The gold hunters
przygodowa
Sven

Inne wydania

Rod i Wabi, bohaterowie znani powieści Łowcy wilków, wyruszają na poszukiwanie złota, o którym dowiedzieli się z mapy wyrysowanej na kawałku kory, znalezionej w starej chacie, odkrytej w dzikim zakątku lasu. Żeby dotrzeć do skarbu będą musieli poznać jeszcze jedną tajemnicę...

źródło opisu: Prószyński i S-ka,

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

Mary14 | 2014-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Kontynuacja powieści "Łowcy wilków". Młodzi przyjaciele wraz ze swoim indiańskim przewodnikiem wyruszają na poszukiwania cennych bryłek. Po drodze napotykają na ślady myśliwca, który strzela złotymi kulami. Nie przejmując się tym zbytnio, docierają do miejsca, w którym wydobywa się ten cenny kruszec. Przypadkowo odkrywają tajemnicę szaleńca, którym jest jeden ze znajomych ludzi pomordowanych w chacie...

Gdy dorastałam,książki Curwooda były jedynymi wartymi uwagi powieściami przygodowymi i to jakimi!Za oknem polska szarość i beznadzieja odrapanych podwórek, a tu zimna,tak daleka północ,pełna dzikich zwierząt,strasznych czerwonoskórych , odważnych podróżników i złych białych ludzi.Co strona ,to nowa przygoda, przyprawiająca o gęsią skórkę.Na tych książkach uczyłam się odróżniać dobro od zła.

viola | 2011-03-09

Dobra kontynuacja, dobrej książki. Wciąga i świetnie się czyta, podobnie, jak pierwszą część. Polecam, zwłaszcza młodym czytelnikom.

malaga561 | 2014-01-11

Ciąg dalszy przygód Roda i Wabbiego...Tak samo jak pierwsza część bardzo interesująca i ciekawa.

Znakomita przygodowa powieść dla młodzieży

Yumeka | 2011-11-20
Przeczytana: 2006 rok

Najbardziej niesprawiedliwe wydaje mi się to, że część pierwsza i druga zlały mi się w jedno, pewno z powodu upływającego czasu. Pamiętam, że mi się podobało. Pamiętam polowania i fart głównego bohatera, kiedy ustrzelił srebrnego wilka... czy innego lisa. Pamiętam półdzikiego wilczura, który towarzyszył bohaterom, pamiętam opis znalezienia trupów w chatce, pamiętam obraz, kiedy tę chatkę zasypał śnieg po sam dach, pamiętam mapę na kawałku kory, a także trzeci wodospad.
Nic konkretnego, mogłoby się wydawać. Ale przecież z tego składała się ta historia. Wspomnienie namacalności dzikiej kanadyjskiej przyrody jest żywsze od wspomnienia rywali bohaterów w wyścigu po skarb.
Mile wspominam tę i pierwszą książkę.

Caria3799 | 2013-09-15

Dwa lata temu wypożyczyłam tą książkę z biblioteki w szóstej klasie podstawówki, naprawdę mnie strasznie wciągnęła, po prostu nie mogłam się od niej oderwać! Jest niesamowita, z każdym zdaniem czytamy o coraz to ciekawszych przygodach, jest nie do znudzenia. Koleżanka pożyczyła mi ostatnio ,,Łowców Złota'', teraz szukam w księgarniach obydwu tych książek aby mieć na własność i śledzić przygody moich ulubionych bohaterów. ^.^ Polecam tę książkę!!

wid1986 | 2011-12-16

Ukochana książka mojego dzieciństwa, polecam wszystkim mądrym rodzicom, podsuwającym lektury swoim dzieciom.

Jakub Osiński | 2016-12-09
Elena | 2016-12-02