Tanamera

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Tanamera
83-05-12604-8
Adura

W złotych dniach Singapuru, kiedy to tropikalne miasto, największy port i centrum przemysłowo-handlowe Wschodu, tętniło nie zawsze czystymi interesami, młody Anglik, dziedzic ogromnej fortuny, zakochał się w chińskiej piękności, córce milionera. I chociaż jej ciało było koloru jasnego złota, a jego białe, chociaż życiem w ówczesnym Singapurze rządziły przesądy rasowe ściśle oddzielające białych od żółtych i brązowych - nic na świecie nie było w stanie powstrzymać tej miłości. John Dexter i Julia Sung, gwałcąc święte, choć niepisane prawa, zostali kochankami.

Tanamera - to historia zwycięskiej miłości na tle wielkich burz dziejowych.
Tanamera - to historia jednego z najbardziej fascynujących miast świata, to egzotyka przyrody i obyczajów.
Tanamera - to stuletnia historia Malajów: angielski kolonializm, japońska okupacja, komunistyczne powstanie.

Inez | 2016-03-10
Przeczytana: 29 lutego 2016

"Tanamera" Noela Barbera, to historia jednego z najbardziej fascynujacych miast swiata, to egzotyka przyrody i obyczajow, to stuletnia historia Malajow. Autor opisuje zderzenie dwoch kultur. Ksiazka jest dla mnie najdrozsza (sentymentalnie).Ta ksiazke zna prawie kazdy Anglik i tak samo szanuje jak Polak swoj "Potop" czy "Pana Wolodyjowskiego". Czytajac "Tanamerę" poznalam dobrze Singapur Anglikow, druga wojne swiatowa na Malajach i przyswoilam sobie czasy z dziecinstwa mojej babci. Czytajac delektowalam sie ksiazka, jak najprzedniejsza strawa tylko, ta byla dla duszy.
Polecam.

joly_fh | 2013-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2013

Tanamera porównywana jest do „Przeminęło z wiatrem”, zapewne ze względu na scenerię, w jakiej rozgrywa się akcja. Jest i wojna, i egzotyka, i miłość. Nie do końca jednak jest to trafne porównanie, gdyż w powieści tej brakuje emocji; romansu jest raczej w niej niewiele. "Tanamera" napisana jest w dosyć poważnym tonie, chwilami przytłaczały mnie przyciężkie fragmenty o interesach czy działaniach wojennych. To jest to, o czym woli pisać autor, natomiast historia miłosna w jego wydaniu nie wypada zbyt przekonująco. Nie ma w Tanamerze za grosz romantyzmu, jest sam pragmatyzm, który odbija się także w postępowaniu młodych: Johny'ego, Julii, ich rodzeństwa i przyjaciół. Uczucia wcale nie są najważniejsze, a dojrzeć do nich pomaga bohaterom wojna, a nie doświadczenie życiowe. To co dzieje się z bohaterami Barber relacjonuje, nie wgłębiając się zbytnio w motywy ich postępowania. Niestety zabrakło mi również w powieści atmosfery tropików – zapewne z tego samego powodu, dla którego tak mało w...

ula | 2013-03-20

Czyta się bardzo dobrze.
Tą książką trzeba się delektować, jednym tchem nie można, w mojej ocenie, jej przeczytać.Polecam:)

Hanna Sawicka | 2012-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2012

Bardzo spodobala mi sie ta kasiazka choc opisy na okladce raczej mnie nie zachecaly...Porownana zostala ona z "przeminelo z wiatrem" a mnie tego typu sagi nie pociagaja...Natomistu ta ksiazka okazala sie milym zaskoczeniem..Co prawda jest ona saga ale nie meczaca ani przynudzajaca...I uswiadomila mi ze narod, ktory tak pardzo mi imponuje :japoczycy: maja w swojej historii czarne plamy

Kasia | 2010-12-22
Przeczytana: sierpień 2010

Suuper książka.Przygodowa,opisująca zderzenie dwóch kultur,tolerancję międzyludzką.Naprawdę gorąco polecam!

red_scorpio | 2011-03-23
Przeczytana: 23 marca 2011

Rewelacyjna powieść... Opisane w książce miejsca w Singapurze tętnią życiem nadal...

igavron | 2016-09-03
profix | 2016-07-25