Pani de Winter

Tłumaczenie: Ewa Romkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Diament". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Mrs de Winter
83-7180-953-0
Pani, deWinter
atram_78

Susan Hill, popularna brytyjska pisarka, zafascynowana Rebeką Daphne du Maurier, zdecydowała się opisać dalsze losy bohaterów tej magicznej książki - Maxima de Wintera i jego młodej żony, którą poślubił po tajemniczej śmierci Rebeki. Po wielu latach spędzonych za granicą, de Winterowie wracają do Anglii. Pani de Winter, pełna nadziei na szczęśliwą przyszłość, urządza swój nowy, wymarzony dom, pragnie mieć dzieci. Ale widma przeszłości powracają, rzucając mroczne cienie...

Ania | 2016-02-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2016

"Rebekę" oceniłam na 10 gwiazdek, dlatego do czytania "Pani de Winter"
przystąpiłam z mieszanką ciekawości i sceptycyzmu.
Hill ze wszystkich sił starała się odwzorować styl Daphne du Maurier i muszę przyznać, że to się udało. Nie wiem tylko czy wierne kopiowanie czyjegoś stylu jest powodem do zachwytów i wysokiej oceny.
Do pewnego momentu książka intryguje i ciekawi. Taka sama narracja, ten sam sposób budowania napięcia, niedomówienia i tajemnice.
Mam jednak wrażenie, że Daphne du Maurier wyczerpała temat i kontynuacja stworzonej przez nią historii jest niepotrzebna. Pomysł na fabułę niczym nie zaskakuje, a im bliżej zakończenia, tym większe poczucie zwątpienia i rozczarowanie.
Książka drugiej świeżości, a jak wiadomo "świeżość bywa tylko jedna - pierwsza i tym samym ostatnia"

fianiebieska | 2016-06-14

Niestety całkowicie nie spełniająca oczekiwań. Akcja się wlecze, co może by było fajne, gdybyśmy mieli tu choć cień klimatu znanego z "Rebeki", ale ponieważ klimatu brak, jest to zwykła, nudnawa powieść.

Emilia | 2013-04-30

Książka nie jest zła, ale nie sprostała moim wymaganiom.
Być może dlatego iż kontynuacja jest napisana przez innego autora, zupełnie inna stylistycznie, nie wiem.
Do mnie nie przemawia, a szkoda bo pierwsza część jest moją ulubioną :)

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: październik 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po przeczytaniu " rebeki" nie mogłam się doczekać tej książki. Jednak zawiodłam się. Mam wrazenie, ze autorka bardzo chciała dokonać imitacji stylu jej poprzedniczki. Ksiazka jak dla mnie nudna i jakas taka bez zycia. Zawiodłam się.

aleczka | 2013-08-03
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę

Nie ten styl i nie ten klimat! Takie kontynuacje robione przez innych autorów raczej się nie sprawdzają! Książka nudna, niewiele się dzieje, dużo nużących opisów...

KateLozen | 2011-08-28

Kontynuacja "Rebeki". Jak dla mnie nie całkiem udana.... Inny styl językowy, inna atmosfera. Brakuje tej tajemniczości, która występuje w "Rebece". Rażące literówki (co jest winą zarówno tłumacza jak i korektora), a przede wszystkim zdania złożone wielokrotnie (przez które zdania niekiedy traciły sens). Czasami miałam ochotę złapać ołówek i podzielić je na kilka zdań prostych.
Fabuła jednak jest lekka, podobnie jak w pierwowzorze. Czyta się bardzo szybko. Kolejna pozycja z serii lekka i łatwa.

MarzenaS | 2015-10-20

Ciekawe nawiązanie do klasyka angielskiej literatury grozy. Ta powieść to swego rodzaju literacki pojedynek autorki z jej poprzedniczką - pojedynek bardzo udany.

JoanneDevian | 2015-11-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki