Dzieci Kalifornii

Wydawnictwo: Da Capo
California Generation
jacqueline, briskin, powieść
tusia101

To najgłośniejsza powieść Jacqueline Briskin, która osiągając niebywały wprost nakład przekraczający 15 milionów egzemplarzy, przeszła do historii. Ukazując losy kilku przyjaciół, którzy po ukończeniu szkoły średniej wkraczają w lata sześćdziesiąte każdy na swój sposób, a jednak podobnie - bo żadne z nich nie chce zaakceptować wartości istotnych dla rodziców - Jacqueline Briskin jak nikt inny...

Ukazując losy kilku przyjaciół, którzy po ukończeniu szkoły średniej wkraczają w lata sześćdziesiąte każdy na swój sposób, a jednak podobnie - bo żadne z nich nie chce zaakceptować wartości istotnych dla rodziców - Jacqueline Briskin jak nikt inny przedstawia obraz tego najbardziej szalonego, kontrowersyjnego i jakże wspaniałego pokolenia "dzieci-kwiatów".

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=40033

źródło okładki: http://allegro.pl/birskin-dzieci-kalifornii-okazja-i1430552209.html

Welniak | 2012-02-10
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Nie dokończyłam jakoś nie przypadło mi do gustu - jak na życie dzieci kwiatów to jakoś mało rozrywkowo

frailethal | 2016-02-01
Przeczytana: lipiec 2015

To nie jest zwykła książka, raczej okno pozwalające wyjrzeć wstecz na pokolenie Kalifornii lat sześćdziesiątych. Nie sposób odeprzeć żywe emocje związane z ich dorastaniem w zwichrowanych czasach.

wiosenka27 | 2013-05-26

fajnie oddaje klimat Ameryki lat 60tych choć odrobinę zagmatwane