłości. Okazała się wszystkim, tylko nie tym, na co skrycie liczyłam. Być może za bardzo pragnęłam poczytać o jakimś szczęśliwym zakończeniu? Być może ta miłość poruszyła jakieś osobiste wspomnienia pierwszych, niespełnionych miłości? Chyba to jest sedno sprawy.

Jeśli ktoś kiedyś kochał bez wzajemności, może liczyć na powrót obrazów, myśli i porównywania siebie z główną...

Matylda Saresta | 2018-09-21

Jak ja bardzo długo szukałam tej powieści!
Czytałam ja dawno temu i byłam nią zachwycona. Szkoda, że przez ten czas nie została wydana w Polsce kolejna część...
Świetna, mroczna historia z duszą. Bez przesady i zbytniego dramatyzmu. Narracja wciągająca.
Polecam - przeczytam drugi raz, w nadziei na kolejną część.
Generalnie, autorka należy do moich ulubionych - jej Głód jest przerewelacyjny!

Animi | 2013-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 17 maja 2013

Wrażenie po przeczytaniu jest tym większe, że cała treść była prawdziwym zaskoczeniem. Już widząc tytuł "Wieczni" pomyślałam z całą pewnością - wampiry. I miałam nadzieję, że nie trafiam właśnie na kolejny paranormal romance o przewidywalnej fabule, która na szczęście się spełniła. Co więcej, żadne wampiry się nie pojawiły, a ich miejsce zajęły intrygujące postacie, które dzięki starym tajnikom alchemii obdarzone zostały nieśmiertelnością. Nie było nawet prostego zauroczenia, które w większości powieści bohaterowie biorą za miłość swojego życia, a skomplikowane uczucie, niemal niezależne od woli i niezdatne do odrzucenia, a przy tym nie mające żadnych szans na powodzenie, skazane wręcz na koniec, jeszcze zanim zdąży się naprawdę zacząć.
Nie doceniłam tej książki, zapowiadającej się jak każda inna, a później dostrzegłam w niej coś zupełnie innego, mimo że nie obyło się bez paru wad.

Zaczynając od samej budowy: można ją podzielić na trzy główne części, w tym dwie cały czas...

WszystkoWeKrwi | 2013-06-09

Bardzo fajny pomysł na fabułę. Miejscami troszkę nużąca, ale całość robi naprawdę dobre wrażenie.

Asia | 2014-08-04
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Straszne to, kochać kogoś tak bardzo, wieczną, nieodwzajemnioną miłością... To tylko fikcja literacka, jednak mnie ruszyła. Próbowałam postawić się w sytuacji Lanny nie raz i nie dwa. Ciężka sprawa. Nie wiem jak bym się zachowała, czy potrafiłabym skazać się na wieczność przy boku kogoś kto nigdy mnie nie kochał i nigdy nie pokocha. A z drugiej strony, czy mogłabym sama żyć całą wieczność bez ukochanego, z rozdartym i krwawiącym sercem?
Nie mniej książka wciąga, trochę przeraża, ale czyta się ją dość przyjemnie i szybko :) Polecam