Tamta strona miłości

The other side of love
83-85373-54-3
romans
violino

Rok 1936. Igrzyska Olimpijskie w Berlinie są okazją do spotkania rozrzuconej po świecie rodziny Kingsmithów. Bo oto piękna jasnowłosa Käthe Kingsmith reprezentuje barwy faszystowskich Niemiec, a jej kuzyn z Ameryki, Wyatt, występuje w drużynie Stanów Zjednoczonych. Z widowni dopingują ich kuzyni z Anglii: ognista Araminta, stworzona do tego, by rozkoszować się życiem, i początkujący pisarz, nieśmiały Audrey.

Ale czarne chmury ciągnące znad Trzeciej Rzeszy rzucają cień na spotkanie „klanu” Kingsmithów i na rodzącą się miłość między Käthe a Wyattem.

Rozdarcie Käthe, spowodowane koniecznością wyboru między lojalnością wobec ojczyzny i ogólnoludzkimi normami etycznymi, oraz pochodzenie Wyatta nie stwarzają optymalnych warunków dla rozwoju tego uczucia, zwłaszcza że po wybuchu drugiej wojny światowej parę kochanków rozdziela nie tylko Atlantyk.

Ania Ania | 2014-07-08

przez pierwsze 70 str. musiałam się zmuszać do czytania. potem, wciągnęła mnie bez reszty. zakończenie ok jednak mimo wszystko czuje niedosyt. tzn. była miłość, potem przez całą książkę nienawiść, przy końcu się spotkali i byli na gruncie neutralnym jeśli nie rzec zimnym a potem.,.... 30lat później, on i ona mają wnuki i są szczęsliwi. nie lubie takich luk. jestem kobietą, czekałam na zakończenie romantyczne, przepełnione czułością.... pominięto ten fragment, niestety

Grażyna | 2012-02-09
Przeczytana: 2012 rok

Gorąco polecam,warta przeczytania.

Agata | 2013-04-12

Ciekawa ,trzyma w napięciu, ale mało prawdopodobne ...

andzia0207 | 2013-03-03

Polecam:)